wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » SPRZĘT FITNESS DO REHABILITACJI DOMOWEJ
Produkty:
Polecamy

SPRZĘT FITNESS DO REHABILITACJI DOMOWEJSprzęt fitness ma bardzo szerokie zastosowanie. Nie korzysta się z niego jedynie na siłowniach czy w klubach fitness. Z powodzeniem wspiera powrót do zdrowia, wspomaga rekonwalescencję osób chorych oraz niepełnosprawnych. Dlatego tak często kupowany jest w ramach różnych programów i dotacji z PFRON. Przed jego zakupem warto jednak dobrze przeanalizować, jaki rodzaj treningu i aktywności fizycznej zalecany jest danemu pacjentowi i które urządzenia będą w stanie sprostać jego oczekiwaniom. Wybór jest bardzo duży i można też liczyć na pomoc oraz pełne doradztwo w tym zakresie od specjalistów, którzy zajmują się tego rodzaju sprzedażą.


   
Rower stacjonarny pionowy do rehabilitacji w domuRower stacjonarny pionowy do rehabilitacji w domu


Dużym udogodnieniem jest możliwość zakupu do własnego domu rowerka rehabilitacyjnego. Są one oferowane w dwóch rodzajach, a mianowicie rowerki pionowe oraz poziome. Stacjonarny rower pionowy proponowany jest osobom, które borykają się z mniej zaawansowanymi zaburzeniami w obrębie narządu ruchu. Są generalnie sprawniejsze i z łatwością przychodzi im aktywność fizyczna. Takie rowerki nie zabierają też dużej ilości miejsca. Można je wstawić do pokoju i trenować zgodnie z dobranym planem treningowym. Posiadają szeroki zakres ustawień, włącznie z regulacją poziomu oporu podczas pedałowania.Rower stacjonarny poziomy do rehabilitacji domowej


Alternatywą do tradycyjnych rowerków stacjonarnych jest rower poziomy. Ma bardzo wiele zalet. Jest stabilny i zapewnia dobre podparcie dla pleców. Będzie więc znacznie lepszą opcją dla tych osób, które borykają się z poważnymi urazami kręgosłupa i narządu ruchu, a jednocześnie chcą mieć komfort codziennych ćwiczeń. Rowerek zapewnia bardzo przyjemny trening, bez większego zmęczenia i nadwyrężania stawów. Ćwiczenia można dowolnie dobierać do poziomu zaawansowania pacjenta, zmieniając opór podczas pedałowania. Co ważne, urządzenie gwarantuje też szeroki wachlarz ustawień pozycji siedziska. Ponadto chory ma bieżący dostęp do wszelkich funkcji monitorujących organizm w czasie treningu. Poziome rowerki są niestety większe i zajmują więcej miejsca, jednak stanowią doskonałe rozwiązanie do prowadzenia efektywnego treningu nawet dla tych, którzy cierpią na wszelkie schorzenia kręgosłupa, w tym dyskopatię lędźwiową.
Rower stacjonarny poziomy do rehabilitacji domowej
 
Bieżnie do rehabilitacji w domu


Bieżnie do rehabilitacji w domu


To urządzenie zapewnia możliwość prowadzenia efektywnych ćwiczeń ruchowych w domu, jeśli trudno jest o dostęp chorego do świeżego powietrza. Może on spacerować, a nawet biegać, dostosowując wszystkie ustawienia bieżni do własnych możliwości fizycznych. Bieżnie są więc jednym z niezastąpionych urządzeń, na których można bezpiecznie spacerować i zażywać ruchu. Gwarantują skuteczny trening kardio bez wychodzenia z domu. Co ważne, bieżnie rehabilitacyjne posiadają charakterystyczne udogodnienia dla osób starszych i schorowanych, a także dla niepełnosprawnych. Jednym z nich jest np. niski próg wejścia, a to istotnie ogranicza konieczność wysokiego unoszenia nóg podczas wchodzenia na platformę. Istnieje też szansa dostosowania jej poziomu nachylenia do intensywności prowadzonego treningu. Pochylając platformę, chory ma wrażenie wchodzenia pod górkę. Takie ćwiczenia wspierają układ krwionośny i wzmacniają serce, a co za tym idzie, budują kondycję fizyczną i wydolność.Wioślarz do rehabilitacji domowej


Wioślarz bywa niedocenianym urządzeniem do ćwiczeń. Pozwala na utrzymywanie regularnej aktywności fizycznej, rozwija bardzo wiele partii mięśni i gwarantuje efektywny trening ogólnorozwojowy. Wbrew pozorom, wioślarze nie obciążają stawów i są odpowiednie dla osób niepełnosprawnych, seniorów czy pacjentów po urazach narządu ruchu. Przyspieszają powrót do zdrowia. Co ważne, w tego rodzaju urządzeniach także możemy precyzyjnie dostosować poziom oporu, aby ćwiczyć zgodnie z możliwościami i nie przesadzać z nadmiernym wysiłkiem. Bieżnie charakteryzują się wieloma funkcjami. Umożliwiają bieżące monitorowanie wszystkich istotnych czynności organizmu, a także dostosowanie treningu, jego planowanie i śledzenie postępów.
 
Wioślarz do rehabilitacji domowej
Rower eliptyczny rehabilitacyjnyRower eliptyczny rehabilitacyjny


Zakup profesjonalnego sprzętu do ćwiczeń kardio w domu jest doskonałym pomysłem dla wszystkich, którzy dbają o zdrowie, pragną pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej lub przechodzą rekonwalescencję po urazach, np. narządu ruchu. Nie jest to jedyne zastosowanie orbitreka, ponieważ z powodzeniem mogą z niego korzystać także osoby niepełnosprawne, które mają ograniczoną aktywność fizyczną. Zakup takiego urządzenia do domu sprawia, że trening można organizować regularnie i planować jego intensywność zgodnie z rodzajem schorzenia. Orbitrek nie zabiera wiele miejsca, a przy tym gwarantuje bardzo efektywny trening kardio doskonale wpływający nie tylko na układ krwionośny czy mięśniowy, ale także na samopoczucie. Jest polecany również seniorom, ponieważ odbywa się poprzez płynny ruch wszystkich kończyn, bez nadmiernego wysiłku.

Jak się więc okazuje, istnieje wiele urządzeń fitness, które zapewniają aktywność fizyczną osobom niepełnosprawnym, chorym i seniorom w ich własnych domach.


 
DOFINANSOWANIE Z PFRON NA SPRZĘT FITNESS DO REHABILITACJI DOMOWEJ

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu