wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » DOFINANSOWANIE PODNOŚNIK PACJENTA
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy

DOFINANSOWANIE PODNOŚNIK PACJENTA

Rynek urządzeń rehabilitacyjnych wychodzi naprzeciw potrzebom osób o ograniczonej mobilności, proponując najróżniejsze podnośniki transportowo-kąpielowe, schodołazy czy łóżka rehabilitacyjne.

Koszty poszczególnych sprzętów nie są małe, ale można je także łatwo pozyskać ubiegając się o dofinansowanie z PFRON.

Z pewnością warto skorzystać z tego dogodnego rozwiązania składając wniosek w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie lub Ośrodku Pomocy Społecznej.
podnośnik pacjenta dofinansowanie PFRON


 


1. Zastosowanie podnośnika dla osoby niepełnosprawnej


Opiekunowie zajmujący się osobami niepełnosprawnymi nierzadko angażują własną siłę fizyczną w celu podniesienia pacjenta czy jego przetransportowania w żądane miejsce. Podnośnik transportowo-kąpielowy może im zagwarantować komfort i znacznie ulżyć ich pracy. Za jego pomocą można z łatwością wykonywać czynności higieniczne w łazience, unieść pacjenta czy go przemieścić.

Wybierając odpowiednie urządzenie, należy rozważyć miejsce użytkowania podnośnika transportowo-kąpielowego, wielkość pomieszczenia, a także stopień niepełnosprawności pacjenta. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup podnośnika elektrycznego, który będzie sterowany za pomocą dedykowanego pilota. Jest to najbardziej komfortowa opcja zarówno dla samego pacjenta, jak i jego opiekuna. Istnieje jednak także możliwość nabycia podnośnika obsługiwanego manualnie i tego typu urządzenia są często stosowane w przypadku osób o mniejszym stopniu niepełnosprawności. Są one ponadto tańsze i łatwe w transporcie.


 

2. Wysokość dofinansowania na podnośnik transportowo-kąpielowy


Dotacja przyznawana jest w dużej wysokości, ponieważ może pokryć aż 95% kosztów podnośnika transportowo-kąpielowego. Warto jednak pamiętać, że przyznawana jest tylko raz na 3 lata w ramach realizacji zadania likwidacji barier architektonicznych. PFRON pokrywa także koszty poniesione na zamontowanie urządzenia, jak choćby materiały budowlane czy elementy architektoniczne budynku. Nie zwraca się natomiast żadnych kosztów poniesionych przed złożeniem wniosku, o czym należy pamiętać.

 

3. Jak uzyskać dofinansowanie na podnośnik pacjenta?


Dofinansowanie przyznawane jest zarówno osobom nieletnim, jak i dorosłym, które spełniają określone warunki. We właściwym urzędzie zgodnym z miejscem zamieszkania należy złożyć wniosek, a wraz z nim:
 • dokument orzekający stopień niepełnosprawności,
 • kopie dokumentów potwierdzających miejsce zamieszkania osoby wnioskującej,
 • kserokopię dowodu tożsamości,
 • dokument stanowiący o dochodach osoby niepełnosprawnej,
 • ofertę podnośnika.

Czasem wymagane są także dodatkowe dokumenty, jak choćby zgoda zarządcy czy właściciela budynku dotycząca zamontowania określonego urządzenia. Urząd powinien rozpatrzyć wniosek w ciągu 30 dni, aczkolwiek czasem na dofinansowanie podnośnika czeka się nawet do 2 lat, ponieważ szczegółowo analizuje się sytuację zdrowotną i materialną osoby ubiegającej się o refundację kosztów zakupu sprzętów.


dofinansowania na podnośnik transportowo-kąpielowy

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu