wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie » Schodołaz jako sposób na pokonywanie schodów przez osoby niepełnosprawne
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy

Schodołaz jako sposób na pokonywanie schodów przez osoby niepełnosprawneBariery architektoniczne to przeszkody, które stają na drodze osobom niepełnosprawnym, utrudniając im swobodne poruszanie się na wózku inwalidzkim. Jedynym z powszechnie dziś stosowanych rozwiązań staje się schodołaz osobowy napędzany elektrycznie.

 

Schodołazy gąsienicowe


Schodołazy osobowe muszą być dostosowane do schodów, jakie pokonują. Najczęściej spotykanymi są schody proste. Ich przebycie wymaga użycia schodołazu gąsienicowego i to właśnie te cieszą się największą popularnością wśród nabywców. Schodołaz porusza się dzięki gąsienicy. Ich zaletą jest płynna i cicha praca urządzenia. Co ważne, osoba niepełnosprawna czuje się stabilnie i pewnie, a schodołaz nie wymaga użycia siły do jego obsługi ze strony opiekuna. Takie schodołazy zajmują niewiele miejsca, ponieważ zwykle mają możliwość złożenia. Można je więc bez żadnych problemów przewozić w bagażniku samochodów, także osobowych.
elektryczny transporter schodowy na schodach
 
elektryczny transporter schodowy kroczący

Schodołazy kroczące


Kroczące schodołazy także napędzane są elektrycznie. Ładowana pojemna bateria daje gwarancję nieprzerwanej pracy, nawet jeśli schodołaz ma do pokonania kilkadziesiąt pięter w ciągu dnia. Do tego są to urządzenia niemal bezusterkowe, ponieważ nie charakteryzują się skomplikowaną budową techniczną. Schodołazy kroczące dają możliwość poruszania się po schodach zabiegowych, krętych. Takie schody spotyka się często w nowym nowoczesnym budownictwie mieszkalnym, ale również w starych, zabytkowych kamienicach. Osoby niepełnosprawne za pośrednictwem schodołazów kroczących pokonują liczne kondygnacje bezpiecznie, bez ryzyka upadku. Osoba, która steruje urządzeniem nie musi przy tym nadwyrężać swojej siły do jego dźwigania. Jedyne, co należy robić to prowadzić schodołaz, sterować nim za pomocą przycisków. Tego rodzaju schodołazy są nabywane nieco rzadziej, ponieważ są mniej uniwersalne ze względu na ich przeznaczenie.
 Gdzie sprawdzą się schodołazy osobowe?


Osoby niepełnosprawne nie mogłyby liczyć na możliwość swobodnego poruszania się, gdyby nie schodołazy osobowe. Mimo swej niemałej ceny, ich nabycie wydaje się być pożądane, ponieważ znacznie ułatwiają codzienne życie. Elektryczne schodołazy osobowe doskonale sprawdzą się w prywatnych domach, ale także w urzędach, biurach, budynkach szkolnych czy w licznych instytucjach. Korzysta z nich wiele osób, dlatego są najlepszą alternatywą dla innych tego typu urządzeń, mających na celu pomoc w poruszaniu się osób o ograniczonej mobilności.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu