wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » DOFINANSOWANIE WÓZKI ELEKTRYCZNE DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

DOFINANSOWANIE WÓZKI ELEKTRYCZNE DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCHdofinansowanie elektryczne wózki inwalidzkie Wózki elektryczne to doskonały sposób na pokonywanie barier architektonicznych. Ten aspekt jest niezwykle istotny dla osób niepełnosprawnych, które codziennie borykają się z rozmaitymi trudnościami związanymi z poruszaniem się po ulicach, chodnikach, parkach czy schodach. Elektryczny wózek inwalidzki z powodzeniem zastępuje tradycyjny wózek, jaki wymagał od osoby niepełnosprawnej ruchowo ogromnego zaangażowania siły fizycznej. Nie każdy był w stanie taki wysiłek podjąć, stąd elektryczne pojazdy nieustannie zyskują na swej popularności.
 

Modele wózków elektrycznych inwalidzkich


Wielość różnorodnych rodzajów wózków elektrycznych powoduje, że osoby niepełnosprawne zyskują pomoc w każdym aspekcie codziennego funkcjonowania. Do dyspozycji są wózki pokojowe, terenowe, czy pokojowo-terenowe. Te ostatnie stanowią najbadziej uniwersalne rozwiązanie. Zostały wyposażone w amortyzowane koła przeciwwywrotne, które radzą sobie zarówno na płaskich płaszczyznach, jak i tych bardziej wymagających, w parkach, lasach itp. Aby wózki te mogły się bezpieczenie poruszać po drogach publicznych, pojazdy te posiadają światła przednie i tylne, które gwarantują doskonałą widoczność.


 

Komfortowe wózki elektryczne


Wysokiej jakości wózki elektryczne posiadają szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Przykładem mogą być choćby podłokietniki regulowane, zagłówek czy podnóżek. Pozwala to zająć wygodną pozycję w każdej sytuacji, zarówno w domowym zaciszu, jak i poza domem. Regulowany kąt siedzenia i regulowane oparcie gwarantuje ulgę dla pleców przy dodatkowych dolegliwościach pacjenta. Co ważne, wygodę można też zawdzięczać materiałowi, z jakiego zostało wykonane obicie fotela. Podczas zakupu istnieje możliwość wyboru pomiędzy kilkoma jego rodzajami, jak np. skaj, dartex, cordura. Najważniejszą zaletą wózka elektrycznego jest jednak jego zwrotny charakter, który zapewnia łatwe poruszanie się pomiędzy wąskimi pomieszczeniami mieszkania czy przestrzeni poza domem.

 


 

Jak kupić wózek elektryczny inwalidzki?


Osoby, które mogą sobie pozwolić na większy wydatek, kupują wózek elektryczny w renomowanych sklepach za gotówkę. Ich cena jest uzależniona od konkretnego modelu, lecz za dobry model należy zapłacić nawet ponad 10 tys. zł. Istnieje jednak szansa otrzymania dofinansowania na wózek elektryczny z programu „Aktywny samorząd”. W tym celu należy złożyć stosowny wniosek oraz dodatkowe dokumenty, jak np. oświadczenie o stopniu niepełnosprawności wydanej przez lekarza specjalistę. Ważne będzie też zlecenie na wyrób medyczny lub aktualną ofertę wózka elektrycznego, jaki osoba niepełnosprawna zamierza nabyć. Program zakłada uzyskanie nawet 10 tys. zł. z możliwością zwiększenia tej kwoty rekomendowanej przez eksperta PFRON. Udział własny osoby ubiegającej się o dofinansowane musi jednak liczyć co najmniej 10% ceny brutto zakupu wózka. Jest to więc niezwykle atrakcyjna szansa uzyskania pojazdu, który z pewnością wspomoże codzienne poruszanie się osoby niepełnosprawnej i ułatwi jej życie.

 
Wózek inwalidzki elektryczny pokojowy Wózek inwalidzki elektryczny z windą
Wózek inwalidzki elektryczny pokojowy Wózek inwalidzki elektryczny z windą

 
Wózek inwalidzki z przednim napędem Wózek inwalidzki z pionizacją
Wózek inwalidzki z przednim napędem Wózek inwalidzki z pionizacją

 
Wózek inwalidzki elektryczny terenowo-pokojowy Wózek inwalidzki elektryczny terenowo-pokojowy
Wózek inwalidzki elektryczny terenowo-pokojowy Wózek inwalidzki elektryczny terenowo-pokojowy

 
Wózek inwalidzki elektryczny dla dzieci  
Wózek inwalidzki elektryczny dla dzieci  

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu