wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Schodołazy towarowe zastosowanie » Transport rzeczy po schodach
Produkty:
  • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  • E-mail:biuro@prolifter.pl
  • TelefonKrzysztof (windy, platformy): 729-888-698
    Piotr (rehabilitacja): 663-221-727
    Bartosz (schodołazy): 697-301-691
  • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 18 SB: 9 do 14
Polecamy

Transport rzeczy po schodachTransport ciężkich rzeczy po schodach byłby bardzo męczący i pracochłonny, gdyby nie nowoczesne schodołazy towarowe, które umożliwiają wnoszenie przedmiotów po schodach, a także ich znoszenie. Schodołazy gwarantują łatwość wykonania takiego zadania, nawet jeśli budynek ma kilkanaście lub kilkadziesiąt pięter. Jak to się więc odbywa?

 

Wózek do transportu ciężkich rzeczy


Wózki do transportu ciężkich rzeczy posiadają bardzo trwałą i wytrzymałą konstrukcję. Zwykle wykonane są ze stali, aczkolwiek bardziej nowoczesne i nieco droższe modele posiadają aluminiową konstrukcję. Będą więc lżejsze i bardziej zwrotne. Wszystkie wózki elektryczne wyposażone są w bardzo pojemną baterię akumulatora, co zapewnia szybkie i efektywne ładowanie z gniazdka elektrycznego. Są to więc bardzo tanie w eksploatacji wózki do transportu. Ich dużą zaletą jest jednak przede wszystkim możliwość obsługi zaledwie przez jedną osobę. Jeszcze do niedawna wnoszenie ciężkich urządzeń, towarów czy mebli mogło się odbywać wyłącznie za pomocą dwóch, trzech pracowników, które opierały ciężar ładunku na własnych barkach. Było to mało efektywne i droższe. Obecnie, nowoczesne schodołazy dodatkowo wyposażone w platformę czy podnośnik, potrafią samodzielnie uporać się z danym ładunkiem, a operator zajmuje się wyłącznie sterowaniem urządzeniem. Wszystkie schodołazy elektryczne, czasem nazywane także „wózki transportowe” lub „wózki elektryczne” są łatwe w transporcie ze względu na możliwość złożenia, dlatego z łatwością mieszczą się w bagażnikach samochodów osobowych lub półciężarówek.

 

Schodołazy do 170kg udźwigu

 
 

Wnoszenie ciężkich rzeczy po schodach


W wielu budynkach wciąż brak jest wind. Są więc nieprzystosowane do wnoszenia ciężkich rzeczy po schodach. O ile wniesienie ładunków na pierwsze piętro nie jest wielkim problemem, o tyle się nim staje, kiedy rzecz dotyczy kilku lub nawet kilkunastu kondygnacji. Wówczas jedynym funkcjonalnym urządzeniem, który można bez większego zaangażowania zastosować jest schodołaz towarowy zasilany elektrycznie. Na rynku mamy kilka ich modeli, w zależności od zapotrzebowania. Wnoszenie po schodach kanapy czy drzwi lub stolarki okiennej będzie wymagać innych gabarytów schodołazu, jego określonego udźwigu oraz funkcjonalności. Bardziej wymagające przedmioty będą potrzebować urządzeń wyposażonych w automatyczne podnośniki, aby łatwiej je było zamocować na schodołazie oraz rozpakować w miejscu docelowym. Wszystkie schodołazy, które służą do wnoszenia ładunków po schodach działają w dwie strony, a więc mogą je także bez problemu znieść. Bez względu na rodzaj, rozmiar urządzenia czy zastosowanie, ich obsługą zajmuje się zaledwie jedna osoba, co jest ich wątpliwą zaletą. Dlatego tak często są nabywane przez firmy przeprowadzkowe, kurierskie lub działalności usługowe. Efektywność schodołazów elektrycznych bywa wręcz zaskakująca, choć konieczne jest dopasowanie określonego modelu do rodzaju schodów (proste czy zabiegowe) oraz przenoszonych ładunków. Pewnym jest, że schodołazy towarowe na pewno znacznie upraszczają wszelkie zabiegi wnoszenia i znoszenia ładunków po schodach.

 

Schodołazy do +300kg udźwigu

 

Schodołaz do 600kg udźwigu

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Schodołazy towarowe zastosowanie
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu