wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » WÓZKI ELEKTRYCZNE INWALIDZKIE
Produkty:
  • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  • E-mail:biuro@prolifter.pl
  • TelefonKrzysztof (windy, platformy): 729-888-698
    Piotr (rehabilitacja): 663-221-727
    Bartosz (schodołazy): 697-301-691
  • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 18 SB: 9 do 14
Polecamy

WÓZKI ELEKTRYCZNE INWALIDZKIEZastosowanie wózków inwalidzkich jest dziś bardzo szerokie. Niegdyś były to pojazdy uniwersalne, zwykle poruszające się w sposób wyłącznie manualny, napędzane siłą rąk ludzkich. Obecnie, wózki napędzane są elektrycznie i są przystosowane do potrzeb poszczególnych pacjentów, zapewniając im maksymalny komfort użytkowania.


 

Wózek inwalidzki elektryczny pokojowy

 
wózek inwalidzki pokojowy Elektryczny wózek inwalidzki przeznaczony jest do użytkowania w pomieszczeniach. Z tego względu posiada optymalne rozmiary, aby swobodnie zmieścił się w framudze drzwi oraz mógł bez przeszkód manewrować po pokoju czy kuchni. Pojazd stanowi najlepsze połączenie wysokiej technologii oraz komfortu, dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów oraz rozwiązań umożliwiających łatwość obsługi. Siedzisko zostało wykonane z Cordury, czyli tkaniny niezwykle odpornej na przetarcia oraz spękania. Oznacza to, że mamy gwarancję wieloletniego korzystania z siedziska, bez obaw o jego szybkie zużycie. Przede wszystkim jednak, jest to fotel precyzyjnie wyprofilowany, aby stabilizować pozycję użytkownika i uniemożliwiać jego wysunięcie z wózka. Oparcie zaś, napinane jest na taśmach Velcro. Regulowane podłokietniki pozwalają na uzyskanie wygodnej pozycji zapewniającej komfortowy dostęp do joysticka.

Pokojowy wózek znanej i cenionej marki Vermeiren jest sterowany elektrycznie, a jego obsługa jest prosta i nieskomplikowana. Wyposażony w pojemne baterie gwarantujące wydajność podczas podjazdów. Ładowanie odbywa się z gniazdka elektrycznego. O ile wózek w swoim przeznaczeniu oferowany jest głównie do użytku w zamkniętych pomieszczeniach, o tyle nie ma żadnych przeciwwskazań, aby stosować go również na zewnątrz. Świadczą o tym wytrzymałe koła oraz oświetlenie. Odpowiednie parametry jazdy i doskonała sterowność zapewniają więc oczekiwany komfort z codziennej eksploatacji pojazdu.

  

Wózek inwalidzki elektryczny terenowy

Terenowe wózki inwalidzki posiadają większe, pompowane i wytrzymałe koła, które zapewniają im możliwość poruszania się po nierównym i wymagającym terenie. Zwykle dysponują także oświetleniem ledowym, aby mogły być widoczne oraz nie stanowiły zagrożenia dla ruchu pieszych. To też ułatwienie dla osoby niepełnosprawnej, która może poruszać się wózkiem inwalidzkim nawet po zmroku, przez co czuje się niezależna.

Wózki terenowe to również nieco inna konstrukcja. Są większe i cięższe, niż wózki pokojowe, ponieważ muszą stawić czoła wielu wyzwaniom nawierzchni, a do tego nie muszą przemieszczać się pomiędzy np. framugami drzwiowymi o określonych standardach.

Większość wózków konstruowana jest tak, aby w razie potrzeby mogły być użytkowane na świeżym powietrzu, aczkolwiek niektóre z nich projektowane są głównie z nastawieniem na taką ekploatację. Przykładem może tu być dynamiczny i bardzo wytrzymały wózek Forest 3 Vermeiren. Aktywne zawieszenie kół przednich i specjalnie opracowane amortyzatory zapewniają maksymalny komfort na nierównym i bardzo wymagającym terenie. Tylne oraz przednie oświetlenie diodowe to znakomita widoczność i odpowiednio rozświetlone pole jazdy. Przeciw-wywrotne koła zapewniają pełne bezpieczeństwo, a dobrze wyprofilowane siedzisko, z wieloma regulowanymi elementami, gwarantuje wysoką przyjemność z użytkowania. 
wózek inwalidzki terenowy
 

Elektryczny wózek inwalidzki dla dzieci

wózek inwalidzki elektryczny dla dzieci Wózki inwalidzkie to pojazdy szczególne, głównie ze względu na konieczną łatwość sterowania i obsługi, jak i odpowiednie parametry techniczne. Podczas jazdy w terenie, wózki dla dzieci gwarantują pełen komfort jazdy. Posiadają doskonałe zawieszenie i amortyzatory pozwalające odczuwać przyjemność z jazdy, nawet na nierównym terenie. Dodatkowo, pojazd jest bardzo stabilny, ze względu na kółka przeciw-wywrotne. Nie ma tu możliwości przechyłu, który mógłby doprowadzić do upadku dziecka. Dla zachowania komfortu, tak istotnego podczas wielu godzin przebywana na wózku, podłokietniki są regulowane zarówno w pionie, jak i w poziomie. To rozwiązanie zaś pozwala na precyzyjne dostosowanie joysticka, aby obsługa wózka nie sprawiała najmniejszych problemów. Przesuwane oparcie, wysuwana rama oraz regulacja głębokości siedziska daje maksymalny komfort użytkowania. Można tu także liczyć na regulowany kąt oparcia lub siedzenia, aby móc szczegółowo dopracować wszystkie parametry siedziska do indywidualnych potrzeb oraz sylwetki dziecka. Tapicerka z Cordury jest odporna na przecieranie. Oświetlenie Led umożliwia bezpieczne poruszanie się w każdym miejscu, a pas chroni przed wysunięciem się użytkownika z pojazdu. Wózek jest więc więc funkcjonalny zarówno w domu, jak i poza nim. 
 

Wózek inwalidzki elektryczny z napędem na przednie koła – lepsza manewrowość

Wózki inwalidzkie oferujące napęd na przednie koła zwykle przeznaczane są do użytkowania w pomieszczeniach. Można nimi bez przeszkód manewrować, choćby w bardzo niewielkich mieszkaniach. Szybko i skutecznie zareagują na konieczność dokonania skrętu w żądanym kierunku. Ostre skręty, ale także pokonywanie wyższych progów, nie będzie dla niech żadnym problemem.

Przykładem jest tu choćby wózek elektryczny Navix Vermeiren, który posiada nieduże rozmiary, a z łatwością zmieści się w każdym pomieszczeniu. Korzystanie z toalety czy z łazienki stanie się dużo prostsze. Jest to sprzęt mobilny, który można umieścić w bagażniku samochodu. Dla komfortu pacjenta, zapewnia przyjęcie postawy wyprostowanej, stabilnej, poprawiającej pracę niektórych narządów, ale także zwiększającej pewność siebie. Podobny komfort umożliwia też elektryczny wózek inwalidzki z pionizacją Navix Su. Ten model daje możliwość poruszania się osoby niepełnosprawnej w pozycji pionowej. Jest ponadto klasyczną wersją wózka terenowo-pokojowego. Można od niego oczekiwać minimalnego promienia skrętu i doskonałej zwrotności, co jest ważne szczególnie w mniejszych pomieszczeniach domowych. Posiada wszystkie cechy gwarantujące pełen komfort jazdy, jak zagłówek stabilizacyjny, podnóżek, siedzisko wspierające spionizowaną postawę. Chcąc ustawić postawę wyprostowaną osoby niepełnosprawnej, nie ma obaw dotyczących jej bezpieczeństwa, ponieważ mocne, podwójne metalowe kółka wspierają wózek, gwarantując odpowiednią stabilizację. 
wózek inwalidzki napęd na przednie koła
 

Wózek inwalidzki elektryczny z napędem na tylne koła

Napęd na tylne koła to standardowe rozwiązanie stosowane we wszystkich wózkach inwalidzkich, które są przeznaczone do użytku poza domem lub w trybie mieszkalnym. Pozwala to rozwinąć większą prędkość, a także daje więcej możliwości poruszania się po nierównym, trudnym i wymagającym terenie. Nie są być może tak zwrotne, jak wózki z napędem na przednie koła, które w pomieszczeniach mają szybko reagować na ostre skręty, jednak ich zadaniem jest zrealizować określoną podróż. Zwykle jest to więc standard, który spotyka się w większości wózków dostępnych na rynku.  wózek inwalidzki napęd na tylne koła
 

Wózek elektryczny inwalidzki składany

Wózek inwalidzki Vermeiren model Rapido to przykład wysokiej jakości wózka składanego. Jest on przeznaczony przede wszystkim do użytku domowego, w pomieszczeniach, jednak stanowi także typowy pojazd mobilny. Można go z łatwością złożyć i zapakować do bagażnika czy zabrać ze sobą w podróż. To zasługa małych rozmiarów i niedużej wagi. To urządzenie, mimo iż zostało przystosowane głównie do przemierzania wąskich pomieszczeń mieszkalnych, doskonale radzi sobie także na zewnątrz. Osiąga prędkość 6km/h, a dwie bezobsługowe baterie umiejscowione w osobnych pojemnikach gwarantują użytkowanie wózka w obszarze nawet do 30 km. Rapido to więc wysoka wydajność, prosta obsługa za pomocą joysticka i niezwykle wygodne siedzisko z wytrzymałą tkaniną, która da się użytkować latami.  wózek rapido vermeiren wózek navix
  Rapido Vermeiren Navix Vermeiren
 

Wózek inwalidzki elektryczny z funkcją pionizacji

wózek z funkcją pionizacji Niektórzy pacjenci wymagają spionizowanej postawy, dlatego idealnym rozwiązaniem dla tych osób będzie specjalny wózek elektryczny Navix Su. Spionizowana postawa ma także wiele zalet dla zdrowia, ponieważ zwiększa gęstość kości, ale też wspomaga pracę wielu narządów, jak choćby płuca czy układ trawienny. To naturalna postawa człowieka, więc niewątpliwie uzyskanie takiej pozycji będzie wpływać na polepszenie samopoczucia pacjenta. Wózek został tak opracowany, żeby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, dlatego pozycja ta jest podpierana przez metalowe kółka. Dodatkowo, osoba niepełnosprawna jest nieustannie stabilizowana poprzez specjalne zagłówki, podnóżek czy pas piersiowy. Wciąż można swobodnie poruszać się wózkiem inwalidzkim, a transfer np. na łóżko staje się znacznie wygodniejszy, ze względu na możliwość ustawienia wózka do pozycji leżącej. Pojazd posiada napęd na przednie koła, dzięki czemu jest zwrotny i łatwy w manewrowaniu. 
 

Wózek inwalidzki elektryczny z windą

Wózki przystosowane do użytkowania w domu powinny zapewniać szeroką możliwość obsługi przez osoby niepełnosprawne, aby w jak największym stopniu ułatwić im swobodne funkcjonowanie. Jednym z nich jest wyjątkowy wózek elektryczny z windą. Takie rozwiązanie zapewnia osobie niepełnosprawnej dostęp do wysoko położonych szafek kuchennych, półek i regałów z pozycji siedzącej. Bez niego jest to praktycznie niemożliwe, stąd osoby o ograniczonych możliwościach ruchowych muszą dostosowywać mieszkanie do swoich potrzeb. Łatwiejszym wyjściem jest jednak zakup wózka z windą. Jego konstrukcja jest zwrotna, a rozmiary odpowiednie do przemieszczania się w zwykle ciasnych pomieszczaniach, ograniczonych meblami. Wózek Suprema otwiera możliwość samodzielnego wykonywania wielu domowych czynności, jak choćby mycie naczyń czy korzystanie ze zlewu łazienkowego. Szerokość 58 cm gwarantuje przejście przez framugi drzwiowe, a w razie ewentualnych problemów z manewrowaniem, można zdemontować podnóżek. Podłokietniki są regulowane. Jest to sposób na dostosowanie joysticka do swoich potrzeb. To one zaś zapewnia regulację wszystkich innych elementów oraz sterowanie urządzeniem.  wózek z windą forest 3 z windą
  Wózek Suprema Forest 3 z windą 

Wózki elektryczne inwalidzkie używane


Zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego używanego również jest dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na jego nabycie ze środków własnych, a dofinansowanie z PFRON ich nie obejmuje. Do sprzedaży trafiają bowiem pojazdy całkowicie sprawne i nienoszące znacznych śladów użytkowania. Wciąż są to więc wózki nadające się do codziennego używania i spełniające wszystkie swoje funkcje. Zwykle konieczna jest jednak wymiana baterii na nowe, aby wózek eklektyczny mógł uzyskać takie same osiągi oraz mógł był używany dostatecznie długo, bez konieczności częstego ładowania, ponieważ w przeciwnym wypadku nie będzie spełniał swoich podstawowych funkcji. Niezbędna jest tu pomoc ekspertów, którzy będą potrafili dopasować odpowiednie akumulatory oraz dokonają sprawdzenia wszelkich innych akcesoriów, podzespołów i elementów wózka. W profesjonalnych sklepach można zakupić używane wózki elektryczne już po serwisie, przeznaczone do jazdy i w pełni bezpieczne.


 

Dofinansowanie na wózek elektryczny inwalidzki z PFRON


Zakup wózków elektrycznych możliwy jest także z dofinansowaniem ze środków PFRON. Obecnie jest to nieco łatwiejsze, ponieważ zmniejszono wysokość wkładu własnego z 35% na 25% ceny brutto. Wysokość przyznawanej zapomogi jest różna i zależy od wielu czynników, ale maksymalna kwota, o jaką można się ubiegać to 25 tys. zł. O wózek inwalidzki z napędem elektrycznym mogą się starać osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności – do 16 roku życia lub ze znacznym stopniem niepełnosprawności, z dysfunkcją uniemożliwiającą samodzielne poruszanie się za pomocą wózka inwalidzkiego o napędzie ręcznym. Pierwszym krokiem do pozyskania dofinansowania jest wypełnienie wniosku dostępnego na stronie PCPR oraz skompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu