wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie » Transport osób niepełnosprawnych po klatkach schodowych
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17

Transport osób niepełnosprawnych po klatkach schodowychOsoby niepełnosprawne nieustannie borykają się z barierami architektonicznymi, jakie stają na ich drodze. Mimo wielu zaleceń ustawowych, które zostały wprowadzone w związku z projektowaniem i budową mieszkań oraz budynków użyteczności publicznej, niepełnosprawni wciąż nie mogą liczyć na tak szerokie udogodnienia, jak mogliby się spodziewać. Nierzadko jedyną pomocą podczas wchodzenia i schodzenia ze schodów jest bliska osoba lub opiekun, aczkolwiek i dla nich jest to bardzo wymagające, a czasem nawet kontuzyjne zadanie. Doskonałym rozwiązaniem będzie tu więc schodołaz transportowy dla osób niepełnosprawnych. Te wysokiej jakości urządzenia, które zostały opracowane zgodnie z wszelkimi potrzebami osób ograniczonych ruchowo, można nabyć za pomocą dofinansowań płynących z fundacji czy instytucji państwowych, ale także za gotówkę, z własnych oszczędności.

 

Wnoszenie osoby niepełnosprawnej po schodach


Jak odbywa się wnoszenie niepełnosprawnych po schodach? Jeśli w budynku nie ma wind, a schody są strome bądź kręte, wówczas osoby dotknięte ograniczoną mobilnością i pozbawione wszelkich udogodnień, typu elektryczne wózki schodowe, często nawet latami nie opuszczają swojego miejsca zamieszkania. Sytuacja zmienia się diametralnie, jeśli mają do dyspozycji schodołaz transportowy z rampami, czy schodołaz kroczący z podpięciem do wózka lub bez. Jednym z przykładów jest schodołaz gąsienicowy dla osób niepełnosprawnych, który umożliwia codzienne schodzenie lub wchodzenie po schodach za pomocą mechanizmu gąsienicowego. Ten bezpieczny mechanizm umożliwia wjeżdżanie osoby niepełnosprawnej po schodach, które pokonywane są przez gąsienicę. Wcześniej umieszczamy zaś wózek inwalidzki na powierzchni urządzenia. Wnoszenie odbywa się bezpiecznie, bez ryzykownych przechyleń schodołazu, co mogłoby spowodować upadek osoby niepełnosprawnej.

 

Znoszenie niepełnosprawnych po schodach


Bariery architektoniczne wymuszają szukanie rozwiązań, które potrafiłyby bez najmniejszych problemów przeprowadzić operację znoszenia niepełnosprawnych po schodach. Polecamy wykorzystanie do tego celu bardzo nowoczesne technologicznie urządzenia, jakimi są schodołazy do transportu osób niepełnosprawnych. Znoszenie może się odbywać za pomocą schodołazu z rampami, którego obsługa polega na zamocowaniu wyjmowanych ramp, a następnie ustawieniu wózka inwalidzkiego na ich powierzchni. Schodołaz wyposażony w system gąsienicowy będzie bez kłopotu poruszał się po schodach o niskim nachyleniu. Innym przykładem jest skorzystanie ze schodołazu kroczącego krzesełkowego, który wyposażony jest już w krzesełko, na które przesiada się osoba o ograniczonych możliwościach poruszania się. Warto także rozważyć bardzo funkcjonalny schodołaz kroczący z podpięciem do wózka. Jego mechanizm pokonywania schodów jest zgoła inny, ponieważ pokonuje je za pomocą siłownika, który unosi urządzenie w górę, na wysokość każdego stopnia. Jest równie bezpieczny jak schodołazy gąsienicowe z podpięciem wózka inwalidzkiego.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu