wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie » Schodołaz dla niepełnosprawnych na odbiór budowlany
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy
Podnośnik towarowy ręczny Titan 120kg

Podnośnik towarowy ręczny TITAN 120

4 990,00 zł brutto4 056,91 zł netto

Schodołaz dla niepełnosprawnych na odbiór budowlanyProjekt i budowa domu lub innego budynku zakłada postępowanie zgodne z określonymi procedurami, które są ustalane przez ustawodawcę w prawie budowlanym. Szczególnym nadzorem objęci są deweloperzy, który zajmują się budową na potrzebny użyteczności publicznej. W prawie budowlanym znajduje się bowiem zapis dotyczący likwidacji wszelkich barier architektonicznych, na które napotykają osoby niepełnosprawne. Zwykle są to schody, progi czy wzniesienia, jakie ciężko jest pokonać wózkiem inwalidzkim. Jednymi z powszechnie stosowanych rozwiązań stają się więc schodołazy dla osób niepełnosprawnych. Biura projektowe i architektoniczne często poszukują schodołazów gąsienicowych lub schodołazów kroczących na odbiór budynku, aby sprostać wszelkim zapisom prawnym i potrzebom osób o ograniczonej mobilności.

 

Schodołaz osobowy a prawo budowlane


Zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym, każdy projekt budynku musi uwzględniać likwidowanie barier architektonicznych. Powinno to zostać wzięte pod uwagę już na etapie projektu architektonicznego, ponieważ spotykamy liczne bariery uniemożliwiające swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych w okolicy swojego domu, ale także w przestrzeni publicznej. Schodołaz osobowy staje się tu bardzo pomocnym urządzeniem, ponieważ jest w stanie zaspokoić potrzeby dużej grupy osób, może być wykorzystywany na poszczególnych piętrach budynku, a dodatkowo jest w pełni mobilny, więc można go również transportować. Jeśli zostanie wcześniej uwzględniony w specyfikacji technicznej budynku, to musi się znaleźć na jego stanie jeszcze przez dokonaniem odbioru budowlanego.

 

Likwidacja barier architektonicznych przy pomocy schodołazu


Schodołazy dla osób niepełnosprawnych są jedną z możliwości zagwarantowania osobom o ograniczonej mobilności swobodnego poruszania się i pokonywania barier architektonicznych. Stosuje się także platformy przyschodowe, aczkolwiek schodołaz osobowy jest bardzo wygodną alternatywną, ponieważ może mieć szersze zastosowanie. Jest używany nie tylko na zewnątrz budynku, na przykład na podjazdach czy wniesieniach, ale także na klatkach schodowych, aby osoba niepełnosprawna mogła pokonać schody i przedostać się na wyższe kondygnacje budynku. Dodatkowo jest to nieco tańsze rozwiązanie, aniżeli windy dla niepełnosprawnych czy wspomniane platformy, których istotną wadą jest ich przytwierdzenie do konkretnego miejsca.
 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu