wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Transporter schodowy, elektryczny wózek schodowy, łazik schodowy – czyli schodołaz
Produkty:

Transporter schodowy, elektryczny wózek schodowy, łazik schodowy – czyli schodołazSchodołazy osobowe oraz transportowe funkcjonują na rynku pod wieloma różnymi nazwami. Bez względu na to czy będzie to transporter schodowy, elektryczny wózek schodowy, czy też łazik schodowy, to wszystkie te urządzenia mają pomagać osobom o ograniczonej mobilności poruszać się po schodach lub też przenosić ciężkie ładunki. 

 
 

Transporter schodowy


Schodołazy bywają często nazywane transporterami schodowymi, ponieważ transportują osoby niepełnosprawne oraz ładunki po schodach. W ten sposób odciążają ludzi i znacznie usprawniają sam proces wnoszenia oraz znoszenia osób lub ciężkich przedmiotów. Schodołazy towarowe są niezwykle funkcjonalne i w wielu dziedzinach życia człowieka upraszczają jego działanie. Mogą być stosowane zarówno w firmach usługowych, sklepach, magazynach czy fabrykach, ale także w użytku prywatnym. Mimo iż są to stosunkowo drogie urządzenia, to jednak stanowią też bardzo intratną inwestycję. Transporter schodowy może zastąpić pracę nawet kilkoro ludzi, więc z biegiem czasu jego cena się z pewnością zwróci. A schodołaz osobowy zlikwiduje bariery architektoniczne osobą niepełnosprawnym. Na zdjęciu obok transporter schodowy dla osób niepełnosprawnych.
Transporter schodowy z osobą na wózku
 
elektryczny wózek schodowy na schodach

Elektryczny wózek schodowy


Schodołazy transportowe oraz schodołazy osobowe nazywane są też elektrycznymi wózkami schodowymi, gdyż posiadają niezawodny napęd elektryczny, przez co są niezwykle tanie w eksploatacji. Zwykle zasilane są prądem z akumulaorów. Pojemność baterii jest wystarczająca, aby schodołazy elektryczne mogły z powodzeniem wnosić i znosić osoby lub ładunki kilka kondygnacji w górę i w dół. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracują bezawaryjnie i nieprzerwanie. Doceniają to szczególnie osoby niepełnosprawne oraz firmy usługowe, które na co dzień korzystają ze schodołazów do granic je eksploatując.
 

Łazik schodowy


Łazik schodowy to zaś specyficzna i być może najrzadsza nazwa schodołazu elektrycznego służącego do transportowania osób i ładunków. Odnosi się bezpośrednio do czynności, jaką one wykonują, a zatem do poruszania się po schodach. Schodołazy gąsienicowe i schodołazy kroczące tak samo bezproblemowo pokonują wzniesienia, dlatego łazik schodowy jest równie trafnym określeniem na tego rodzaju urządzenia.
Łazik schodowy na zewnętrznych schodach
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu