wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie » Schodołaz kroczący krzesełkowy, a z podpięciem do wózka
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17

Schodołaz kroczący krzesełkowy, a z podpięciem do wózkaSchodołazy kroczące to urządzenia na szeroką skalę wykorzystywane w domach prywatnych, budynkach instytucji publicznej oraz w przestrzeni miejskiej. Ich główną zaletą jest możliwość pokonywania schodów zabiegowych, które charakteryzują się specyficzną architekturą i w żaden inny sposób nie mogą zostać przebyte. Osoby niepełnosprawne chętnie kupują schodołazy kroczące, ze względu na ich funkcjonalność. Do ich sterowania niezbędna jest jednak dodatkowo osoba, która pełni zadanie operatora urządzenia. Zwykle stabilizuje i steruje schodołazem w momencie gdy poruszani się on po schodach. Odbywa się to za pomocą wysuwanego automatycznie siłownika, który unosi i opuszcza schodołaz każdorazowo docierając do krawędzi schodów. 
 

Schodołaz kroczący krzesełkowy dla osób niepełnosprawnych


Wśród schodołazów kroczących można wyróżnić schodołazy kroczące krzesełkowe, które służą głównie osobom o ograniczonej mobilności. Często się zdarza że ze względu na szereg przypadłości, osoby niepełnosprawne potrzebują skorzystać z urządzenia elektrycznego, jakim w tym przypadku może być schodołaz krzesełkowy. Jest to urządzenie mobilne, składane, dlatego bywa wykorzystywane nie tylko w domach prywatnych, ale także w przestrzeni miejskiej. Złożenie i rozłożenie, ze względu na konstrukcję modułową, nie zajmuje wiele czasu, a jego funkcjonalność doceniania jest przez osoby o ograniczonej mobilności.
Schodołaz kroczący krzesełkowy

 Schodołaz kroczący z podpięciem do wózka


Kolejnym schodołazem pomagającym w poruszaniu się osób niepełnosprawnych jest schodołaz kroczący z podpięciem do wózka. Jego dużą zaletą będzie brak konieczności przesiadania się osoby niepełnosprawnej na osobne krzesełko, co może sprawiać trudność. W tym przypadku wystarczy podjechać do schodołazu od jego tylnej strony, a następnie podpiąć wózek inwalidzki do specjalnych uchwytów urządzenia, aby wózek z osobą transportową znalazł się na jego platformie. Wyposażony jest ponadto we wskaźnik poziomu nachylenia, aby gwarantował komfortowe i bezpieczne przemieszczanie się po schodach. Schodołaz kroczący z podpięciem posiadania także system hamulcowy, żeby nie ześlizgnął się ze schodów. Jego głównym celem jest gwarancja bezpiecznego i funkcjonalnego poruszania się po schodach, z czego doskonale się wywiązuje. Schodołaz z podpięciem do wózka jest kompatybilny z przeważającą ilością wózków dostępnych na rynku. Warto więc zastanowić się nad jego nabyciem, ponieważ zdecydowanie ułatwia codzienne funkcjonowanie.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu