wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » DOFINANSOWANIE PFRON NA SPRZĘT FITNESS
Produkty:
Polecamy

DOFINANSOWANIE PFRON NA SPRZĘT FITNESSJednym z warunków skutecznej rekonwalescencji jest możliwość korzystania np. ze sprzętów służących do rehabilitacji chorego. Takich urządzeń jest bardzo wiele na rynku, jednak mogą być drogie i niedostępne dla tych, którzy ich potrzebują. W tym zakresie można więc liczyć na dotacje i dofinansowania z programów pomocowych. Instytucją oferującą takie dotacje, jest oczywiście PFRON. Aby jednak uzyskać oczekiwaną pomocą, należy spełnić określone warunki. Warto przybliżyć to zagadnienie. 


Dofinansowanie na rowerek stacjonarny rehabilitacyjny


Rowerki rehabilitacyjne to sposób na utrzymanie dobrej kondycji, ale także na powrót do dawnej sprawności po urazach. Codzienne ćwiczenia sprawiają, że narząd ruchu staje się bardziej aktywny, bez nadmiernego wysiłku chorego. Polecany jest dla osób po urazach kręgosłupa, operacjach kończyn, a także dla seniorów, którzy potrzebują regularnej dawki ruchu. Rowerki stacjonarne rehabilitacyjne mogą być poziome lub pionowe. Dostosowuje się je do możliwości pacjentów oraz ich potrzeb. Ich ceny mogą się różnić w zależności od rodzaju zastosowanego mechanizmu czy oferowanego komfortu. Mimo iż nie kosztują wiele, wciąż można nabyć je poprzez dofinansowanie na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, o ile udowodni się, że jest on integralną częścią terapii. Otrzymane dofinansowanie może wynosić nawet do 80% ceny urządzenia.

Tu znajdziesz: Rowerki poziome fitness do rehabilitacji

 

dofinansowanie rowerek stacjonarny


 
dofinansowanie bieżnia rehabilitacyjna


Dofinansowanie PFRON do bieżni do rehabilitacyjnej


Bieżnia rehabilitacja to kolejne urządzenie wspierające powrót do dawnej sprawności. Nie są to takie same sprzęty, jakie spotyka się na siłowniach czy w klubach fitness. Zostały one tak skonstruowane, aby nie obciążać osoby chorej i zapewnić jej łagodny trening kardio. Nie przeciążają więc stawów. Taka bieżnia posiada np. niski próg wejścia, który gwarantuje komfortowe użytkowanie także seniorom. Codzienne ćwiczenia przeprowadzane w formie spacerów czy łagodnego truchtu, wspierają proces rekonwalescencji. Dofinansowanie PFRON do bieżni rehabilitacyjnej jest dogodną formą jej zakupu tym bardziej, że dobra bieżnia może osiągnąć cenę nawet 8000 zł. Istnieje szansa pozyskania dotacji wynoszącej aż 80% jej pierwotnej wartości. Konieczne jest jednak spełnianie wszelkich warunków, jak choćby kryterium dochodowe.
 
Dofinansowanie - wioślarz do rehabilitacji


Wioślarz do rehabilitacji staje się coraz bardziej popularny. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje wioślarzy. Te oparte na mechanizmie hydraulicznym są najtańsze, natomiast wioślarze wyposażone w zbiornik wodny są znacznie droższe, ze względu na większy komfort ich użytkowania. Dobrym rozwiązanie będą też wioślarze magnetyczne, które są wyposażone w koło zamachowe z systemem oporu i charakteryzują się cichą oraz płynną pracą. Bez względu na wybór określonego modelu, można liczyć na dofinansowanie do zakupu wioślarza rehabilitacyjnego. Dotacja może wynosić do 80% ich ceny. Warto więc rozważyć zakup takiego sprzętu, ponieważ doskonale sprawdza się on w warunkach domowych. Korzystanie z wioślarza ma szereg pozytywnych właściwości, jak choćby wzmocnienie poszczególnych partii mięśni, polepszenie wydolności czy poprawa ogólnej kondycji fizycznej.
 

 
dofinansowanie wioślarz do rehabilitacji
 
dofinansowanie orbitrek do rehabilitacji
Dofinansowanie do orbitreka do rehabilitacji domowej


Skuteczna rehabilitacja powinna obejmować łagodny trening kardio, a taki może zaoferować przede wszystkim orbitrek. To urządzenie, które gwarantuje pełnię ruchu wszystkim mięśniom i stawom, bez ich obciążania i wysilania. Ćwiczenia można wykonywać intensywnie lub powoli, dostosowując poziom intensywności do własnych potrzeb pacjenta. Urządzenie to efektywnie spala też tkankę tłuszczową, zapobiegając otyłości i przybieraniu na wadze osobom po urazach, które nie mogą jeszcze wykonywać wszystkich czynności ruchowych. Jego nabycie nie musi być związanie z wysokimi kosztami, ponieważ PFRON oferuje dofinansowanie ze środków państwowych. Istnieje szansa otrzymania nawet 80% ceny urządzenia. Warto zwrócić uwagę, że najbardziej zaawansowane modele potrafią kosztować do 8 tys. złotych. Rowery eliptyczne rehabilitacyjne polecane są także osobom starszym, w podeszłym wieku, które miewają trudności w poruszaniu się choćby po schodach, przez co trudno jest im opuścić własne miejsce zamieszkania. Posiadając orbitrek, ćwiczenia wykonuje się w warunkach domowych zawsze, kiedy to tylko możliwe. Stąd aktywności ruchowa jest dostępna w każdym momencie, bez żadnych ograniczeń nawet osobom chorym, po urazach, przechodzących rekonwalescencję. Aby jednak uzyskać dofinansowanie na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, należy spełniać określone kryterium dochodowe. Konieczne jest również okazanie dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność i przygotowanie wszelkich niezbędnych zaświadczeń oraz wniosków.

Każde urządzenie, przed jego zakupem, należy dostosować do potrzeb samego pacjenta. Konieczna jest więc wcześniejsza konsultacja ze specjalistami, którzy zajmują się sprzedażą tego rodzaju sprzętów rehabilitacyjnych. To oni doradzą, dopasują odpowiedni model, a także poinstruują, jak należy z nich korzystać. Dofinansowanie na sprzęt fitness do rehabilitacji w domu, jakie oferuje PFRON, jest więc doskonałym rozwiązaniem dla tych osób z niepełnosprawnością, które pragnął zadbać o własną kondycję i zdrowie na co dzień.

 

Tu znajdziesz: sprzęt fitness do rehabilitacji w domu
 
 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu