Winda do wanny
Jak działa podnośnik wannowy?
Winda do wanny to urządzenie mobilne, które przenosimy w dowolne miejsce, dlatego chętnie stosowana jest także przez pielęgniarki lub personel mający pod opieką kilkoro pacjentów w różnych miejscach. Niewątpliwą zaletą podnośnika jest brak konieczności instalacji dodatkowych narzędzi, jak choćby instalacji hydraulicznej czy elektrycznej. Windę umieszczamy bezpośrednio wewnątrz wanny. Do spodu przytwierdza się za pomocą gumowych przyssawek. Wszystkie cztery nogi można dowolnie obracać, jeśli zależy nam na precyzyjnym dostosowaniu urządzenia do każdego typu wanny. Pacjent zajmuje wygodną i stabilną pozycję na podnośniku. Nie wyślizgnie się i może przyjemnie zażyć kąpieli. Widna opuszcza się lub podnosi, zgodnie z zapotrzebowaniem.
Podnośnik pacjenta odciąża opiekunów
Podnośniki wannowe przeznaczone są dla pacjentów o ograniczonych możliwościach ruchowych. Znacznie usprawniają ich codzienne funkcjonowanie, ale przede wszystkim, pozwalają odciążyć opiekunów. Wszelkie czynności higieniczne wykonywane przy osobach niepełnosprawnych ruchowo są niezwykle uciążliwe oraz wymagają dużych zasobów siły. Dla pielęgniarek, opiekunów i personelu medycznego, opieka nad kilkoma pacjentami staje się po prostu niewykonalna, ze względu na konieczność codziennego dźwigania. Podnośnik pacjenta skutecznie usprawnia dokonywanie czynności higienicznych, które wręcz mogą być realizowane samodzielnie przez pacjenta. Stanowią więc niezbędne wyposażenie domów opieki, placówek medycznych, ale także opiekunów osób starszych lub członków rodziny. Pozyskanie urządzenia staje się coraz prostsze, ze względu na możliwość uzyskania dofinansowania ze środków PFRON.

Zalety podnośnika wannowego
Winda wannowa ma wiele korzyści dla pacjentów oraz opiekunów. Jest też łatwa w obsłudze i stosunkowo lekka. Została wykonana z wysokiej jakości materiałów, jak choćby przyjazna dla skóry, antypoślizgowa powłoka, która jest bezproblemowa w myciu i utrzymaniu sterylnej czystości. Podnośnik wannowy wyposażony jest w akumulator, dzięki któremu jest w stanie podnosić się lub opadać w sposób automatyczny, sterowany pilotem. Czas ładowania baterii to zaledwie 3 godziny, po których można bez przeszkód użytkować urządzenie, w trakcie czego dokonamy aż 25 podniesień pacjenta. To wystarczające, aby podnośnik mógł służyć opiekunom przez długi czas, nawet przy pielęgnacji kilkoro pacjentów jednocześnie. Wartym polecenia jest podnośnik Kanjo, który oferowany jest w dwóch modelach: Standard i Eco. Oba charakteryzują się 140 kg udźwigu. Dostępne są w niskiej cenie w stosunku do tego, jaki komfort są w stanie zapewnić zarówno opiekunom, jak i pacjentom czy seniorom.
![]() |
![]() |
Dietz Kanjo ECO | Dietz Kanjo Standard |
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ