wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie » Schodołaz osobowy zamiast windy dla niepełnosprawnych
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17

Schodołaz osobowy zamiast windy dla niepełnosprawnychSchodołazy osobowe dla niepełnosprawnych są dziś coraz popularniejsze, a nade wszystko efektywnie pokonują wszelkie bariery architektoniczne, jakie spotykamy w przestrzeni miejskiej. Osoby niepełnosprawne nieustannie muszą się borykać z wieloma przeszkodami, szczególnie jeśli mieszkają w budynkach pozbawionych wind. To samo spotyka ich w instytucjach publicznych, urzędach, szkołach oraz innych budynkach, ponieważ nierzadko nie zostały one jeszcze przystosowane do potrzeb osób ograniczonych mobilnie. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem wydaje się być schodołaz dla osób niepełnosprawnych.

 

Winda dla niepełnosprawnych czy schodołaz osobowy?


Wiele budynków, głównie urzędy, szkoły, muzea czy biblioteki, a więc wszystkie miejsca użyteczności publicznej, zaczyna się powoli przystosowywać do komfortowego korzystania także przez osoby niepełnosprawne. Architekci dokonują więc wyboru, czy zakupić schodołaz elektryczny do transportu osób, czy może zdecydować się na montaż windy elektrycznej? Wydaje się, że schodołaz jest lepszym pomysłem, ze względu na mniejsze koszty oraz bardziej praktyczny charakter. Windy są dużo droższe, ich cena waha się od 40 do 60 tysięcy i obejmuje wówczas zaledwie jedno piętro. Schodołaz osobowy będzie zaś kosztował od 15 do 20 tysięcy i stanowi bardziej mobilne urządzenie, aniżeli winda. Można się za jego pomocą poruszać po wielu piętrach, a więc używać schodołaz zgodnie z zapotrzebowaniem osób niepełnosprawnych, poczynając od parteru, na ostatnim piętrze kończąc. Warta uwagi jest też oczywiście sama wydajność schodołazu, ponieważ po pełnym naładowaniu baterii może być wykorzystywany bez ustanku przez 50 pięter.
 

Gdzie używa się schodołazów?


Schodołazy dla niepełnosprawnych są używane zarówno w domach prywatnych, gdzie istnieje potrzeba pokonywania schodów czy progów, jak i w budynkach użyteczności publicznej. Nie ma wątpliwości, że coraz częściej znajdują się także w urzędach lub miejscach rozrywki. Biorąc pod uwagę ich funkcjonalny charakter, schodołazy są tanie, a do tego mobilne. Wystarczy złożyć schodołaz, a można go zabrać gdziekolwiek będzie potrzebny. Schodołazy do transportu osób niepełnosprawnych nabywane są często w formie leasingu lub za gotówkę przez biura projektowe bądź firmy budowlane, które potrzebują tego rodzaju praktycznego urządzenia w związku z odbiorem budowlanym.
Schodołaz osobowy zamiast windy
 

Zalety schodołazu dla osób niepełnosprawnychSchodołazy dla niepełnosprawnych dostępne są w dwóch rodzajach, a mianowicie schodołazy gąsienicowe oraz schodołazy kroczące. Te pierwsze są bardziej powszechne, ze względu na ich większą funkcjonalność. Schodołazy kroczące nadają się głównie do schodów zabiegowych, a te należą do rzadkości w budynkach użyteczności publicznej. Schodołazy, bez względu na ich rodzaj, są często stosowane w muzeach lub obiektach chronionych przez konserwatora zabytków. Ich dużą zaletą jest fakt, iż nie wpływają niekorzystnie na estetykę budynku, jak to ma miejsce w przypadku podestów czy wind. Co ważne, schodołazy do transportu osób niepełnosprawnych nie potrzebują certyfikatu UDT.
 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu