wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » DOFINANSOWANIE NA BATERIE DO WÓZKA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Produkty:

DOFINANSOWANIE NA BATERIE DO WÓZKA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCHElektryczny wózek inwalidzki stanowi nieocenioną pomoc dla tych, którzy nie mogą się samodzielnie poruszać. Dzięki ładowanym bateriom nie muszą też liczyć na pomoc innych. Wózek porusza się wówczas bez udziału osób trzecich oraz mięśni własnych rąk. Dlatego też jest coraz częściej nabywany. Ceny takich wózków są różne, jednak istnieje szansa pozyskanie dofinansowania zarówno na sam zakup pojazdu, jak i jego serwis bądź naprawę.

 

akumulator do wózka inwalidzkiego 36ah bateria do wózka inwalidzkiego 45ah bateria do wózka dla niepełnosprawnych 60ah

Akumulator żelowy 12V, 36Ah odpowiednik akumulatora 33Ah

Akumulator żelowy 12V, 45Ah odpowiednik akumulatora 44Ah

Akumulator żelowy 12V, 60Ah odpowiednik akumulatora 55Ah


 

akumulator dla wózka elektrycznego dla niepełnosprawnych 75ah bateria dla wózka elektrycznego dla niepełnosprawnych 88ah

Akumulator żelowy 12V, 75Ah odpowiednik akumulatora 60Ah

Akumulator żelowy 12V, 88Ah odpowiednik akumulatora 80Ah 

Dla kogo dofinansowanie na baterię do wózka inwalidzkiego?


O dotację mogą się ubiegać osoby, które mają znaczny stopnień niepełnosprawności lub orzeczenie o niepełnosprawności. Oczywiście muszą być też właścicielami i jedynymi użytkownikami takiego wózka inwalidzkiego. Warto mieć świadomość, że wsparcie z programu nie zostanie przyznane, jeśli dana osoba nie wywiązała się w przeszłości lub obecnie z zobowiązań wobec Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych czy realizatora programu. Fundusz zwraca też koszty poniesione maksymalnie do 180 dni przed dniem złożenia wniosku.


 

Co może zostać objęte dofinansowaniem?


PFRON finansuje nie tylko nowe baterie do wózka dla niepełnosprawnych, ale także koszty przeprowadzonych remontów bądź koniecznych napraw. Wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym musi być sprawny, ponieważ w przeciwnym wypadku nie spełni swojego podstawowego zadania. Osoba niepełnosprawna każdego dnia boryka się przecież z różnymi barierami architektonicznymi. Są to choćby progi własnego mieszkania, które nie zawsze będą łatwe do pokonania. Wózek inwalidzki, który posiada baterię, wspomaga przemieszczenie się pomiędzy pomieszczeniami domu. Dzięki niemu przyjaźniejsze stanie się także otoczenie wokół domu. Pokonywanie podestów czy podjazdów z pomocą wózka elektrycznego jest znacznie łatwiejsze, ponieważ nie wymaga angażowania siły własnych rąk.


 

Ile wynosi dofinansowanie?


Baterie do wózka dla niepełnosprawnych to koszt kilkuset złotych. Program PFRON zakłada dotację w wysokości max. 1000 zł na jedną baterię. Możliwe jest dokupienie drugiej za równowartość do 1000 zł. Wnioskodawca ma więc szansę otrzymać jednorazowo 2000 zł na dwie baterie. Zgodnie z założeniem, najwyższe dofinansowanie na pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego skutera lub wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, nie może być większe niż 3500 zł. Wciąż jest to jednak kwota, za którą da się nabyć dobrej jakości baterie do wózka inwalidzkiego, które posłużą przez kilka lat.


 

Jakie dokumenty należy złożyć?


Najważniejszym dokumentem będzie sam wniosek. Należy w nim szczegółowo i przekonywająco uzasadnić, dlaczego zakup nowej baterii do wózka inwalidzkiego będzie niezbędny. Trzeba więc uwzględnić zarówno posiadany stopień niepełnosprawności, jak i przedstawić, że sprawna bateria będzie istotnie likwidować bariery architektoniczne. Do wniosku należy też dołączyć wszystkie niezbędne dokumenty tożsamości potwierdzające dany stopień niepełnosprawności, adres zamieszkania ubiegającego się o dotację, jak i ewentualnie ofertę cenową baterii lub opinię eksperta.Tu znajdziesz: nowe wózki elektryczne dla niepełnosprawnych

Tu znajdziesz: używane wózki elektryczne dla niepełnosprawnych

Tu znajdziesz: ładowarki do wózków elektrycznych dla niepełnosprawnych


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu