wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie » Transport osób niepełnosprawnych po schodach
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy
HitWózko wanna HYDRAULICZNA Winncare

Wózko wanna HYDRAULICZNA Winncare

10 490,00 zł brutto9 712,96 zł netto

Transport osób niepełnosprawnych po schodachTemat przemieszczania się osób niepełnosprawnych po schodach bywa pomijany. Większość z nas nawet nie zauważa problemu, jaki wciąż jeszcze dotyczy wielu domów, bloków czy budynków użyteczności publicznej. Istnieją najróżniejsze rozwiązania radzenia sobie z tym kłopotem. Poza windami i elektronicznymi platformami, na rynku dostępne są także schodołazy do transportu osób niepełnosprawnych i to właśnie te urządzenia wydają się być najbardziej efektywne.
 
 


Wózek do transportu osób po schodach


Wózki elektryczne do transportu osób niepełnosprawnych dzielą się na kroczące oraz gąsienicowe. Ten pierwszy model doskonale sprawdza się w użytkowaniu schodów zabiegowych, krętych, mniej regularnych. Schodołazy gąsienicowe zaś dobrze radzą się po schodach prostych i to te są najczęściej kupowane przez osoby zainteresowane. Oba urządzenia zasilane są za pomocą wysokiej jakości baterii. Akumulator pozostaje sprawny przez kilka lat i może pokonywać nawet kilkadziesiąt stopni dziennie. Schodołazy gąsienicowe wygodnie przemieszczają się po stopniach schodów i dają jednocześnie bezpieczeństwo oraz komfort osobie niepełnosprawnej. Wózek do transportu osób po schodach to urządzenie łatwe w obsłudze. Sterowane za pomocą kilku przycisków. Opiekun nierzadko nie musi się nawet schylać chcąc pomóc osobie niepełnosprawnej w pokonaniu schodów, dlatego schodołazy coraz częściej pojawiają się nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także na klatkach schodowych czy w miejscach użyteczności publicznej, jak urzędy, szkoły, teatry czy wszelkiego rodzaj instytucje. Co ważne, są także tanie i łatwo dostępne, a ich finansowanie odbywa się na bardzo wiele sposobów.

 


 

Jak wnosić osoby niepełnosprawne?


Osoby niepełnosprawne, które na co dzień użytkują schodołazy elektryczne, zwykle są z nich bardzo zadowolone. Są to urządzenia składane, jakie bardzo łatwo transportuje się w bagażniku. Co ważne, mogą być używane przez kilka osób, ponieważ nie są dedykowane do konkretnego piętra, jak jest w przypadku platform elektrycznych. Wyróżnia się schodołazy dopinane do wózka inwalidzkiego lub takie, które są już wyposażone w siedzisko. Ich efektywność uzależniona jest od konkretnych potrzeb osób niepełnosprawnych, dlatego tak ważne jest wypróbowanie każdego modelu schodołazu transportowego i wybór najodpowiedniejszego z nich. Wszystkie dostępne na rynku schodołazy są bardzo innowacyjne. Mogą się poszczycić wysoką jakością wykonania, ale także wygodą użytkowania. Korzystanie ze schodołazów jest bowiem komfortowe zarówno dla osób o ograniczonej mobilności, jak i opiekunów. Ich rola w dźwiganiu osoby transportowanej musi się ograniczać do zera. Obciążanie jej wagą urządzenia mijałoby się z celem, dlatego schodołazy transportowe produkowane są tak, aby sterowanie schodołazem było łatwe, nieskomplikowane i przynosiło komfort wszystkim użytkownikom. Do ciekawych propozycji schodołazów transportowych należą na pewno schodołazy wyposażone w platformę, na której bezpośrednio umieszcza się wózek inwalidzki.

 
transporter schodowy kroczący transporter schodowy gąsienicowy
schodołazy kroczące schodołazy gąsienicowe
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu