wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Składana rampa samochodowa dla kuriera
Produkty:

Składana rampa samochodowa dla kuriera



Rampy do samochodów transportowych są bardzo przydatne szczególnie tam, gdzie codziennie wykonuje się przeładowanie towarów. Staną się więc niezbędne w przypadku usług kurierskich. Duże i ciężkie ładunki to spore wyzwanie dla kurierów. Codzienne dźwiganie z pewnością nie ułatwia ich pracy, a do tego sprawia, że chętnych do podejmowania tego zawodu wciąż brakuje. Można usprawnić system przeładunku poprzez instalację rampy samochodowej.


 

Rodzaje ramp załadowczych


Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów ramp oraz szyn załadowczych. Sprawdzają się one w rozmaitych branżach, dlatego zapotrzebowanie na tego rodzaju usprawnienie rośnie. Jest tak też w przypadku usług kurierskich. Kurierzy coraz częściej decydują się na zakup rampy dwu lub trzyczęściowej lub choćby składanych szyn. Dzięki tym rozwiązaniom mogą pracować znacznie szybciej i wydajniej, bez obciążania własnego kręgosłupa.

 
Platforma aluminiowa 2-częściowa rampa aluminiowa składana 3-częściowa
Platforma do samochodu 2-częściowa Platforma do samochodu 3-częściowa


 

Udźwig rampy załadowczej


W zależności od wyboru rampy, jej udźwig waha się w okolicach 350-400 kg. Można je także doposażyć, przez co uzyskamy udźwig nawet o 150 kg większy, bo ok 550 kg. Jest tak za sprawą stalowych i wytrzymałych nóżek, które dokupuje się już osobno. Wytrzymałość rampy załadowczej jest bez wątpienia bardzo duża. Posiadają one długą żywotność, ponieważ z racji swojego wykonania, nie da się jej szybko wyeksploatować. Podłoga rampy może mieć charakter kratki lub aluminiowej płyty. Są one też matowe, aby pojazdy nie mogły się z niej ześlizgnąć nawet podczas trudnych warunków atmosferycznych.


 

Użytkowanie składanej rampy samochodowej


Kurierzy z pewnością docenią fakt, że rampy można składać i rozkładać w sposób elektryczny. Wystarczy wówczas naciśnięcie guzika, aby rampa samodzielnie się rozłożyła, a następnie powróciła na swoje miejsce. Jednak w przypadku standardowych rozwiązań, rampy wyposażone są w sprężynę gazową oraz gumowe kółka, które ułatwiają toczenie się rampy po powierzchni płaskiej.

 


Koszt rampy załadowczej


Cena rampy nie jest niska i waha się w zależności od rodzaju sprzętu, jak i jego doposażenia. Typowa składana rampa samochodowa jest dostępna już w cenie 7999 zł brutto, ale jej koszty znacznie się zwiększają w przypadku zakupu dodatkowego wyposażenia, jak nóżki, podłoga aluminiowa czy elektryczny mechanizm obsługi. Wówczas trzeba się liczyć z koniecznością dopłacenia nawet kilku tysięcy złotych, jednak jest to inwestycja na lata i znaczne zwiększenie wydajności rampy.

 
rampa do auta dla kuriera schodołaz towarowy dla kuriera
Rampy aluminiowe do auta dla kuriera Schodołaz towarowy dla kuriera

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu