wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » DOFINANSOWANIE RAMPY DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

DOFINANSOWANIE RAMPY DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCHRampy dla osób niepełnosprawnych to kolejna rzecz, jaka może być potrzebna tym, którzy mają trudności w poruszaniu się. Być może nie jest tak niezbędna jak wózki inwalidzkie czy pojazdy umożliwiające codzienną higienę, ale są tak samo istotne, bo bez nich niepełnosprawni mają problemy na przykład z pokonaniem schodów.


 

Komu potrzebne są rampy?


Rampy aluminiowe nabywane są zarówno przez osoby prywatne, jak i instytucje. Stosowane są do użytku w domach jednorodzinnych czy w samochodach transportujących wózki inwalidzkie oraz budynkach użyteczności publicznej. Nierzadko nabywane są więc z pomocą dofinansowania ze środków PFRON. Są ponadto częstym wyposażeniem pojazdów, które organizują dowóz niepełnosprawnych, taksówek lub prywatnych firm transportowych. Czy jednak kupowane są także indywidualnie? Tak, jeśli tylko osoby prywatne mogą sobie na nie pozwolić, ponieważ ich koszt może sięgać nawet 10 tys. zł.


 

Jak pozyskać dofinansowanie na najazdy dla niepełnosprawnych?


Najazdy, inaczej mówiąc rampy załadowcze, objęte są dofinansowaniem z państwowych środków PFRON. Ich zadaniem jest bowiem likwidacja barier architektonicznych, których na terenie miast czy budynków, niestety wciąż jeszcze nie brakuje. Aby jednak myśleć o pozyskaniu takiej dotacji, konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku w takich instytucjach, jak PCPR lub MOPS. Należy także przygotować szereg niezbędnych dokumentów. Jednym z nich jest dokument orzekający o stopniu niepełnosprawności. Konieczne będzie też ksero dowodu osobistego oraz oferta danego produktu, czyli właśnie najazdów. Dofinansowanie może wynieść nawet do 95% wartości całej inwestycji, jeśli rzeczywiście wnioskodawca spełnia wszystkie warunki jego uzyskania.


 

Jakie rampy aluminiowe najazdowe wybrać?


Rampy zawsze wybieramy zgodnie z potrzebami osoby niepełnosprawnej, ponieważ na rynku można doświadczyć naprawdę szerokiej oferty tego typu udogodnień. Istnieją więc przenośne rampy podjazdowe, które stosuje się do pokonywania schodów budynków. Te nie należą do najdroższych, więc nierzadko można je spotkać na osiedlach mieszkaniowych, przed wejściem do klatek schodowych itp.

Składane rampy załadowcze do samochodów to już koszt niemal 10 tys. zł. Zwykle kupowane są przez firmy transportowe oraz instytucje zajmujące się transportem osób niepełnosprawnych. Na nie także można otrzymać dofinansowanie ze środków PFRON, o ile nie są wykorzystywane w innych celach. Warto zwrócić również uwagę na przenośne szyny najazdowe, na które najeżdża wózek inwalidzki, aby pokonać np. schody przed sklepem. Są stosunkowo tanie, a do tego można je złożyć i przenieść w inne miejsce, co jest ich niewątpliwą zaletą.

Chcąc zaś zlikwidować progi w domach, mieszkaniach czy nawet biurach, należałoby zakupić rampę progową wykonaną z aluminium. Charakteryzuje się bardzo dużą możliwością udźwigu, do 350 kg. Wystarczy ją tylko umieścić przed progiem, aby wózek mógł po niej wygodnie i bez żadnych przeszkód przejechać. Tego rodzaju sprzęty jak rampy, najazdy czy szyny są objęte dofinansowaniem. Wsparcie może być duże, ale każdy wniosek jest indywidualnie rozpatrywany. 

RAMPY PODJAZDOWE SKŁADANE

Dofinansowanie rampy podjazdowe składane alligator sc dofinansowanie rampy podjazdowe składane ALLIGATOR SF dofinansowanie rampy podjazdowe składane ALLIGATOR DF
Przenośna rampa podjazdowa składana ALLIGATOR SC Przenośna rampa podjazdowa składana ALLIGATOR SF Przenośna rampa podjazdowa składana ALLIGATOR DF
 

RAMPY PROGOWE ALUMINIOWE

dofinansowanie Rampy progowe aluminiowe ALLIGATOR DOORSTEP 40x25 dofinansowanie Rampy progowe aluminiowe ALLIGATOR DOORSTEP 21x76 dofinansowanie Rampy progowe aluminiowe ALLIGATOR DOORSTEP 40x76
Rampa progowa aluminiowa ALLIGATOR DOORSTEP 40x25 Rampa progowa aluminiowa ALLIGATOR DOORSTEP 21x76 Rampa progowa aluminiowa ALLIGATOR DOORSTEP 40x76
 

SKŁADANE RAMPY ZAŁADOWCZE DO AUTA

dofinansowanie Składana rampa załadowcza do auta dofinansowanie Składana rampa załadowcza do samochodu
Składana rampa załadowcza TITAN 2-częściowa Składana rampa załadowcza TITAN 3-częściowa
 

 

SZYNY NAJAZDOWE TELESKOPOWE

dofinansowanie Szyny najazdowe teleskopowe dla niepełnosprawnych
Szyny najazdowe teleskopowe ALLIGATOR TR (para)

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu