wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » DOFINANSOWANIE KONCENTRATOR TLENU

DOFINANSOWANIE KONCENTRATOR TLENUKoncentratory tlenu nie należą do najtańszych urządzeń. Wraz z innymi sprzętami medycznymi stanowią bardzo kosztowne wyposażenie tym bardziej, że są to urządzenia przenośne. Doskonale zastępują tradycyjne i nieco już przestarzałe butle tlenowe. Mają nad nimi znaczną przewagę, ponieważ są łatwiejsze w użytkowaniu, a dodatkowo nie trzeba ich co jakiś czas napełniać, bo tlen nieustannie pobierany jest z powietrza. Czy można je jednak zakupić w niższej cenie, niż oferowana wartość rynkowa?

 
Nowy koncentrator tlenu LoveGo Nowy koncentrator tlenu Invacare Perfecto 2 Nowy koncentrator tlenu Philips EverFlo
Nowy koncentrator tlenu LoveGo Nowy koncentrator tlenu Invacare Perfecto 2 Nowy koncentrator tlenu Philips EverFlo

 


Dofinansowanie na koncentrator tlenu z PCPR lub MOPS


Nierzadko sprzęt medyczny można zakupić korzystając z programów dofinansowujących. Są to środki płynące z PCPR lub MOPS. W przypadku koncentratora tlenu nie jest to niestety takie łatwe. Koncentrator tlenu nie jest finansowany ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Wiele wniosków jest więc odrzucanych. Łatwiej jest uzyskać pomoc finansową z PCPR, ale w tym celu należy się zgłosić do placówki właściwej miejscu zamieszkania wnioskodawcy. Można uzyskać dofinansowanie do 60% z PCPR lub MOPS, jednakże konieczne będzie przedstawienie zaświadczenia od lekarza, potwierdzające problemy z oddychaniem. Nie wszyscy będą więc mogli uzyskać taką pomoc. Koncentratory tlenu użytkowanie są bowiem nie tylko w przypadku dolegliwości związanych z układem oddechowym, ale np. z powodu przewlekłych chorób serca, leczenia rehabilitacyjnego itp.


 

Dofinansowanie na koncentrator tlenu z fundacji


Innym sposobem uzyskania środków na zakup koncentratora tlenu jest założenie konta przy wybranej fundacji i zbieranie środków od darczyńców, m.in. w ramach 1%. Jest to sposób często praktykowany przez osoby mające duże problemy zdrowotne wynikające z dolegliwości, które niekoniecznie są uwzględniane przez ośrodki państwowe podczas przydzielania dofinansowania.


 

Wypożyczenie koncentratora tlenu


Kolejną szansą na uzyskanie możliwości korzystania z koncentratora tlenu jest jego wypożyczenie. Istnieje wiele firm, które zajmują się tym zawodowo, choć to wiąże się z większymi kosztami. Warto więc również zorientować się w lokalnych organizacjach pozarządowych oraz hospicjach, czy istnieje możliwość wypożyczenia takiego sprzętu, bo będzie to z pewnością znacznie tańsze lub nawet całkowicie bezpłatne.


 

Zakup używanego koncentratora tlenu


Kiedy już wszystkie rozwiązania zawiodą, a nowy koncentrator tlenu jest zbyt drogi, aby móc go na własność zakupić, można pokusić się o nabycie urządzenia używanego. Koszt nowego sprzętu oscyluje w granicach 3-4 tysięcy złotych, podczas gdy nowy można znaleźć już za 1500-2000 zł, czyli za połowę swojej ceny wyjściowej. Jest to naprawdę dobry pomysł, gdyż urządzenie te nie ulega znacznej eksploatacji, a wiele elementów da się bez problemu wymienić na nowe. Należą do nich choćby kaniula nosowa czy filtr. Warto jednak zakupić używany koncentrator tlenu od sprawdzonego sprzedawcy, który zajmuje się serwisem i dokonuje wymiany także baterii. Koncentrator tlenu to urządzenie przenośne, stąd może wyniknąć potrzeba jego stosowania również poza dostępem do energii elektrycznej, a wówczas powinien być sprawny i gotowy do użytku.

 
Używany koncentrator Invacare Perfecto 2 Używany koncentrator Philpis EverFlo
Używany koncentrator Invacare Perfecto 2 Używany koncentrator Philpis EverFlo

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu