wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Skuter czy wózek elektryczny inwalidzki dla seniora?
Produkty:
  • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  • E-mail:biuro@prolifter.pl
  • TelefonKrzysztof (windy, platformy): 729-888-698
    Piotr (rehabilitacja): 663-221-727
    Bartosz (schodołazy): 697-301-691
  • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 18 SB: 9 do 14
Polecamy
Podnośnik towarowy ręczny Titan 120kg

Podnośnik towarowy ręczny TITAN 120

4 990,00 zł brutto4 056,91 zł netto

Skuter czy wózek elektryczny inwalidzki dla seniora?Problemy osób niepełnosprawnych ruchowo zaczynają być dziś w centrum uwagi zarówno konstruktorów, inżynierów, jak i samorządów, które coraz chętniej znajdują środki na finansowanie tego typu pojazdów. Usprawnienie i możliwości związane z pokonywaniem barier architektonicznych zaczynają docierać także do Polski, dlatego warty rozważanie staje się zakup skutera bądź elektrycznego wózka inwalidzkiego. Który zatem wybrać?

 

Elektryczny wózek inwalidzki


Jeszcze do niedawna jedyną komfortową możliwością poruszania się dla seniorów był balkonik, czyli urządzenie wymagające znacznego fizycznego wkładu. Standardowe wózki inwalidzkie są dobrym rozwiązaniem, ale tylko dla tych, którzy posiadają sprawne ręce i sporo siły, aby wprawić go w ruch.

Kiedy elektryczne wózki inwalidzkie zaczęły być dostępne, stały się najlepszą opcją zakupu. Rzeczywiście cieszą się szeroką popularnością, ponieważ ułatwiają poruszanie się i do minimum ograniczają konieczność korzystania z siły własnych rąk, co dla wielu seniorów z deficytami narządu ruchu jest przeszkodą, której nie da się ominąć.
elektryczny wózek inwalidzki
 


Zalety i wady wózka elektrycznego


Elektryczny wózek inwalidzki jest bezproblemowy w eksploatacji. Nie powinien więc sprawiać żadnych kłopotów osobom niepełnosprawnych. Rzadko kiedy zdarzają się w tych pojazdach jakieś usterki, ponieważ opierają się one na prostym mechanizmie działania. Wyposażone są w akumulator z suchym żelem, którego nie trzeba już samodzielnie napełniać. Wystarczy podłączyć wózek elektryczny do ładowarki, aby przez kilka godzin mógł się naładować i znowu stał się niezawodnym środkiem transportu.

Tym, co może zniechęcać do zakupu wózka elektrycznego, będzie zaś jego duża wagą i niemałe gabaryty. Wciąż daje możliwość manewrowania pomiędzy pomieszczeniami mieszkalnymi, jest zwrotny i łatwo się nim steruje za pomocą joysticka. Jeśli jednak osoba starsza zamierzała się wybrać na dłuższy spacer czy pokonać większy dystans na świeżym powietrzu, musiała się liczyć z pewnymi ograniczeniami wózka inwalidzkiego. Charakteryzuje się bowiem mniejszą prędkością i może pokonać zaledwie do 25km drogi za jednym razem.

Jest więc dobrym rozwiązaniem do domów, jako urządzenie, którym można się bezpiecznie poruszać w pomieszczeniach, ale również na zewnątrz na krótkie odcinki, czasami bywa zawodny w porównaniu do skuterów inwalidzkich, które są zdecydowanie bardziej przystosowane do trudniejszych warunków. 

Skuter inwalidzki najlepszy dla seniorów


Dzięki wygodnym skuterom inwalidzkim, osoby starsze mogą się cieszyć pełną aktywnością fizyczną, bez znacznej utraty swoich sił. Skuter to dziś najprawdopodobniej najlepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę jego wszechstronność oraz możliwości pokonywania większych dystansów.

Wielu seniorów decyduje się na taki zakup ze względu na łatwość przemieszczania się z miejsca na miejsce, po mieście, na asfalcie czy po nierównym terenie. Stają się więc samodzielnie i nie muszą korzystać z pomocy innych ludzi.
skuter elektryczny dla niepełnosprawnych
 

 

 

Zalety skuterów inwalidzkich dla osób starszych


Inwalidzki skuter elektryczny przede wszystkim daje użytkownikom bezpieczeństwo i pełną wygodę obsługi. Łatwo się na nie wsiada i można tego dokonać be pomocy innych. Co ważne, skutery osiągają bardzo duży zasięg, ponieważ mogą się przebyć nawet do 55km na jednym ładowaniu. Na skuterze użytkownik nie traci jednocześnie stabilności i czuje się bezpiecznie, ponieważ pojazd posiada trzy, a w niektórych modelach cztery koła, które równo utrzymują go na powierzchni. Trudno o lepszą stabilność i styczność z podłożem.

Skutery można wyposażyć w dodatkowe udogodnienia, jak sakwy, torby, choć w już standardzie posiadają wygodne, miękkie siedzisko. Skuterami można się poruszać w ruchu drogowym, o ile są wyposażone w światła i kierunkowskazy. Niezbędne będą także pasy zabezpieczające seniorów w czasie jazdy. Wydaje się, że to właśnie skutery w przyszłości odegrają większą rolę, jako skuteczne pojazdy dla osób niepełnosprawnych ruchowo i seniorów, którzy wraz z wiekiem opadają z sił fizycznych. Ich powszechność już rośnie, a z czasem także cena będzie wprost proporcjonalnie malała z popytem.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu