wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » SERWIS SKUTERÓW INWALIDZKICH ELEKTRYCZNYCH
Produkty:
Polecamy

SERWIS SKUTERÓW INWALIDZKICH ELEKTRYCZNYCHSERWIS SKUTERÓW INWALIDZKICH - biuro@prolifter.pl - tel. 729-888-698

 
SERWIS SKUTERÓW INWALIDZKICH ELEKTRYCZNYCH W związku z dużą dbałością o poprawę komfortu funkcjonowania osób starszych oraz niepełnosprawnych, wiele mówi się o zakupie inwalidzkich skuterów elektrycznych. Stają się coraz powszechniejsze. Trend ten przyszedł głównie z państw zachodnich, gdzie już bardzo dawno dofinansowuje się ich nabycie np. ze środków państwowych.


 

Dofinansowanie do serwisu skutera inwalidzkiego


Zakup skuterów inwalidzkich z dofinansowaniem z PFRON to już wiedza powszechna. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że można także uzyskać pomoc finansową na serwis skutera dla niepełnosprawnych. Po latach ich użytkowania wiele części i podzespołów zaczyna się już zużywać, dlatego niezbędna jest ich naprawa, wymiana niektórych elementów czy konserwacja.


 

Akumulatory do skuterów inwalidzkich


Na największe zużycie narażone są akumulatory do skuterów inwalidzkich. Po pewnym czasie eksploatacji zaczynają tracić swoją żywotność, co jest całkowicie naturalną koleją rzeczy. Niestety, nie spełniają one wówczas stawianego przed nimi zadania. To dość uciążliwe, jeśli skuter trzeba nieustannie ładować, zanim opuści się dom, a co gorsza, gdy pojazd będzie w stanie przebyć zaledwie połowę drogi, mimo pełnego naładowania baterii. Dlatego też konieczna jest jego wymiana, co ma miejsce zwykle po ok 2-3 latach. Wiąże się to zaś z niemałym wydatkiem, jeśli nowy akumulator ma być skuteczny, wytrzymały i żywotny. Program zakłada dofinansowanie do jednego akumulatora w wysokości do 1.000 zł. Można zakupić także drugi akumulator, jednak wówczas dofinansowanie może wynieść nie więcej niż 2.000 zł.

 

Akumulatory do skuterów inwalidzkich

akumulator do skutera 12V 36Ah akumulator do skutera 12V 45Ah akumulator do skutera 12V 60Ah
akumulator do skutera 12V 36Ah akumulator do skutera 12V 45Ah akumulator do skutera 12V 60Ah
akumulator do skutera 12V 75Ah akumulator do skutera 12V 88Ah  
akumulator do skutera 12V 75Ah akumulator do skutera 12V 88Ah  


 

Ładowarki do skuterów inwalidzkich


Podobnie, jak w przypadku akumulatorów, także i ładowarki po latach znacznie tracą na swej żywotności. Nigdy nie należy używać innej ładowarki, niż dedykowana do danego modelu baterii, bo wówczas łatwo o przepięcie. Zakup ładowarki nie jest dużym wydatkiem, jednakże dofinansowanie może objąć te koszty, razem z serwisem oraz nabyciem dodatkowych akcesoriów do skutera.

 

Ładowarki do skuterów inwalidzkich

ładowarka do skutera 27,6V 4,3A do 55Ah ładowarka do skutera 28,8V 8,3A do 90Ah
ładowarka do skutera 27,6V 4,3A do 55Ah ładowarka do skutera 28,8V 8,3A do 90Ah


 

Opony do skuterów inwalidzkich


Kolejnym wartym wymiany elementem skutera są opony. To bardzo ważne, aby dbać o jakość ogumienia, ponieważ istotnie wpływa to na poprawę bezpieczeństwa korzystania z tego typu pojazdu. Nie należy zapominać, że elektryczny skuter inwalidzki jest zwykle użytkowany przez osoby niepełnosprawne lub seniorów, dlatego utrzymanie go w odpowiednim stanie jest priorytetem. Zużycie bieżnika wpływa ponadto na nieodpowiednią przyczepność do nawierzchni. Nietrudno wówczas o poślizg czy nawet poważny wypadek. Słaba przyczepność to także wyższe zużycie akumulatora, ponieważ skuter potrzebuje więcej mocy, aby uzyskać żądaną prędkość. Na ten element należy więc zwrócić baczną uwagę podczas serwisowania urządzenia ze środków państwowych.


 

Dla kogo dofinansowanie?


Program dofinansowania do serwisu skutera inwalidzkiego przeznaczony jest dla wszystkich osób z trudnościami w poruszaniu się, którzy posiadają orzeczenie o przydzielonym im stopniu niepełnosprawności. Aby uzyskać środki, należy złożyć wniosek we właściwej instytucji w obrębie swego miejsca zamieszkania i skompletować niezbędne dokumenty. Maksymalna kwota dotacji to 3500 zł, z czego zaledwie 1000 zł można przeznaczyć na zakup akumulatora. Decyzję o przyznaniu środków podejmuje powiatowe centrum pomocy rodzinie. Należy się spieszyć, ponieważ wnioski przyjmowane są tylko do 31 sierpnia 2021 roku. Możliwa jest refundacja kosztów poniesionych do 180 dni przed dniem złożenia wniosku.

Przejdź do strony głównej
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu