wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » PROFILAKTYKA PRZECIWODLEŻYNOWA - pozycjonery
Produkty:
Kontakt
Polecamy

PROFILAKTYKA PRZECIWODLEŻYNOWA - pozycjonerySpis treści:

 

I. Wprowadzenie do pozycjonowania osób leżących

1. Strategie zapobiegania odleżynom w rejonie krętarza - technika półboczna 30 stopni

2. Metody profilaktyki odleżyn w obszarze łokci i pięt

3. Praktyki zapobiegania odleżynom na kostkach i kolanach

4. Ochrona przed odleżynami na kości krzyżowej, kościach kulszowych i piętach

5. Interwencje wspierające unikanie bolesnych pozycji bioder

6. Zalecenia dotyczące unikania bolesnych pozycji kolan

7. Poduszki wielofunkcyjne wspierające codzienne potrzeby

 

II. Zapobieganie odleżynom w obrębie pięty - wsparcie poprzez specjalistyczne podkładki

1. Poduszka pozycjonująca do podnoszenia stopy

2. Profilaktyka odleżyn na piętach - Podpórki piętowe 
 

I. Wprowadzenie do pozycjonowania osób leżących

Pacjenci leżący, obłożnie chorzy, ale także ci, którzy przechodzą rekonwalescencję wymagają specjalnej opieki. Nierzadko narażeni są na ryzyko powstawania odleżyn, ze względu na brak ruchu, utrzymywania długi czas stałej, tej samej pozycji. Rozwiązaniem są poduszki, pozycjonery czy podpórki marki Winncare, które są skuteczną profilaktyką przeciwodleżynową, ponieważ zmniejszają nacisk w newralgicznych obszarach ciała chorego. Są to takie punkty, jak łokcie, pięty, pośladki, kręgosłup, lędźwie, biodra. Produkty te charakteryzują się wieloma zaletami. Zostały wykonane ze specjalnych materiałów z użyciem np. jonów srebra. Wypełnione mikrogranulkami zapewniają odpowiednią miękkość, dostosowują się do kształtu ciała pacjenta, są miękkie i łatwe w użytkowaniu, a nade wszystko bardzo funkcjonalne. Gwarantują utrzymanie optymalnej temperatury dostosowanej do ciała pacjenta i zapobiegają poceniu się skóry. Ich pełna skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami, ponieważ jest to produkt medyczny. Korzystają z nich pacjenci na całym świecie, jako że dostosowane są do szczególnych potrzeb każdego z nich.


 
 

pozycjoner przeciwko odleżynom w rejonie krętarza

1. Strategie zapobiegania odleżynom w rejonie krętarza - technika półboczna 30 stopni

Dla pewnej grupy pacjentów obłożnie chorych zaleca się przebywanie w pozycji bocznej. Są oni zmuszeni do utrzymywania tej pozycji przez długi czas, stąd także narażeni są na odleżyny w rejonie krętarza. Z myślą o tych osobach powstała poduszka – pozycjoner do pozycji leżącej pół-bocznej pacjenta 30° - Winncare. Przed ich zakupem należy przystosować je do wzrostu chorego, czyli poniżej lub powyżej 165 cm. Jest to poduszka stosowana wszechstronnie, do utrzymania stabilnej pozycji leżącej i poprawy jakości oraz komfortu snu.

 
Pozycjoner poduszka do pozycji leżącej Pół-bocznej 30° pacjenta - Winncare
Pozycjoner podpórka do pozycji leżącej półbocznej 30° - Winncare
Pozycjonery poduszki do pozycji leżącej pół-bocznej 30 stopni 
 

pozycjonery przeciw odelżynom na łokciach i piętach

2. Metody profilaktyki odleżyn w obszarze łokci i pięt

W rejonie łokci odleżyny powstają nieco rzadziej, ale już w okolicy pięt istnieje duże ryzyko ich pojawienia się. Dlatego też dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie poduszek Winncare dla profilaktyki przeciwodleżynowej właśnie w tych newralgicznych miejscach. Sprawdzają się w przypadku pacjentów obłożnie chorych, którzy przez większość czasu leżą na łóżku. Pozycjonery odciążają nacisk na pięty oraz łokcie. Poduszka skutecznie eliminuje punkty nacisku wokół kostek i wokół ścięgien Achillesa. Nierzadko polecane są też pacjentom z obrzękami lub problemami krążenia, ponieważ zwiększają drenaż limfatyczny i odciążają kończyny dolne. Poduszki są łatwe w użytkowaniu, bo ich efektywne ułożenie nie wymaga użycia dużej siły, są lekkie (0,23 kg) i poręczne.

 
pozycjoner poduszka pod łokieć winncare
pozycjoner poduszka pod piętę winncare
Pozycjoner poduszka pod łokieć Pozycjoner poduszka pod piętę 
 

zapobieganie odleżynom na kostkach i kolanach

3. Praktyki zapobiegania odleżynom na kostkach i kolanach

Pozycjonery cylindryczne zapobiegają powstawaniu odleżyn w okolicach kolan. Dla zmniejszenia nacisku wokół kostek oraz kolan, poleca się odwodzenie kończyn dolnych. Poduszka ma także pozytywne oddziaływanie dla obszaru lędźwiowego, ponieważ redukuje bóle oraz napięcia tych wrażliwych okolic. Sprawdzi się więc dla osób mających problemy z kręgosłupem, szczególnie jego dolną częścią i zapewni komfort podczas odpoczynku, gwarantując odpowiednie podparcie. Odciąża kość kulszową, krzyżową, a nawet pięty. 

 
Pozycjoner poduszka w kształcie Półkola winncare
Pozycjoner poduszka Cylindryczna Winncare
Pozycjoner poduszka w kształcie Półkola Pozycjoner poduszka Cylindryczna 
 

Ochrona przed odleżynami na kości krzyżowej, kościach kulszowych i piętach

4. Ochrona przed odleżynami na kości krzyżowej, kościach kulszowych i piętach

Odleżyny w okolicach kości krzyżowej, kości kulszowej i piętach powstają głównie u pacjentów półsiedzących czy leżących, którzy nie są prawidłowo układani. Dbałość o ich komfort jest więc bardzo ważna, ponieważ dotyczy bardzo newralgicznego miejsca, jakim jest kręgosłup odpowiedzialny za utrzymywanie prawidłowej sylwetki. Pozycjonery będą więc wpływać nie tylko na redukcję odleżyn, ale też na zapobieganie wszelkim dolegliwościom bólowym, jakie nierzadko promieniują na wszystkie kończyny. Zaleca się więc utrzymywanie pozycji półwysokiej, do której niezbędne będzie wykorzystanie kilku poduszek, takich jak np. pozycjoner w kształcie półksiężyca układany pod barki i łokcie wzdłuż tułowia, poduszka cylindryczna pod kolana, poduszka okrągła pod głowę i pozycjoner pod pięty wraz z pozycjonerem odwodzącym. Takie ich połączenie minimalizuje ryzyko upadku poprzez zsunięcie się pacjenta do przodu. Zmniejsza także nacisk na stawy, jak choćby łokciowy, a także na wszystkie tkanki miękkie. 

 
Pozycjoner poduszka w kształcie Półksiężyca winncare
Pozycjoner poduszka Cylindryczna winncare
Pozycjoner poduszka Uniwersalna winncare
Pozycjoner poduszka w kształcie Półksiężyca Pozycjoner poduszka Cylindryczna Pozycjoner poduszka Uniwersalna 
 

Pozycjoner wspierający unikanie bolesnych pozycji bioder

5. Interwencje wspierające unikanie bolesnych pozycji bioder

Najlepsze wsparcie dla bioder oraz kolan gwarantuje poduszka cylindryczna. Jej zadaniem jest też skuteczna redukcja bólów w okolicy lędźwiowej. Zapewnia stabilne podparcie oraz niweluje niekorzystny nacisk i minimalizuje napięcia. Nie zajmuje dużo miejsca i jest bardzo funkcjonalna. Niezastąpioną poduszką, nie tylko dla pacjentów obłożnie chorych, ale też dla tych będących po operacji np. wszczepienia protezy biodrowej, jest poduszka odwodząca biodra. Daje ona stosowną ulgę podczas leżenia, snu i wypoczynku. Zapobiega też dyslokacji bioder w trakcie obracania osoby chorej. Jest przy tym nieduża i lekka, stąd łatwo jest nią odpowiednio manipulować. 

 
Pozycjoner poduszka Odwodząca winncare
Pozycjoner poduszka Odwodząca 
 

6. Zalecenia dotyczące unikania bolesnych pozycji kolan

Bolesność kończyn dolnych jest szczególnie częsta i dotyka nie tylko pacjentów obłożnie chorych oraz leżących. Jednym ze sposobów na zminimalizowanie wszelkich niedogodności w obrębie stawu kolanowego i kończyn dolnych jest stosowanie poduszki cylindrycznej, którą wystarczy umieścić pod kolanami w pozycji leżącej. Poduszka w kształcie półkola stosowana jest często wraz z poduszką cylindryczną, ponieważ w takim połączeniu daje bardzo dobre efekty. Obniża ona nacisk wokół kłykci kości udowych i wewnętrznych kostek. To zestawienie eliminuje bolesność występującą w obszarze kolan i dodatkowo nie doprowadza do obrzęków i odleżyn. 

 
Pozycjoner poduszka Cylindryczna winncare
Pozycjoner poduszka Uniwersalna winncare
Pozycjoner poduszka Cylindryczna Pozycjoner poduszka Uniwersalna 
 

Pozycjonery Poduszki wielofunkcyjne wspierające codzienne potrzeby

7. Poduszki wielofunkcyjne wspierające codzienne potrzeby

W codziennej opiece nad pacjentem leżącym, ale także podlegającym rekonwalescencji przydatne mogą się okazać wszelkie poduszki wielofunkcyjne. Polecane są również seniorom i osobom niepełnosprawnym, którzy wymagają podparcia. Ich zadaniem jest równomierne rozłożenie nacisku na uszkodzone tkanki. Wspierają odpowiednie krążenie krwi, gwarantują dobrą stabilizację i komfort odpoczynku bądź snu. Co ważne, przyczyniają się też do zmniejszenia ryzyka wystąpienia infekcji, ponieważ hamują rozwój bakterii oraz mikroorganizmów. To wszystko dzięki zastosowaniu specjalnej tkaniny i technologii jonów Srebra Ag+ Sanitized®. Poduszka pozycjoner uniwersalna modułowa T1/T2 – Winncare może być stosowana pod głowę, pod nogi itp. obszary.

 
Pozycjoner poduszka Okrągła Winncare
Pozycjoner poduszka Uniwersalna winncare
Pozycjoner poduszka Okrągła Pozycjoner poduszka Uniwersalna 
 

II. Zapobieganie odleżynom w obrębie pięty - wsparcie poprzez specjalistyczne podkładki

Pięty i okolice kończyn dolnych wymagają specjalnej uwagi oraz pielęgnacji. Stąd tak bardzo polecane są poduszki pozycjonujące czy podpórki do stóp umożliwiając ich łagodne podnoszenie i stabilizujące staw skokowy, zapobiegając równocześnie powstawaniu bolesnych odleżyn czy obrzęków.
 

1. Poduszka pozycjonująca do podnoszenia stopy

Pięty są szczególnie narażone na ryzyko powstawania odleżyn. Podczas opieki i rekonwalescencji istotna jest nie tylko właściwa opieka przeciwodleżynowa, ale także zachowanie odpowiedniej mobilności stawu. Poduszka pozycjonująca umożliwia właściwy ruch stawu skokowego, jak i wspomaga unoszenie stopy. Takie rozwiązanie wspiera właściwą rehabilitację ortopedyczną oraz minimalizuje ryzyko powstawania deformacji stopy. Chory ma możliwość utrzymania stopy w pozycji poziomej, ale przy równoczesnym jej zginaniu. Takie rozwiązanie zapewnia też właściwe krążenie, wspomaga regenerację nóg i odpowiednie krążenie w okolicach kończyn. 


 

2. Profilaktyka odleżyn na piętach - Podpórki piętowe

Stabilizatory piętowe zapewniają większy komfort pacjentom leżącym. Stanowią nieocenioną podporę dla pięt, a tym samym kończyn dolnych, bioder i okolicy lędźwiowej. Zostały wykonane z pianki wiskoelastycznej, która umożliwia dostosowanie się do kształtu pięty chorego zapewniając mu oczekiwaną stabilizację i niebywałą ulgę. Są przyjemne w użytkowaniu, miękkie, nie zajmują dużo miejsca i są łatwe w stosowaniu. Podpórki piętowe wspomagają też utrzymywanie właściwego krążenia. Odciążają nacisk na piętę i minimalizują ryzyko odleżyn.
 

Pozycjoner mała podpórka pod Piętę - Winncare
Pozycjoner poduszka mała pod Piętę
Pozycjoner Stabiliaztor Pięty - Winncare
Pozycjoner poduszka Stabilizator Pięty
Pozycjoner podpórka do Unoszenia Stopy - Winncare
Pozycjoner poduszka do Unoszenia Stopy
Pozycjoner podpórka duża pod Piętę - Winncare
Pozycjoner poduszka duża pod Piętę
Pozycjoner poduszka duża pod Pięty w nogach łóżka
Pozycjoner poduszka duża pod Pięty w nogach łóżka

Przejdź do strony głównej
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIES
W celu ulepszenia zawartości naszej strony internetowej oraz dostosowania jej do Państwa osobistych preferencji, wykorzystujemy pliki cookies przechowywane na Państwa urządzeniach. Kontrolę nad plikami cookies można uzyskać poprzez ustawienia przeglądarki internetowej.
Są zawsze włączone, ponieważ umożliwiają podstawowe działanie strony. Są to między innymi pliki cookie pozwalające pamiętać użytkownika w ciągu jednej sesji lub, zależnie od wybranych opcji, z sesji na sesję. Ich zadaniem jest umożliwienie działania koszyka i procesu realizacji zamówienia, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów z zabezpieczeniami i w przestrzeganiu przepisów.
Pliki cookie funkcjonalne pomagają nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
Pliki analityczne cookie pomagają właścicielowi sklepu zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzi w interakcję ze sklepem, poprzez anonimowe zbieranie i raportowanie informacji. Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony.
Pliki cookie reklamowe służą do promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń. W tym celu możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Celem jest aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach naszego sklepu internetowego.
ZATWIERDZAM
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
USTAWIENIA
ZAAKCEPTUJ TYLKO NIEZBĘDNE
ZGADZAM SIĘ
XTo jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.