wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » PODJAZDY DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWANYCH
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy

PODJAZDY DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWANYCHPodjazdy dla osób niepełnosprawnych pozwalają na likwidowanie barier architektonicznych w miejscu zamieszkania, w pracy czy w szerszym otoczeniu. Mają one najróżniejszy charakter i dostosowane są do rozmaitych potrzeb. Podczas wyboru ramp, szyn lub podjazdów, warto zasięgnąć informacji od profesjonalnego sprzedawcy, ponieważ tego rodzaju produktów jest na rynku tak dużo, że mogą wprowadzić w niemałe zakłopotanie.

 
Podjazdy dla niepełnosprawnych na schody

Podjazdy dla niepełnosprawnych na schody


Podjazdy najczęściej stosowane są do pokonywania schodów. Mogą być rozkładane, dzięki czemu są w pełni mobilne. Nierzadko mają postać stałych elementów przestrzeni i montowane są tam, gdzie zamieszkuje dana osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku inwalidzkim. Ich konstrukcja zapewnia duży udźwig. Ponadto są stabilne i bardzo wytrzymałe. Poruszanie się po podjazdach nie sprawia kłopotu osobie na wózku inwalidzkim, ponieważ mogą mieć fakturę żebrowaną. Niektóre rampy pokryte są antypoślizgowym materiałem, co czyni je jeszcze bardziej bezpiecznymi podczas użytkowania.
 

 
Składane podjazdy do wózka inwalidzkiego

Składane podjazdy do wózka inwalidzkiego


Podjazdy do wózka inwalidzkiego bywają także składane. Sprawdzają się wówczas głównie wtedy, kiedy mają być użytkowane mobilnie, a więc są przeznaczone do wykorzystywania przez jednego lub kilku różnych użytkowników. Wiele z nich cieszy się dużymi możliwościami udźwigu, bo nawet 270 kg. Ich waga własna nie jest duża – to 10 kg, dlatego nie sprawiają problemu podczas ich składania i przenoszenia. Są niezwykle wytrzymałe, a ich złożenie i rozłożenie zajmuje zaledwie 30 sekund. Sprawdzają się w budynkach użyteczności publicznej czy w blokach. Szyny teleskopowe są także dobrym rozwiązaniem dla wózków inwalidzkich, ponieważ są wyjątkowe łatwe w obsłudze i nie wymagają pomocy dodatkowych osób podczas ich rozkładania.


 

Najazdy do samochodu dla osób niepełnosprawnych


Najazdy samochodowe mają znacznie szersze zastosowanie. Są użytkowane do załadunku samochodów dostawczych. Nierzadko można je też spotkać w pojazdach, które służą do transportu medycznego czy właśnie do przewozu osób niepełnosprawnych. Umożliwiają łatwy wjazd wózkiem inwalidzkim. Mają dużą wytrzymałość i udźwig, który zapewnia nośność od 350 do 400 kg. Ich waga to już 24-40 kg, więc zapewniają możliwość łatwego rozkładania – na sprężynie gazowej. Z ich obsługą poradzi sobie nawet jedna osoba, która nie będzie wymagać dodatkowej pomocy. Cena podjazdów i ramp nie jest duża, a z pewnością odwdzięczą się swoim praktycznym charakterem i szerokim zastosowaniem.
Najazdy do samochodu dla osób niepełnosprawnych


 

Najazdy progowe dla niepełnosprawnych


Rampy progowe to jeszcze inny sposób likwidowania barier architektonicznych. Są to nieduże rampy, które mają niewielką wagę. Ich aluminiowa konstrukcja zapewnia oczekiwaną lekkość i łatwość użytkowania. Zwykle składają się z kilku elementów. Mogą też posiadać regulowane nóżki. Najczęściej stosowane są do pokonywania progów budynków, ze względu na ich nieduże nachylenie. Mogą pokonać progi o wysokości od 3 do 7 cm, ale ich udźwig także potrafi być imponujący, bo waha się ok. 350 kg. Rampy progowe rozkładają się szybko i łatwo, co nie sprawia żadnego problemu.
Najazdy progowe dla niepełnosprawnych


 

Dofinansowanie z PFRON na podjazdy dla niepełnosprawnych


Podjazdy i rampy, bez względu na swój charakter i rodzaj, mają za zadanie likwidowania barier architektonicznych. Jako tak funkcjonalne elementy objęte są więc programem dofinansowania z PFRON. Szyny najazdowe czy rampy progowe różnego typu mogą więc być nabyte z dofinansowaniem nawet do 95% ich wartości. Wnioskodawca musi jednak zadbać o złożenie stosownego wniosku do właściwej placówki, jak MOPR czy PCPR. Istnieje też możliwość wysłania wniosku przez internet. Dofinansowanie będzie przyznawane w zależności od statusu majątkowego osoby niepełnosprawnej, ale także puli środków, jaka została na ten cel przeznaczona w danym województwie czy gminie. Nie są to więc kwoty stałe, ale na pewno warto jest się o taką dotację ubiegać.

 
Dofinansowanie z PFRON na podjazdy dla osób niepełnosprawnych
 

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu