wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Baterie do schodołazu
Produkty:
Polecamy

Baterie do schodołazuOsoby niepełnosprawne poruszające się na wózku inwalidzkim mają nie lada trudności w pokonywaniu barier architektonicznych. Aby ułatwić im to codzienne zmaganie się z przeszkodami, które stoją na ich drodze, zaprojektowano schodołazy. Tego rodzaju urządzenia zasilane na baterie wspomagają nie tylko osoby niepełnosprawne, ale także wszystkich, których zadaniem jest dźwiganie dużych i ciężkich ładunków po schodach. Schodołazy towarowe zasilane za pomocą akumulatora zdecydowanie ułatwiają im pracę.

 

Jaki akumulator wybrać?


Skuteczność poruszania się oraz funkcjonalność shodołazu osobowego uzależniona jest od mocy danego akumulatora. Zakres jego działania będzie wynikał także z jego pojemności. Nie bez znaczenia jest również bezpieczeństwo oraz długa żywotność. Nowoczesne akumulatory gwarantują żywotność nawet do 5 lat użytkowania, co jest bardzo ważne dla osób nabywających tak drogie urządzenia. Po tym czasie możliwa jest ich wymiana, a schodołaz zyskuje wówczas nowe życie. Akumulator do schodołazu osobowego musi się więc charakteryzować dobrymi parametrami, dlatego czasem lepiej jest dopłacić, aniżeli stracić na jego szerszej funkcjonalności.

NIE WIESZ JAK DOBRAĆ AKUMULATOR ZADZWOŃ: 697-301-691 lub mail: biuro@prolifter.pl
 
akumulator do schodołazu 12V 5ah akumulator do schodołazu 12v 7,2ah akumulator do schodołazu 12v 9Ah
akumulator do schodołazu 5Ah 12V akumulator do schodołazu 7,2Ah 12V akumulator do schodołazu 9Ah 12V
 
bateria do schodołazu 12V 12ah bateria do schodołazu 12V 20ah akumulator do schodołazu 12V 26ah
akumulator do schodołazu 12Ah 12V akumulator do schodołazu 20Ah 12V akumulator do schodołazu 26Ah 12V
 Zakres działania baterii po naładowaniu


Funkcjonalna bateria do schodołazu osobowego musi się przede wszystkim charakteryzować wysoką pojemnością znamionową. Im wyższa wartość, tym większa jej funkcjonalność. Standardowe schodołazy osobowe potrafią pokonać na jednym naładowaniu baterii nawet 22 lub 27 pięter. To bardzo dobry wynik, ponieważ można je wykorzystywać do poruszania się osób niepełnosprawnych w instytucjach publicznych, biurowcach, blokach mieszkalnych.

 

Dobry akumulator do schodołazu towarowego


Bateria do schodołazu towarowego musi być mocna i bardzo pojemna, ponieważ urządzenia te wykorzystuje się codziennie podczas pracy. Muszą się więc odznaczać szeroką funkcjonalnością oraz odpowiednim zakresem działania. Dobrej jakości baterie odwdzięczą się możliwością nieprzerwanej pracy przy pokonywaniu nawet 20 do 30 pięter na jednym naładowaniu. Pamiętajmy, że działanie schodołazu towarowego nie opiera się wyłącznie na jego przemieszczaniu po schodach. Wiele dodatkowych funkcji, jak na przykład elektryczne wysuwanie podestu także wymaga energii płynącej wprost z baterii.

 

Ładowanie baterii


Ładowanie baterii odbywa się w bardzo prosty sposób. Zwykle wystarczy ją podłączyć do gniazdka elektrycznego, aby akumulator zyskał swoją pierwotną moc działania. Szacowany czas ładowania baterii to około 8 godzin. Akumulator najczęściej podłącza się więc na noc, aby urządzenie mogło być ponownie, z powodzeniem wykorzystane w trakcie dnia do realizacji skomplikowanych zadań towarowych lub do pomocy osobom niepełnosprawnym. Podczas zakupu schodołazów, tak osobowych, jak i towarowych, warto zwrócić uwagę na akumulator. Lepiej, gdy będzie standardową jednostką, podlegającą późniejszej wymianie, aniżeli produktem, którego próżno jest szukać w profesjonalnych sklepach.

NIE WIESZ JAK DOBRAĆ ŁADOWARKĘ ZADZWOŃ: 697-301-691 lub mail: biuro@prolifter.pl
 
ładowarka schodołaz 12v 1,5a ładowarka schodołaz 12V 3,5A
ładowarka do schodołaza 12V 1,5A ładowarka do schodołaza 12V 3,5A
 
ładowarka schodołaz 24V 1A ladowarka do schodołazu 24v 2,5a
ładowarka do schodołaza 24V 1A ładowarka do schodołaza 24V 2,5A

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu