wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » DOFINANSOWANIE KONCENTRATOR TLENU

DOFINANSOWANIE KONCENTRATOR TLENUDOFINANSOWANIE KONCENTRATOR TLENU Swoistą nowością na rynku polskim, która wyparła tradycyjne i nieporęczne butle tlenowe, są koncentratory tlenu. Należą do niezwykle wygodnych i łatwych w obsłudze urządzeń, które stosowane są w przypadku ostrej lub przewlekłej niewydolności oddechowej pacjentów. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość mobilnego zastosowania, w domach prywatnych, a nawet transportowania ich wraz z pacjentem.
 

Dla kogo koncentrator tlenu?


Koncentrator tlenu służy ludziom mającym zwiększone zapotrzebowanie na tlen. Jest więc polecany przez lekarzy osobom, które borykają się z niewydolnością oddechową różnego pochodzenia. Przykładem chorób, jakie sygnalizują potrzebę podawania tlenu, są np. choroby płuc, serca czy astma oddechowa. Bardzo duża liczba pacjentów nie mogłaby bez nich swobodnie funkcjonować, dlatego te urządzenia są tak bardzo pożądane.
 


 

Zalety koncentratorów tlenu


Jeszcze do niedawna powszechną pomocą dla pacjentów z niewydolnością oddechową były butle tlenowe. Dziś powoli odchodzą one już w zapomnienie, ponieważ są dużych rozmiarów, zajmują spore ilości miejsca, trudno je transportować, a do tego co jakiś czas należy je napełniać. Butle z ciekłym lub ciśnieniowym tlenem zostały więc zastąpione przez koncentratory tlenu i doskonale spełniają swoją funkcję. Przede wszystkim nie trzeba ich cyklicznie napełniać, ponieważ zasysają powietrze z otoczenia, a następnie je filtrują. Tak pozyskane powietrze oczyszczane jest z azotu, aby mogło być czystym, leczniczym tlenem. Przepływ i stężenie tlenu regulowane jest pokrętłem, a odpowiednie wartości stosuje się według ścisłych zaleceń lekarza. Nie poleca się więc zakupu koncentratora na własny użytek, bez konsultacji z lekarzem specjalistą. Ogromną zaletą urządzenia jest także jego mobilne działanie. Lekka konstrukcja wyposażona w kółka i uchwyt gwarantuje możliwość transportowania wraz z pacjentem. Osoby wykazujące niewydolność oddechową nie muszą więc rezygnować z podróży.


 

Dofinansowanie koncentratora tlenu


Koncentratory tlenu nie należą do bardzo drogich urządzeń. Ich koszt waha się od 2 do 3,5 ty. zł. Wciąż jednak może to być spory wydatek dla niektórych pacjentów szczególnie, jeśli mają liczne dolegliwości i wymagają szerszego wsparcia. Dlatego też warto skorzystać z dofinansowania w ramach PFRON. Ze środków tego funduszu można liczyć na dofinansowanie 80% inwestycji. Konieczne jest jednak uzupełnienie odpowiedniego wniosku, skompletowanie wszelkich niezbędnych dokumentów, jak dowodu osobistego, a nade wszystko zaświadczenie od lekarza o przewlekłej chorobie układu oddechowego. Zgromadzone dokumenty wraz z wnioskiem należy przedstawić w PCPR lub MOPS właściwemu miejscu zamieszkania osoby ubiegającej się o dofinansowanie. Konieczne jest także okazanie oferty handlowej konkretnego urządzenia, jaki pragniemy nabyć. W tym celu warto jest się skonsultować ze sprzedawcą, który poleci dany model, zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami pacjenta. Jest to tym bardziej ważne, że w sklepach można znaleźć wiele różnych modeli, a nie wszystkie okażą się być odpowiednie dla szerokiego grona odbiorców, więc nie ma sensu przepłacać.


 
DOFINANSOWANIE KONCENTRATOR TLENU LOVEGO DOFINANSOWANIE KONCENTRATOR PHILIPS EVERFLO DOFINANSOWANIE KONCENTRATOR TLENU INVACARE PERFECTO
Koncentrator tlenu LOVEGO LG101 Koncentrator tlenu PHILIPS EVERFLO Koncentrator tlenu INVACARE PERFECTO 2

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu