wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie » Różnice pomiędzy gąsienicowym a kroczącym schodołazem osobowym
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17

Różnice pomiędzy gąsienicowym a kroczącym schodołazem osobowymSchodołazy osobowe dostępne na rynku różnią się od siebie przeznaczeniem, zastosowaniem oraz mechanizmem funkcjonowania. To bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia, które mają na celu odciążyć ludzi, ograniczając konieczność wykonania ciężkiej i czasem bardzo kontuzyjnej pracy. Osobną grupą są schodołazy transportowe dla osób niepełnosprawnych, które mają za zadanie pomagać osobom o ograniczonej mobilności wchodzić i schodzić po schodach, ponieważ wciąż jest to jeszcze dużym utrudnieniem w wielu budynkach mieszkalnych, ale także w miejscach publicznych. Wyróżniamy dwa rodzaje schodołazów dla osób niepełnosprawnych: gąsienicowe oraz kroczące.

 

Schodołazy kroczące osobowe


Generalnie schodołazy kroczące, o ile same w sobie są już rewolucyjnym i bardzo funkcjonalnym urządzeniem, potrzebują do obsługi bezpośredniego zaangażowania opiekuna czy operatora takiego schodołazu. W przypadku schodołazów gąsienicowych, sam proces obsługi jest znacznie prostszy i nie wymaga dźwigania czy unoszenia urządzenia. Ich użycie będzie zasadne głównie w wąskich korytarzach czy krętych schodach zabiegowych, po których schodołazy gąsienicowe nie będą się mogły poruszać. Z tej przyczyny są to rzadziej wybierane urządzenia, ponieważ są zasadne wyłącznie w konkretnym otoczeniu. Dodatkowo będą one droższe od schodołazów gąsienicowych, a przy okazji charakteryzują się bardziej skomplikowanym mechanizmem wchodzenia. Wykonują poszczególne kroki za pomocą siłownika, korzystając przy tym ze spocznika schodu, czym dają tylko pozorne wrażenie niestabilności. W rzeczywistości jednak potrafią utrzymać balans, korzystając też z pomocy operatora. Po pełnym naładowaniu baterii, schodołazy kroczące mogą pokonać do 75 pięter.

 


 

Schodołazy gąsienicowe osobowe


Główną ich zaletą jest małe zaangażowanie operatora urządzenia podczas operacji wnoszenia lub znoszenia osoby niepełnosprawnej po schodach. Zostały wyposażone w sprawnie działający mechanizm gąsienicowy, dzięki czemu korzystają z krawędzi schodów podczas wjeżdżania. Mają jednak swój mały minus, ponieważ nie będzie można z ich swobodnie korzystać po schodach zabiegowych oraz krętych. Zwykle są jednak częściej wybierane przez klientów (szczególnie do bloków czy instytucji publicznych), gdyż schodołaz gąsienicowy z rampami umożliwia transport 99% wózków inwalidzkich w tym: wózków elektrycznych, spacerowych, dziecięcych, aktywnych, oraz standardowych. Co ważne, są także bezpieczniejsze dla operatora i osoby na wózku, a dodatkowo nie wymagają takiego zaangażowania siły od opiekuna, który je obsługuje. Dużą ich zaletą jest również cena, ponieważ są tańsze od schodołazów kroczących, a i wydajniejsze, gdyż po pełnym naładowaniu baterii bez problemu pokonają nawet 50 pięter. Prosta konstrukcja oraz waga 50 kg zapewnia udźwig do 150 kg. Schodołazy gąsienicowe dają szansę osobom niepełnosprawnym na swobodne pokonywanie barier architektonicznych.

 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu