wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » SCHODOŁAZY
Produkty:
  • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  • E-mail:biuro@prolifter.pl
  • TelefonKrzysztof (windy, platformy): 729-888-698
    Piotr (rehabilitacja): 663-221-727
    Bartosz (schodołazy): 697-301-691
  • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 18 SB: 9 do 14
Polecamy

SCHODOŁAZYI. Schodołazy dla niepełnosprawnych


Zadaniem wszystkich schodołazów dostępnych na rynku jest przełamywanie barier architektonicznych. Te nowoczesne urządzenia posiadają napęd elektryczny. Są napędzane za pomocą akumulatora, którego ładowanie odbywa się najczęściej z gniazdka elektrycznego. Jest więc niezwykle proste i każdy użytkownik będzie w stanie sobie z tym poradzić. Schodołazy pozwalają na transport po schodach osób niepełnosprawnych, z deficytem ruchu lub seniorów. Istnieje wiele różnych schodołazów, które dobiera się w zależności od potrzeb użytkowników. Będą to schodołazy gąsienicowe, kroczące, schodołazy z podpięciem do wózka lub schodołazy krzesełkowe.
 


 

1. Schodołazy gąsienicowe


Pojazdy elektryczne, które poruszają się za pomocą gąsienic są znacznie bardziej uniwersalne. Schodołazy gąsienicowe doskonale radzą sobie z pokonywaniem schodów prostych w budynkach mieszkalnych, klatkach schodowych czy w przestrzeni publicznej. Potrafią zniwelować wszelkie nierówności stopni i poruszają się szybciej, aniżeli ich alternatywa, czyli schodołazy kroczące. Co ważne, istnieje wiele rodzajów schodołazów gąsienicowych, spośród których na uwagę zasługują schodołazy z podpięciem do wózka, wyposażone w rampę lub schodołazy krzesełkowe. Schodołazy posiadające rampy są lekkie i mobilne. Przeznaczane są zarówno do mniejszych, jak i większych wózków, bez względu na ich rodzaj. Są to więc pojazdy uniwersalne, które znajdą szerokie zastosowanie.
schodołazy gąsienicowe
 

schodołaz gąsienicowy z podpięciem do wózka

1a.Schodołaz gąsienicowy z podpięciem do wózka


Mobilny i bardzo zwrotny schodołaz gąsienicowy z podpięciem do wózka to na przykład Jolly 130 Standard. Umożliwia transport osób niepełnosprawnych po schodach na ich własnym wózku inwalidzkim, bez konieczności przemieszczania pacjenta. To wygodne rozwiązanie tym bardziej, że waży 52 kg i można go bez problemu demontować, aby zmieścił się w bagażniku pojazdu. Charakteryzuje się udźwigiem 130 kg, co pozwala na transport osoby niepełnosprawnej, wraz wózkiem. Został wyposażony w pojemny akumulator montowany do urządzenia na stałe. Jego pełne naładowanie pozwala na pokonanie 24 stopni w ciągu minuty, a więc łącznie aż 50 pięter. Doskonale nadaje się do transportu osób po wąskich schodach na niewielkich klatkach schodowych oraz w przestrzeni publicznej. Jest przy tym niezwykle zwrotny, pokonuje zakręty pod kątem pełnym i prostym. To najmniejszy schodołaz gąsienicowy z podpięciem do wózka dostępny na rynku. Charakteryzuje się dużym bezpieczeństwem użytkowania, ze względu na dołączone pasy, antypoślizgowe rączki, przycisk „stop” oraz negatywny hamulec elektromagnetyczny 12V.
 

schodołaz gąsienicowt z rampami

1a. Schodołaz gąsienicowy z rampami


Schodołaz z najazdami typu TGR 150 JOLLY RAMPY to bardzo wszechstronne urządzenie do transportu wózków inwalidzkich różnego rodzaju. Doskonale radzi sobie z przemieszczaniem tych wózków, które nie mieszczą się na innych, mniejszych schodołazach. Może więc transportować tradycyjne wózki inwalidzkie, nowoczesne wózki elektryczne, wózki aktywne czy wózki spacerowe dla dzieci. Jego udźwig to aż 159 kg. Bardzo pojemny akumulator pozwala na pokonanie 50 pięter z prędkością 12 stopni na minutę. Ten schodołaz gąsienicowy z rampami ma bardzo wszechstronny charakter i może być stosowany na schodach o różnej architekturze, w budynkach czy w przestrzeni miejskiej. Maksymalny kąt nachylenia schodów, z którymi pojazd jest w stanie sobie poradzić, to aż 35 stopni. Urządzenie stanowi więc odpowiedź na zapotrzebowanie wymagających klientów. Będzie idealne do powszechnego użytku w instytucjach publicznych, dworcach itp. miejscach, z których korzysta wiele ludzi, w tym osoby z deficytem ruchu.
 

schodołaz krzesełkowy gąsienicowy

1a.Schodołaz krzesełkowy gąsienicowy


Krzesełkowe schodoałzy gąsienicowe mają zastosowanie głównie w przypadku transportu osób chorych, niepełnosprawnych i seniorów. Pozwalają na szybkie przeniesienie chorego do pojazdu czy do szpitala. Coraz częściej stanowią więc wyposażenie załogi pogotowia ratunkowego, transportu medycznego czy straży pożarnej. Taki transport chorego jest w pełni bezpieczny, szybki i nie nadwyręża jego kondycji zdrowotnej. Schodołazy te są przede wszystkim lekkie i łatwe w obsłudze, aby nie obciążać załogi medycznej koniecznością dźwigania pacjenta. Przykładem może tu być Titan Person, który został wykonany z aluminium, dzięki czemu waży 35 kg, przy możliwym maksymalnym udźwigu 169 kg. Został wyposażony w pasy bezpieczeństwa, aby pacjent czuł się stabilnie. Krzesełko takie można szybko złożyć tym bardziej, że nie zajmuje wiele miejsca w pojeździe. Może być użytkowane także przez rodziny chorych, ze względu na możliwość przewożenia w każde miejsce. Do dyspozycji są trzy prędkości jazdy, co jest sterowane za pomocą wygodnego panelu. Warto mieć na uwadze, że może być stosowany wyłączne na schody proste, ale przez swoją zwrotność, idealnie nadaje się do wąskich klatek schodowych, gdzie inne, większe schodołazy nie miałyby zastosowania.
 

2. Schodołazy osobowe kroczące


W zależności od rodzaju schodów, poleca się schodołazy gąsienicowe lub kroczące. Te ostatnie poruszają się nieco wolniej, jednak poradzą sobie z pokonaniem większości schodów i kondygnacji. Są napędzane elektrycznie, ładowane z gniazdka domowego. Przesuwają się po schodach stopień po stopniu, a po pełnym naładowaniu baterii pokonają nawet 1200 schodów, co jest równe 70 piętrom. Zostały tak skonstruowane, aby gwarantować bezpieczeństwo użytkownikom. Cechują się należytą stabilnością, a w wyposażeniu znajdują się np. pasy bezpieczeństwa, które dają poczucie komfortu. Mniejsze schodołazy krzesełkowe przeznaczone są do użytku domowego lub na klatkach schodowych. Mogą się swobodnie poruszać w wąskich korytarzach i radzą sobie ze schodami prostymi, krętymi oraz zabiegowymi.
schodołazy kroczące osobowe
 

2a. Schodołaz osobowy kroczący krzesełkowy


Krzesełkowy schodołaz osobowy kroczący typu KSP YACK N961, charakteryzuje się aż 130 kg udźwigu. Nie wymaga on montażu do wózka inwalidzkiego, a osoba niepełnosprawna przesiada się na niego ze swojego pojazdu w celu pokonania schodów. Jest bardzo prosty i bezpieczny w użytkowaniu. Jego niewielki rozmiar pozwala na zastosowanie schodołazu także w domach prywatnych, sprawdza się tam w celu transportu seniora czy osoby z deficytem ruchu po schodach. Można go złożyć i rozłożyć, a więc jest urządzeniem do stosowania również w innych miejscach. Nadaje się też do przechowywania w schowkach czy w niewielkich pomieszczeniach. Gwarantuje komfort osobom niepełnosprawnym, ze względu na składane podłokietniki i podnóżki. W ten sposób dużo łatwiej jet zająć wygodną pozycję na fotelu. Pojemny akumulator zapewnia nieprzerwane działanie przez kilka dni po całkowitym naładowaniu.
schodołaz kroczący krzesełkowy
 

2a. Schodołaz osobowy kroczący z podpięciem do wózka


Schdołazy kroczące z podpięciem do wózka są alternatywą do schodołazów krzesełkowych. Osoba niepełnosprawna pokonuje schody na własnym wózku inwalidzkim, który zostaje do niego zamocowany. Odbywa się to szybko i sprawnie, dzięki wbudowanym płozom. Doczepienie wózka do schodołazu zajmuje zaledwie chwilę i stanowi stabilne oraz bezpieczne połączenie. Urządzenie posiada zewnętrzną baterię, więc może być ładowane samodzielnie lub gdy zamontowane jest do wózka. Elektryczne działanie w pełni odciąża pomocnika, który może dowolnie manipulować zarówno prędkością schodołazu, jak i innymi parametrami. Jego obecność jest jednak konieczna. Co ważne, schodołaz może być składany, dlatego łatwo go transportować w bagażniku. Jest on kompatybilny z wszystkimi wózkami inwalidzkimi dostępnymi na rynku. Przykładem takiego urządzenia jest KSP YACK N962.
schodołaz osobowy z podpięciem do wózka
 

3a. Schodołazy do wózków dziecięcych


Elektryczny schodołaz do wózków dziecięcych Jolly 150, doskonale sprawdza się w blokach, na wąskich klatkach schodowych. Umożliwia swobodny transport wózków dziecięcych. Jego udźwig to aż 150 kg, przy wadze własnej 70 kg. Jest to schodołaz składany. Demontuje się go na dwie części, aby móc umieścić w bagażniku pojazdu. Wyposażony w akumulator, który po pełnym naładowaniu pokona aż 50 pięter. Posiada wygodne rączniki z antypoślizgowym pokryciem. Schodołaz nie wymaga specjalnego umocowania. Wystarczy umieścić go na rampie i zaciągnąć hamulec wózka, aby zajął stabilną pozycję na platformie. Sprawdza się w przypadku transportu wszelkiego rodzaju wózków sportowych, aktywnych czy spacerowych. Przykładem innego rodzaju urządzenia jest schodołaz Jolly Junior 2 do transportu wózków dziecięcych, spacerowych i buggy. Mocowanie wózka do schodołazu jest bardzo proste i zajmuje zaledwie chwilę. Jest to schodołaz mobilny, można go w dowolnej chwili zdemontować na dwie części i przewozić w bagażniku samochodu. Sprawdzi się więc w każdych warunkach. Ma mniejszą wagę, niż Jolly 150, ale jego zasięg po pełnym naładowaniu baterii wynosi też 50 pięter.
schodołaz do wózków dziecięcych schodołaz do wózków spacerowych
Schodołaz do wózków dziecięcych JOLLY MINI RAMP Schodołaz do wózków spacerowy JOLLY JUNIOR 2
 

najtańszy schodołaz osobowy

3a. Najtańszy schodołaz osobowy


Przykładem lekkiego schodołazu o niewielkich gabarytach jest schodołaz krzesełkowy Titan Person. Jest to jednocześnie najtańszy schodołaz dostępny na rynku. Został skonstruowany z myślą o szybkiej pomocy osobom niepełnosprawnym, chorym, seniorom w sytuacji, gdy wymagają ewakuacji ze swojego domu. Stanowi wyposażenie pogotowia, załóg transportu medycznego czy straży pożarnej. Odciąża ratowników oraz personel podczas znoszenia ze schodów osoby wymagającej pomocy. Porusza się na gąsienicach, dlatego transport po schodach odbywa się szybko, sprawnie i bez obciążania opiekunów. Lekka konstrukcja ze stopu aluminium to jednocześnie niska waga urządzenia. Można go więc szybko rozłożyć i przygotować do transportu pacjenta. Ze względu na swoje małe rozmiary, mieści się w luku bagażowym, pojazdach ratunkowych. Jego niska cena sprawia, że może się stać uniwersalnym i koniecznym wyposażeniem nie tylko pomocy medycznej, ale także rodzinom, w których są osoby z deficytem ruchu.
 

4a. Schodołaz osobowy dofinansowanie


W ramach likwidowania barier architektonicznych, PFRON dysponuje środkami finansowymi, które zapewniają zakup schodołazów osobowych dla użytkowników prywatnych. Dofinansowanie pokrywa nawet do 95% wartości urządzenia i jest przeznaczone dla wszystkich osób mogących udokumentować swój stopień niepełnosprawności. Chcąc ubiegać się o takie środki pomocowe, należy złożyć wniosek we właściwym miejscu zamieszkania ośrodku MOPR lub PCPR, a także skompletować wszystkie niezbędne dokumenty, jak oferta handlowa schodołazu osobowego, zaświadczenie o zarobkach, orzeczenie o niepełnosprawności oraz inne dokumenty, jeśli są wymaganie.  

II. Schodołazy towarowe


Wygodne przenoszenie dużych ładunków po schodach może się odbywać manualnie lub w sposób elektryczny. To pierwsze rozwiązanie zakłada użycie siły rąk ludzkich i jest zbyt angażujące. To drugie zaś, opiera się na wykorzystaniu schodołazów. Są to urządzenia o prostej budowie i nieskomplikowanej zasadzie działania. Poruszają się napędzane elektrycznie za pomocą gąsienic lub z użyciem specjalnych wysięgników, które pokonują stopień po stopniu. W zależności do modelu, charakteryzują się imponującym udźwigiem. Największe i najbardziej zaawansowane potrafią unieść nawet do 600 kg. Doskonale radzą sobie więc z transportem kas pancernych, urządzeń specjalistycznych dużych gabarytów, kserokopiarek itp. Mniejsze i bardzo mobilne modele mają udźwig od 170 kg do 320 kg. Mogą się więc stać uniwersalnym wyposażeniem kurierów, magazynierów, firm zajmujących się transportem towarów. Stanowią także nieocenioną pomoc w prywatnych gospodarstwach domowych, tym bardziej, że są bezawaryjne i mogą służyć długie lata.
  

schodołaz towarowy kroczący

1a. Schodołazy towarowe kroczące


Duża ilość schodołazów towarowych, to schodołazy kroczące. Są uniwersalne, ponieważ mogą się z łatwością poruszać po schodach prostych, krętych i zabiegowych. W zależności od modelu, pokonują 26- 27 stopni na minutę. Pełne naładowanie baterii gwarantuje pracę w zakresie od 80 do 120 pięter. Mimo iż urządzenia pokonują schody za pomocą specjalnych wysięgników, to są też wyposażone w pompowane koła, które umożliwiają łatwiejszy transport po płaskiej powierzchni. Dzięki temu, użytkownik w żaden sposób nie odczuwa ciężaru transportowanego ładunku. Urządzenia te przeznaczone są dla firm usługowych, kurierskich, przedsiębiorstw, gdzie często transportuje się przedmioty po schodach. Są także polecane w magazynach oraz osobom prywatywnym. Większość modeli to konstrukcje aluminiowe, lekkie, a niektóre nawet składane, aby łatwiej je było przewozić w bagażniku samochodu. W sprzedaży są wszystkie wersje schodołazu Titan oraz Powermate. Te ostatnie to schodołaz z windą, mogący unieść ładunki cięższe, ważące do 454 kg. Zapewniają wygodne sterowanie i szybkie transportowanie towarów. Cechują się imponującą żywotnością baterii od 4 do 7 lat. 

schodołaz towarowy gąsienicowy

1a.Schodołazy towarowe gąsienicowe


Schodołazy poruszające się za pomocą gąsienic to jedne z najwygodniejszych rozwiązań. Transportują ładunki po schodach, których waga sięga nawet 600 kg. Radzą sobie także z towarami o nieregularnych kształtach i dużych gabarytach. Przeznaczone są do schodów prostych i lekko zabiegowych. Najbardziej wyrazistą cechą tych schodołazów jet automatyczne samopoziomowanie ładunków, dzięki czemu wszystkie przedmioty zawsze pozostają w pozycji pionowej. Oferują możliwość pracy z manualnym lub automatycznym poziomowaniem ciężaru. Dodatkowo na płaskich powierzchniach zapewniają obrót o 360° na rolkach albo na gąsienicach. Sterowanie schodołazem odbywa się za pomocą joysticka, który na życzenie operatora jest odłączany. Schodołazy towarowe gąsienicowe nadają się do przewożenia bardzo ciężkich ładunków, jak np. kasy pancerne, serwery, piece lub kotły. W zestawie z urządzeniem znajduje się także podnośnik elektryczny do załadunku schodołazu, aby możliwie jak najskuteczniej odciążyć obsługujące go osoby. Zapewnia on precyzyjne opuszczanie ładunku, a podnoszenie odbywa się dzięki mocnym silnikom przekładniowym. 

2a. Schodołazy towarowe lekkie do 170kg udźwigu


Przenoszenie lekkich ładunków po schodach ze schodołazem nie jest skomplikowane tym bardziej, że na rynku dostępne są urządzenia dedykowane takiemu działaniu. Chcąc przetransportować ładunek do 170 kg, dobrze jest skorzystać ze schodołazów Titan 170. Posiadają aluminiową konstrukcję, wytrzymałą i nowoczesną. Titan 170 waży zaledwie 26 kg i jest niewielkim urządzeniem, który można z łatwością schować w bagażniku pojazdu. Polecany jest kurierom, osobom zajmującym się przewożeniem mniejszych ładunków. Sprawdza się także w firmach usługowych, które korzystają z dużej ilości sprzętu. Jest niezbędny w firmach rozwożących skrzynki z napojami, ponieważ umożliwia jednorazowe wniesienie całego ładunku, bez pomocy dodatkowych osób. Schodołazy lekkie są bardzo chętnie nabywane, ze względu na ich uniwersalny charakter i wszechstronne zastosowanie.
schodołaz towarowy do 170kg 

2a. Schodołazy towarowe średnie do 320 kg udźwigu


Osobną grupę schodołazów stanowią schodołazy przeznaczone do udźwigu ładunków o maksymalnej wadze 320 kg. Będą więc nieocenione w firmach usługowych, produkcyjnych czy nawet w sklepach, które zajmują się sprzedażą i transportem do klientów białego AGD, kserokopiarek, klimatyzatorów czy urządzeń biurowych. Są również niezbędne tam, gdzie konieczny jest celowy transport pomiędzy odbiorcami. Zakup takich urządzeń podnosi prestiż firmy oraz sprawia, że zlecenia wykonywane są szybciej, przy mniejszym nakładzie pracowników. Dodatkowo praca odbywa się w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami BHP. Schodołazy z windą to modele PowerMate L1 i LE-1. To urządzenia o aluminiowej konstrukcji spawów, poręczne i łatwe w obsłudze. Charakteryzują się długą żywotnością od 4 do 7 lat, przy standardowym użytkowaniu. Odpowiednie wyważenie ładunków sprawia, że operator nie odczuwa prowadzonego ciężaru. Ponadto operacja transportowania ładunku po schodach odbywa się elektrycznie, za pomocą wbudowanego akumulatora. To urządzenia zwrotne, ergonomiczne. Zmieszczą się w małych i trudno dostępnych miejscach.
schodołaz do 320kg
 

2a. Schodołazy towarowe ciężkie do 600kg udźwigu


Operacja przenoszenia bardzo ciężkich ładunków o wielkich gabarytach, jak np. szafy pancerne, sejfy, specjalistyczne sprzęty czy urządzenia vendingowe, serwery lub piece, wymaga użycia profesjonalnych shodołazów. Charakteryzują się one udźwigiem nawet 600 kg, dlatego bez problemu poradzą sobie z przenoszeniem wymagających ładunków. Poruszają się za pomocą gąsienic i są niezwykle wytrzymałe. Dodatkowo gwarantują wydajne działanie, ponieważ mogą pracować nieustannie pokonując od 660 do 780 stopni na jednym naładowaniu. Są to urządzenia w pełni automatyczne. Nie wymagają dźwigania, a prowadzenie i sterowanie odbywa się za pomocą pilota. Niezbędny jest więc tylko nadzór jednego pracownika nad urządzeniem. Sa tak skonstruowane, że wznoszenie przeprowadzane jest w sposób szybki i nieskomplikowany. Winda samodzielnie przesuwa ładunek po platformie, aż osiągnie punkt spoczynkowy i znajdzie się na płaszczyźnie docelowej. Pokonuje płaskie schody do max 35°. Przykładem takiego urządzenia jest schodołaz Titan 600. Nieco inne działanie prezentuje Titan 420. Na jego platformie ładunek jest zawsze automatycznie poziomowany, osiąga środek ciężkości, przez co przenoszenie odbywa się bezpiecznie. Jeszcze innym przykładem mogą być schodołazy towarowe kroczące PowerMate M1 i M2. Ich platforma załadunkowa przesuwa się jak winda, a koła z podstawkami pokonują każdy stopień z osobna. Znajdują zastosowanie w transporcie specjalistycznych sprzętów, jak kotły geotermalne, sejfy, piece czy urządzenia dźwigowe. Do ich obsługi wymagany jest wyłącznie jeden operator, mimo przenoszenia tak ciężkich ładunków o wadze nawet 450 czy 600 kg.
schodołaz towarowy do 600kg
 

schodołaz towarowy samopoziomujący

3a. Schodołaz towarowy samopoziomujący


Chcąc przewozić ciężkie ładunki o dużych gabarytach, jak sejfy, maszyny vendingowe czy kserokopiarki, należy posłużyć się profesjonalnym sprzętem oferującym szerokie możliwości. Przykładem może tu być schodołaz towarowy gąsienicowy Titan 420 o udźwigu 420 kg. Jego największą zaletą jest automatyczne samopoziomowanie ładunku. Dzięki temu, towar na platformie szybko zyskuje środek ciężkości, aby zachować maksymalne bezpieczeństwo przenoszenia. Ładunek będzie się zawsze znajdować w pozycji pionowej, co sprawia, że możliwe jest przenoszenie nawet delikatnych przedmiotów wymagających specjalnych warunków. Schodołaz obraca się wokół własnej osi, ze względu na ruchome kółka. Porusza się za pomocą systemu gąsienic, a sterowanie odbywa się poprzez joystick obsługiwany przez jedną osobę. W zestawie znajduje się także rampa załadowcza oraz podnośnik elektryczny do załadunku schodołazu Jego zastosowanie jest bardzo uniwersalne, ponieważ może pracować na otwartym terenie, w warsztacie, na placu firmowym lub na hali produkcyjnej.
 

3a. Schodołaz towarowy z windą


Wnoszenie ciężkich rzeczy po schodach wcale nie musi być trudne i obciążające kręgosłup. Wszystko za sprawą wyjątkowego i jedynego w swym rodzaju schodołazu z windą. To urządzenie działa nieco inaczej, niż standardowe schodołazy. Ładunek umieszcza się na pochyłej platformie, która przesuwa się niczym winda, jednocześnie przenosząc ładunek ku górze. Koła schodołazu posuwają się na stopniach w sposób kroczący. Działanie urządzenia jest automatyczne. Elektryczny schodołaz posiada baterię o długiej żywotności od 4 do nawet 7 lat, przy normalnej eksploatacji. Taki schodołaz może być użytkowany w firmach usługowych, przedsiębiorstwach. Doceniają go także kurierzy czy dostawcy białego AGD, mebli, urządzeń specjalistycznych o dużej wadze. Schodołaz PowerMate LE-1 jest niezwykle łatwy w obsłudze. Sterowaniem zajmuje się jedna osoba, w przypadku udźwigu do 204 kg, a przy większych ładunkach do max 318 kg wymagani są dwaj pracownicy. To urządzenie z pewnością zrewolucjonizuje wnoszenie naprawdę ciężkich ładunków o dużych lub niestandardowych gabarytach.
schodołaz towarowy z windą 

najtańszy schodołaz towarowy

3a. Najtańszy schodołaz towarowy


Schodołazy to urządzenia praktyczne, lecz drogie. Można jednak nabyć jeden z najtańszych schodołazów dostępnych na rynku, który z pewnością okaże się być bardzo skuteczny w transportowaniu ciężkich towarów po schodach. Jego cena wynika głównie z konstrukcji pojazdu. Titan 170 Standard, który jest tu reprezentatywnym przykładem, posiada stalową ramę, co czyni go nieco cięższym od innych, droższych schodołazów. Wciąż jednak charakteryzuje się dużym udźwigiem 170 kg. Jego zasięg na pełnym naładowaniu baterii również nie odbiega od wyższych modeli i równy jest aż 80-120 piętrom, przy prędkości 26 stopni na minutę. Warto wspomnieć, że do dyspozycji użytkownika są aż dwa rodzaje prędkości. Pompowane opony zaś oferuje odpowiedni komfort poruszania się urządzeniem. To wytrzymały schodołaz, niezbędny w każdej firmie transportowej, ale także niezwykle pomocy w przedsiębiorstwach produkcyjnych lub nawet do domowego użytku.
 

3a. Schodołaz towarowy składany


Do sporadycznego przenoszenia ładunków z pewnością przyda się schodołaz składany. Został wykonany z aluminium, przez co jest lekki. Waży, wraz z baterią, zaledwie 28,5 kg. To uniwersalne urządzenie, które pozwoli na wniesienie wielu ciężkich przedmiotów po schodach, od skrzynek z butelkami, po meble oraz paczki. Jest niecenioną pomocą dla kurierów, którzy codziennie muszą mierzyć się z najróżniejszymi ładunkami, od lżejszych, po bardzo ciężkie. Schodołaz towarowy Titan 170 Mini charakteryzuje się udźwigiem 170 kg. Posiada opony ułatwiające poruszanie się z urządzeniem po prostej nawierzchni. W pełni naładowana bateria oferuje zasięg aż od 80 do 120 pięter, a samo urządzenie porusza się po schodach z prędkością 26 stopni na minutę. W sprzedaży są schodołazy z bogatym zestawem akcesoriów, które umożliwiają natychmiastowe rozpoczęcie pracy. Są to np. składana płyta transportowa, pasy bezpieczeństwa oraz ładowarka sieciowa. Schodołaz może być swobodnie transportowany, ponieważ jest składany, przeznaczony także do przechowywania w bagażniku. Jego rozłożenie zajmuje tylko chwilę.
elektryczn schodołaz towarowy składany

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu