wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » DOFINANSOWANIE SKUTERY INWALIDZKIE

DOFINANSOWANIE SKUTERY INWALIDZKIETradycyjne wózki inwalidzkie powoli ustępują miejsca nowoczesnym i niezwykle komfortowym skuterom inwalidzkim. Są bardzo cenione, ze względu na jakość przemieszczania się osób niepełnosprawnych. Dają im zdecydowanie większe poczucie wolności i samostanowienia. To dzięki nim, osoby o ograniczonej mobilności mogą bez pomocy opiekuna udać się na zakupy lub na spacer do parku. Jest to więc duży przełom w bezproblemowym pokonywaniu barier architektonicznych.
 
dofinansowanie skutery inwalidzkie elektryczne 

Zalety skuterów inwalidzkich


Skutery inwalidzkie nie mają wad. Jedyną może być tylko ich wysoka cena, jednakże i ten kłopot da się rozwiązać, dzięki wszelkiego rodzaju dofinansowaniom. Pojazdy te mogą się swobodnie poruszać po wielu typach nawierzchni, zarówno po drogach asfaltowych, jak i ścieżkach polnych czy drogach dla rowerów. Nierzadko korzysta się z nich także w domach prywatnych, jeśli jest tam wystarczająca ilość wolnego miejsca, niezbędnego do manewrowania. Skuter inwalidzki rozwija prędkość nawet do 15 km/h i jest przy tym bezpieczny. Został wyposażony w szereg udogodnień, z których na plan pierwszy wysuwa się komfort siedziska. Obracany fotel umożliwia łatwe zajmowania dogodnej pozycji, a odchylane podłokietniki gwarantują stabilność jazdy. Wygodne siedzenie z oparciem zostało wykonane z miękkiego materiału, który można bez problemu utrzymać w higienicznym stanie.


 

Dla kogo skuter elektryczny inwalidzki?


Skutery inwalidzkie przeznaczone są dla wszystkich osób mających trudności w samodzielnym poruszaniu się. Zakres odbiorców nie zacieśnia się tylko do osób, które zmuszone są do codziennego korzystania z wózka inwalidzkiego. Nierzadko skutery elektryczne spełniają swoje zadanie jako pomoc w funkcjonowania dla osób starszych. Wiek senioralny niesie ze sobą bowiem bóle aparatu ruchowego, przez co trudno jest pokonywać długie dystanse o własnych nogach. Skuter inwalidzki służy więc wówczas jako wygodny, szybki i komfortowy środek transportu.

 
Podróżny skuter dla niepełnosprawnych ALYA Vermeiren Składany skuter dla niepełnosprawnych VENUS 4 Sport Vermeiren
Podróżny skuter dla niepełnosprawnych ALYA Vermeiren Składany skuter dla niepełnosprawnych VENUS 4 Sport Vermeiren
 
Skuter dla niepełnosprawnych ERIS Vermeiren Skuter dla niepełnosprawnych CERES SE Vermeiren Skuter dla niepełnosprawnych CARPO 2 SE Vermeiren
Skuter dla niepełnosprawnych ERIS Vermeiren Skuter dla niepełnosprawnych CERES SE Vermeiren Skuter dla niepełnosprawnych CARPO 2 SE Vermeiren


 

Finansowanie, dofinansowanie skuterów inwalidzkich


Koszt skuterów inwalidzkich waha się od 6 do 12 tys. zł i więcej. Na taki wydatek nie może sobie pozwolić ubogi emeryt lub osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności. Dlatego właśnie dużą szansą staje się dofinansowanie z programów rządowych. Może ono wynosić nawet do 7,5 tys. zł przy udziale własnym wnioskodawcy co najmniej 25% ceny brutto zakupu. Warto pamiętać, że taka pomoc może być udzielona jedyna raz na trzy lata, choć bywa, że w związku z pogorszeniem stanu zdrowia, czas ten może zostać skrócony. Termin składania wniosków upływa 31.08.2022. Ubiegając się o dofinansowanie należy złożyć wniosek we własnym miejscu zamieszkania w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Wcześniej trzeba przygotować dokument orzekający o niepełnosprawności, dokument tożsamości, ofertę zakupu konkretnego skutera inwalidzkiego itp. Istnieje cały szereg różnych modeli pojazdów elektrycznych, dlatego dobrze jest wybrać się do autoryzowanego sklepu po poradę, który z nich będzie najodpowiedniejszy.

 

Jak działa skuter dla niepełnosprawnych?


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu