wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie » Schodołaz do transportu osób niepełnosprawnych
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy

Schodołaz do transportu osób niepełnosprawnychTransport osób niepełnosprawnych po schodach musi się odbywać bezpiecznie i wygodnie. Konieczne jest zminimalizowanie udziału osób trzecich do pomocy. O ile nie da się całkowicie wyeliminować opiekuna, który musi sterować urządzeniem, to jednak osoby o ograniczonej mobilności powinny mieć świadomość sprawczości podczas procesu poruszania się po schodach. Dużym ułatwieniem stają więc dla nich schodołazy osobowe, które coraz powszechniej używane są w ambulansach, urzędach, placówkach pomocowych i prywatnych domach.
 

Schodołaz do karetki, ambulansu


Schodołazy osobowe odgrywają dużą rolę w transporcie medycznym. Firmy usługowe, karetki lub ambulansy przekonują się, że schodołazy naprawdę są łatwe w użytkowaniu i pomagają podczas transportu osób niepełnosprawnych lub chorych. Co ważne, dzięki schodołazom, zniesienie lub wniesie po schodach osoby o ograniczonej mobilności wymaga zaangażowania tylko jednego pracownika medycznego. Nie ma potrzeby organizować innych, mniej mobilnych rozwiązań oraz dodatkowych osób. Jest to więc dużo wygodniejsze, a także szybsze. Perspektywa powszechnego użytkowania schodołazów osobowych do transportu staje się więc bardzo realna.
transporter schodowy krzesełkowy do karetkiSchodołaz dla firm transportujących osoby niepełnosprawneNa rynku funkcjonuje wiele prywatnych czy medycznych firm zajmujących się transportem osób niepełnosprawnych z domu do miejsc docelowych. Wniesienie lub zniesienie wózka inwalidzkiego po schodach do tej pory bywało sporym utrudnieniem, ale z użyciem elektrycznego schodołazu osobowego staje się bezproblemowe. Urządzenie porusza się samo, wystarczy tylko nim sterować za pomocą wbudowanych przycisków na specjalnym dotykowym panelu. Takie rozwiązanie znacznie przyspiesza pracę firm zajmujących się transportem medycznym.

 


 

Transporter schodowy do transportu osób chorych po schodach


Transport osób chorych po schodach może wymagać zaangażowania wielu opiekunów lub dodatkowych, alternatywnych urządzeń. Z pomocą przychodzą więc schodołazy osobowe, które umożliwiają podpięcie wózka inwalidzkiego lub schodołazy krzesełkowe posiadające wbudowane krzesełko, na którym zostaje umiejscowiona osoba chora. W ten sposób można ją łatwo znosić i wnosić po schodach, praktycznie bez zaangażowania siły. Wystarczy do tego jedna osoba sterująca całym urządzeniem.

 

Transporter schodowy osobowy umożliwia wnoszenie, znoszenie osób starszych po schodach


Poza osobami niepełnosprawnymi i korzystającymi na co dzień z wózków elektrycznych, także osoby starsze i schorowane mogą bazować na komforcie, jaki dają schodołazy elektryczne do transportu. Seniorzy za pomocą schodołazów mogą pokonywać schody zabiegowe lub proste w swoich domach, co znacznie przyczynia się do poprawy ich komfortu życia. Schodołazy krzesełkowe posiadają już wbudowane siedzenie, więc będą przeznaczone głównie dla osób, które na codzień nie potrzebują wózka inwalidzkiego, aczkolwiek trudno jest im pokonać schody o własnych nogach. Wybór schodołazów do transportu osób starszych jest naprawdę bardzo szeroki.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu