wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » SERWIS WÓZKÓW INWALIDZKICH ELEKTRYCZNYCH
Produkty:
Polecamy

SERWIS WÓZKÓW INWALIDZKICH ELEKTRYCZNYCHSERWIS WÓZKÓW INWALIDZKICH ELEKTRYCZNYCH - biuro@prolifter.pl - telefon 729-888-698 
SERWIS WÓZKÓW INWALIDZKICH ELEKTRYCZNYCH Elektryczne wózki inwalidzkie do niedawna stanowiły w Polsce luksus. Obecnie jest ich znacznie więcej, a wielu klientów decyduje się na zakup całkowicie nowego urządzenia. Wszystko za sprawą dofinansowań, które przyznawane są ze środków PFRON. Aby otrzymać taką pomoc, należy być posiadaczem wózka inwalidzkiego lub skutera, które poruszają się za pomocą napędu elektrycznego. Trzeba się jednak śpieszyć, bo dokumenty przyjmowane są do 31 sierpnia 2021 roku. Dofinansowanie wynosi nawet 3500 zł. Uzyskanie tej pomocy nie wyklucza wnioskodawcy z możliwości ubiegania się o kolejne, dlatego warto spróbować, składając wszystkie niezbędne dokumenty w instytucji pomocowej właściwiej miejscu zamieszkania. 

Dofinansowanie do serwisu wózka inwalidzkiego


O ile programy rządowe zakładają możliwość nabycia nowego wózka inwalidzkiego z napędem elektrycznym, o tyle istnieje także szansa dofinansowania samych kosztów serwisu czy remontu urządzenia już eksploatowanego. Taki przegląd staje się niezwykle konieczny po jednym bądź dwóch latach użytkowania wózka inwalidzkiego. Wiele podzespołów ulega zużyciu, jak akumulator, opony czy ładowarka, nie wspominających o innych elementach technicznych. Udając się do profesjonalnego sklepu oferującego sprzęt dla osób niepełnosprawnych ruchowo, otrzymamy pełen serwis, na który chorym należy się dofinansowanie.


 

Akumulatory do wózków inwalidzkich


Po dłuższej eksploatacji wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym może wystąpić konieczność zakupu nowego akumulatora. Pojemność nowych baterii jest duża, ale z czasem ulega zużyciu. Osoba niepełnosprawna, chcąc mieć komfort nieprzerwanego poruszania się urządzeniem, musi zapewnić sobie nowy akumulator. Kupując używany wózek inwalidzki w pierwszej kolejności należy zadbać o nabycie akumulatora przeznaczonego do danego modelu urządzenia. Niemal zawsze będą one wymagać wymiany. Dotyczy to jednak także sprzętów zakupionych jako nowe, finansowanych z programów PFRON. Koszt zakupu nowego akumulatora jest dofinansowywany ze środków państwowych. W tym celu należy złożyć stosowny wniosek załączając dokumenty dotyczące przyznanego stopnia niepełnosprawności. Cena nowego akumulatora nie może przekroczyć 1000 zł. Możliwy jest też zakup drugiego akumulatora, jeśli osoba niepełnosprawna uzasadni taką konieczność. Dwa akumulatory zapewnią znacznie bardziej komfortowe użytkowanie urządzenia na co dzień.

 
AKUMULATORY DO WÓZKÓW INWALIDZKICH
akumulator 36ah 12v akumulator 45ah 12v akumulator 60ah 12v
AKUMULATOR 12V 36Ah AKUMULATOR 12V 45Ah AKUMULATOR 12V 60Ah
akumulator 75ah 12v akumulator 88ah 12v  
AKUMULATOR 12V 75Ah AKUMULATOR 12V 88Ah  
 Ładowarki do wózków inwalidzkich


Akumulator i ładowarka to komplet, który należy używać razem. Są one dostosowane do konkretnego modelu wózka inwalidzkiego. Podczas koniecznej wymiany, warto zasięgnąć opinii doradcy, który się w tym specjalizuje, ponieważ przed zakupem niezbędna jest ocena wszystkich parametrów technicznych sprzętu. Nie są to podzespoły uniwersalne i nie z każdym wózkiem będą spełniać swoją funkcję. Ładowarki nie należą do drogich podzespołów, aczkolwiek można na nie uzyskać środki finansowe z funduszy państwowych. Wkład własny nie jest wymagany do tej inwestycji.

 
ŁADOWARKI DO WÓZKÓW INWALIDZKICH
ŁĄDOWARKA DO WÓZKA INWALIDZKIEGO ŁADOWARKA DO WÓZKA INWALIDZKIEGO

Ładowarka automatyczna 27,6V 4,3A do 55Ah

Ładowarka automatyczna 28,8V 8,3A do 90Ah 

Opony do wózków inwalidzkich


Opony, podobnie jak akumulatory i ładowarki, należą do najszybciej zużywających się elementów wózka inwalidzkiego. Należy je więc co jakiś czas wymieniać, w zależności od stopnia zużycia ogumienia. Opony z wytartym bieżnikiem mają skłonność do ślizgania się po terenie, przez co wózek inwalidzki wymaga więcej energii, aby wprawić go w ruch. W ten sposób także akumulator będzie się szybciej eksploatował. Wymianę opon również można zakwalifikować do wniosku o dofinansowanie ze środków PFRON.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu