wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » WÓZKO WANNY
Produkty:
Polecamy

WÓZKO WANNYwózko wanna Łóżko wanna to wyjątkowa pomoc dla opiekunów osób niepełnosprawnych, jak i dla samych pacjentów, którzy dzięki temu mogą być poddawani czynnościom higienicznym w bardziej komfortowych warunkach. Wózek prysznicowy może być użytkowany każdego dnia, bez obaw o bezpieczeństwo chorego, ale także utratę żywotności sprzętu. Ponadto został wykonany zgodnie z nowoczesnym wzornictwem oraz wiodącą technologią.
 

Gdzie znajdują zastosowanie łóżkowanny?


Wózkowanna elektryczna to sprzęt służący zarówno w placówkach medycznych, szpitalach prywatnych, jak i w domach dla seniorów czy wszelkich placówkach opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Są również przydatne w domach prywatnych dla seniorów czy pacjentów leżących. Znajdują więc zastosowanie wszędzie tam, gdzie opieka nad chorym wymaga jego przenoszenia, transportowania w pozycji leżącej.


 

Do czego służą łóżko wanny?


Wózkowanna służy do transportu pacjenta z łóżka do łazienki. Osoba chora przenoszona jest w pozycji leżącej, a dzięki specjalnej konstrukcji urządzenia, może być myta pod prysznicem, bez konieczności zmiany pozycji. Jest to bardzo wygodne zarówno dla pacjenta, jak i jego opiekuna. Pozwala na dokonanie wszystkich czynności higienicznych bez konieczności dźwigania, dokładnie i bezpiecznie.


 

Obsługa wózko wanny


Łóżko-wanna jest wyposażona w wytrzymałe kółka umożliwiające wygodne pchanie urządzenia. Uchwyty usytuowane są u jego wezgłowia, co usprawnia manewrowanie sprzętem i ustawienie go w dowolnie wybranej pozycji. Wózko-wanna hydrauliczna gwarantuje łatwe opuszczanie i podnoszenia łóżka, dzięki czemu opiekun jest w stanie przyjąć preferowaną pozycję podczas mycia pacjenta, nie obciążając własnego kręgosłupa. Zainstalowano w tym celu mechanizm hydrauliczny, który jest niezawodny. Sterowanie odbywa się za pomocą pedałów zamontowanych po obu stronach łóżka.

 
 

Konstrukcja i wykonanie


Wózko-wanna przeznaczona jest do użytku w łazience, pod prysznicem, stąd musi być odporna na działanie wody. Poręcze pojazdu zostały specjalnie wyprofilowane i pokryte powłoką żywiczną, przez co mogą być codziennie użytkowane w wilgotnym środowisku, bez wpływu na jego żywotność. Konstrukcja stalowa z powłoką antykorozyjną z żywicy epoksydowej zapewnia pożądaną wytrzymałość pojazdu. Co ważne, płyta podstawy łóżka nie tylko jest pochylona umożliwiając bezproblemowe spływanie wody na dół, ale także pokryta materiałem łatwym w utrzymaniu w czystości. Jest tam również usytuowany spust zamykany korkiem, jeśli konieczne jest zgromadzenie większej ilości wody do mycia pacjenta. Udźwig do 175 kg zapewnia możliwość użytkowania przez większość pacjentów.


 

Bezpieczeństwo pacjenta


Priorytetem łóżkowanny jest jej bezpieczeństwo. Zostało ono wyposażone w centralny układ hamulców zapobiegających bezwiednemu ruszeniu pojazdu z miejsca. Dla wygody użytkowania przez opiekuna, wózkowanna może się pochylić o 10 stopni, co jest nieodczuwalne dla samego pacjenta. Po obu stronach pojazdu znajdują się ruchome poręcze, które można podnosić lub opuszczać w zależności od potrzeby.

Przejdź do strony głównej
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu