wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Skutery inwalidzkie używane
Produkty:
Polecamy

Skutery inwalidzkie używaneskutery inwalidzkie używane Elektryczne skutery inwalidzkie nie są przeznaczone wyłącznie dla osób niepełnosprawnych. Coraz częściej użytkowane są także przez seniorów. Taki zwyczaj staje się coraz powszechniejszy również w Polsce, ponieważ znacznie odciąża ludzi starszych od konieczności samodzielnego pokonywania drogi do sklepu czy na spacer. Skutery są bardzo zwrotne, poruszają się z bezpieczną prędkością i są łatwe w obsłudze, dlatego stanowią bardzo chętnie nabywany pojazd przez wszystkich, którzy mają kłopoty z samodzielnym przemieszczaniem się.
 
 

Cena używanego skutera


Nowy skuter inwalidzki to koszt od 6 000 do nawet 12 000 zł brutto. To znaczy wydatek dla osób, które z racji swej niepełnosprawności, nie mają już możliwości samodzielnego zarobkowania. Na szczęście, wydatek ten można w 95% pokryć ze środków państwowych, ze względu na rozmaite programy PFRON. Jeśli jednak trudno będzie z różnych względów pozyskać te środki, warto przeanalizować zakup skutera używanego. Jego cena nie tylko może być o połowę niższa, ale koszt takiego sprzętu może się okazać nawet jeszcze mniejszy. Proste skutery używane zakupimy już za ponad 3500 zł, co jest dużą ulgą w porównaniu z urządzeniami nowymi, prosto od producenta.

 

 

Gdzie kupować skutery używane?


Jedną z opcji zakupu skutera używanego dla niepełnosprawnych jest poszukiwanie na własną rękę. To oczywiście dobre rozwiązanie, jednak warto mieć na uwadze, że taki sprzęt trzeba wówczas samodzielnie wyposażyć w dodatkowe, niezbędne akcesoria, a koniecznie wymienić wszelkie zużyte części. Poleca się więc korzystać raczej z autoryzowanych sklepów ze sprzętem rehabilitacyjnym dla osób niepełnosprawnych. Tam można zakupić nie tylko pojazdy nowe, ale także używane. Dodatkowo sprzedawcy tacy mają przewagę, ponieważ oferują pojazdy już sprawdzone, które pozytywnie przeszły przegląd techniczny, a w razie ewentualnych problemów, posiadają także nowe, bo wymienione podzespoły i części. Zwykle są więc po koniecznym serwisie.


 

Co wymienić w używanym skuterze elektrycznym?


Zawsze, decydując się na zakup używanych pojazdów elektrycznych, musimy w pierwszej kolejności dokonać wymiany baterii oraz akumulatora. To one zużywają się najszybciej. Ich żywotność spada wraz z codziennym funkcjonowaniem, a osobie niepełnosprawnej zależy na szybkim ładowaniu oraz pokonywaniu znacznych odległości. Jeśli wymiany dokonuje się w autoryzowanym serwisie czy profesjonalnym sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym, to mamy pewność, że podzespoły te zostaną dopasowanie właściwie i będą działać bez zarzutu kolejne lata. Być może wymianie będzie podlegać też ogumienie skutera, które z natury swej ulega zdarciu na różnych powierzchniach. W niektórych przypadkach trzeba także przemyśleć zakup nowego fotela, jeśli obecne są przetarcia czy nawet dziury w tapicerce. Warto też zrobić przegląd układu hamulcowego, aby pojazd był sprawny w każdych warunkach i poruszał się w sposób całkowicie bezpieczny. Zawsze jednak koszt wymiany tych podzespołów będzie opłacalny i cena pojazdu używanego nie przekroczy zakupu nowego sprzętu.


A tu kupisz: nowe skutery dla niepełnosprawnych

Przejdź do strony głównej
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu