wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie
Produkty:
Polecamy

Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie

zastosowanie schodołazy osobowe

Schodołazy osobowe doskonale sprawdzają się w budynkach użyteczności publicznej, prywatnych posesjach czy w blokach mieszkalnych. Są szczególnie cenne tam, gdzie ze względu na starszą architekturę, nie ma wind. Trudno sobie wyobrazić poruszanie się osób niepełnosprawnych po schodach, jeśli budynek nie został wyposażony w urządzenie ułatwiające to zadanie.

Efektywny transport wózka inwalidzkiego po schodach może się odbywać wyłącznie z wykorzystaniem schodołazu osobowego gąsienicowego lub kroczącego. Urządzenie jest dużo tańsze od wind osobowych, a dodatkowo umożliwia szerszą jego funkcjonalność. Wszystkie schodołazy można złożyć i przewieść do miejsca docelowego.

Schodołazy osobowe z platformą mogą być stosowane także do wózków dziecięcych, spacerowych czy do wózków aktywnych, z których korzystają osoby niepełnosprawne uprawiające sporty. O ich praktycznym zastosowaniu przekonają się także osoby używające wózki elektryczne, często charakteryzujące się większymi rozmiarami. Dzięki możliwości wjazdu na platformę, istnieje bardzo komfortowe ich przetransportowanie po schodach, wraz z osobą niepełnosprawną.

Schody zabiegowe mogą być natomiast pokonane wyłącznie z użyciem schodołazów gąsienicowych. To właśnie one stanowią wówczas najbardziej efektywne urządzenie, które umożliwia poruszanie się po nietypowych, skomplikowanych schodach, jak na przykład schody kręte. Wznoszenie i znoszenie osób niepełnosprawnych po schodach z oferowanymi przez nas schodołazami nie będzie stanowić już żadnego problemu.
 

Przejdź do strony głównej
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu