wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » ROWERY TRÓJKOŁOWE ELEKTRYCZNE
  • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  • E-mail:biuro@prolifter.pl
  • TelefonKrzysztof (windy, platformy): 729-888-698
    Piotr (rehabilitacja): 663-221-727
    Bartosz (schodołazy): 697-301-691
  • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 18 SB: 9 do 14

ROWERY TRÓJKOŁOWE ELEKTRYCZNERower trójkołowy elektryczny to coraz powszechniej spotykany pojazd wykorzystywany przez osoby niepełnosprawne, mające problemy z układem ruchu oraz przez seniorów. Powoli stają się jedną z ciekawszych alternatyw pośród sprzętu rehabilitacyjnego.


Tu znajdziesz>>> rowery trójkołowe

 

Rower rehabilitacyjny elektryczny


Elektryczny rower rehabilitacyjny to już nie tylko środek lokomocji, wygodny i bezpieczny, ale także sprzęt rehabilitacyjny pozwalających szybko i przyjemnie powrócić do zdrowia. Jest ponadto urządzeniem wspierającym codzienną kondycję fizyczną seniora lub osoby niepełnosprawnej. Na rynku dostępne są także rowery rehabilitacyjne przeznaczone dla dzieci mających trudności z utrzymaniem równowagi, chorujących na MPD oraz inne jednostki chorobowe. Rowery elektryczne charakteryzują się różnym napędem, od jednobiegowych do wielobiegowych. Zwykle dobiera się je w sposób indywidualny, uwzględniając wagę użytkownika, wzrost, jego specyficzne potrzeby ruchowe. Nie bez znaczenia będzie także waga samego roweru czy choćby jego szerokość, aby mógł się zmieścić np. w drzwiach.
 
rower trójkołowy elektryczny dla młodzieży rower elektryczny trójkołowy dla dorosłych
Rower elektryczny trójkołowy dla młodzieży Rower elektryczny trójkołowy dla dorosłych 

Rower trójkołowy dla seniora


Seniorzy coraz chętniej pragnął dbać o zdrowie i funkcjonować w dobrej kondycji. Chcą cieszyć się znakomitą witalnością, a nade wszystko niezależnością, dlatego rower trójkołowy dla seniora to doskonały wybór, aby uczynić jego egzystencję przyjemniejszą i bardziej komfortową. Jazda na rowerze, zarówno na trójkołowym, jak i tradycyjnym wpływa na prawidłowy rozwój układu sercowo-naczyniowego oraz oddechowego. To bardzo ważne w przypadku seniorów, którzy mają znacznie utrudniony dostęp do aktywności fizycznej, szczególnie na świeżym powietrzu. Rowery trójkołowe, w zależności od modelu, wyposażone są w skrzynię ładunkową, gdzie można umieścić bagaż niezbędny podczas dłuższych podróży i całodziennych wycieczek. Warto wspomnieć, że seniorzy doceniają stabilizację w czasie jazdy, jaki daje im rower z trzema kołami. Znacznie zwiększa to bezpieczeństwo podróżowania i daje oczekiwany komfort.


 

Rower trójkołowy dla dorosłych


Osoby dorosłe zmagające się z problemem narządów ruchu lub będące w trakcie leczenia i rekonwalescencji także potrzebują ćwiczeń fizycznych. Rower trójkołowy staje się dla nich źródłem aktywności na świeżym powietrzu, utrzymania dobrej kondycji, ale także możliwością atrakcyjnego spędzania czasu poza domem. Rower jest dostosowany do potrzeb osób niepełnoprawnych, jak i osób zdrowych, które z różnych przyczyn nie chcą korzystać z tradycyjnych rowerów dwukołowych. Pojazdy trójkołowe przeznaczone są dla osób będących w procesie rehabilitacji, powracających do zdrowia po długim leceniu szpitalnym, podczas rekonwalescencji układu kostno-stawowego oraz układu sercowo- naczyniowego, po udarach mózgu i zawałach serca. Rower zapewnia codzienną porcję ruchu na świeżym powietrzu i stanowi sprzęt do ćwiczeń, którego nie da się zastąpić na żadnej na sali.


 

Rower inwalidzki trójkołowy


Osoby na co dzień poruszające się na wózkach inwalidzkich także mogą skorzystać z szerokich możliwości inwalidzkich rowerów trójkołowych. Są one zwykle przystosowane do ich potrzeb. W przypadku ograniczonej sprawności ruchowej nóg, rower jest napędzany elektrycznie. Jego konstrukcja nośna pozostaje niezmienna, czyli wciąż posiada klasyczną budowę. Rama, widełki, tylna oś oraz koło stanowią podstawę roweru. Modyfikacje zachodzą jedynie w związku z napędem, który np. przyjmuje funkcję napędu ręcznego lub jest dodatkowo wspomagany elektrycznie. Bywa, że wzmacniane jest także siedzisko, które musi by stabilniejsze, bardziej komfortowe i wygodniejsze.

Rower inwalidzki trójkołowy w porównaniu ze standardowym wózkiem inwalidzkim jest zdecydowanie lepszą formą transportu, ponieważ daje większą mobilność, może transportować osobę niepełnosprawną na dłuższe odległości, bezpieczniej i przyjemniej. Ponadto tego rodzaju rowery są w pełni przystosowane do ruchu, a dodatkowo mogą z łatwością pokonywać nierówności terenu, ze względu na zastosowanie większych niż tradycyjnie kół.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu