wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Urządzenie do pokonywania schodów – schodołaz osobowy
Produkty:
  • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  • E-mail:biuro@prolifter.pl
  • TelefonKrzysztof (windy, platformy): 729-888-698
    Piotr (rehabilitacja): 663-221-727
    Bartosz (schodołazy): 697-301-691
  • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 18 SB: 9 do 14
Polecamy

Urządzenie do pokonywania schodów – schodołaz osobowySchodołazy osobowe to elektryczne urządzenia, dzięki którym osoby niepełnosprawne mogą komfortowo i bezpiecznie pokonywać schody. Likwidowanie barier architektonicznych jest wciąż bardzo istotnym celem i koniecznym działaniem, jakie należy podejmować dla poprawy funkcjonowania osób niepełnosprawnych. Obecnie to właśnie schodołazy osobowe są najbardziej mobilnym, uniwersalnym i przyszłościowym rozwiązaniem w służbie człowiekowi.  schodołazy osobowe
Urządzenie umożliwiające transport osób po schodach

Transport osób po schodach nie należy do łatwych zadań, szczególnie jeśli osoby niepełnosprawne poruszają się na co dzień na wózkach inwalidzkich. W starym budownictwie, ale również w nowoczesnych budynkach, wciąż rzadko spotyka się windy, dlatego schodołazy elektryczne powinny się stać koniecznym wyposażeniem. Na rynku dostępne są schodołazy, które oferują możliwość dopięcia wózka inwalidzkiego, bez względu na jego rozmiar i typ. Najbardziej uniwersalne są schodołazy gąsienicowe, ponieważ nie wymagają utrzymania odpowiedniego kąta równowagi, co znacznie ułatwia ich obsługę. Pokonanie schodów ze standardową ilością stopni, z pomocą schodołazu, odbywa się zaledwie w kilka minut. Osoba niepełnosprawna transportowana jest bezpiecznie, przypięta pasami, a kąt odchylenia urządzenia nie wpływa na jej komfort.


 

Urządzenie umożliwiające wnoszenie osób po schodach


Schodołazy osobowe umożliwiają wnoszenie osób po schodach. Dzięki wysokiej jakości baterii elektrycznej gwarantują ich bardzo długą żywotność, co wiąże się z pokonywaniem nawet ponad dwóch tysięcy schodów dziennie. Jest to szczególnie istotne w przypadku miejsc, gdzie ze schodołazów dla niepełnosprawnych korzysta się w sposób nieustanny, jak np. w domach opieki, sanatoriach czy ośrodkach rehabilitacji. Ładowanie odbywa się za pośrednictwem gniazdka elektrycznego. Wnoszenie osób po schodach to zadanie również dla służb medycznych, które dysponują wówczas mobilnymi schodołazami elektrycznymi, jakie są składane i wyróżniają się lekką konstrukcją. Nie zajmują wiele miejsca, dlatego mogą być przewożone w pojazdach ratowniczych lub nawet w bagażniku samochodu.


 

Urządzenie umożliwiające znoszenie osób niepełnosprawnych po schodach


Znoszenie osób niepełnoprawnych po schodach zawsze wiązało się z konieczną pomocą opiekunów. Nierzadko wystarczała do tego tylko jedna osoba. Użytkowanie schodołazów zaś jest dużo prostsze i nie obciąża już kręgosłupa opiekuna. Jego zadaniem będzie tylko podtrzymywanie schodołazu oraz automatyczne sterowanie. Należy przy tym pamiętać, że zakup schodołazu musi być dostosowany do rodzaju schodów, prostych bądź zabiegowych. W przypadku tych ostatnich konieczne będzie użycie schodołazów kroczących. Ich obsługa jest nieco bardziej wymagająca, ale nierzadko to rozwiązanie staje się jedyną możliwością zniesienia osoby niepełnoprawnej po schodach. Schodołazy dla niepełnosprawnych z pewnością mają przed sobą ogromne perspektywy użytkowania w wielu dziedzinach życia.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu