wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » PODNOŚNIK PACJENTA
Produkty:
  • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  • E-mail:biuro@prolifter.pl
  • TelefonKrzysztof (windy, platformy): 729-888-698
    Piotr (rehabilitacja): 663-221-727
    Bartosz (schodołazy): 697-301-691
  • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 18 SB: 9 do 14
Polecamy

PODNOŚNIK PACJENTAPodnośnik pacjenta to urządzenie o bardzo szerokim zastosowaniu. Stanowi wręcz konieczne wyposażenie, ponieważ znacznie usprawnia i odciąża opiekę nad osobą starszą lub niepełnosprawną w środowisku domowym lub w domach dla seniorów bądź klinikach. Doskonale nadaje się do podnoszenia pacjentów z łóżka lub wanny. Może być także użytkowany jako narzędzie pomocne do umieszczenia osoby niepełnosprawnej w samochodzie. Dzięki niemu, pacjent czuje się bardziej sprawczy, ma wrażenie, że nie stanowi dla nikogo obciążenia i może łatwiej funkcjonować każdego dnia podczas codziennych czynności higienicznych czy opiekuńczych. Możliwe jest nawet zajęcie miejsca siedzącego przy stole, a więc swobodne przemieszczanie pacjenta.
 
EAGLE 620 VERMEIREN (udźwig 150kg) EAGLE 625 VERMEIREN (udźwig 175kg)
EAGLE 620 VERMEIREN (udźwig 150kg) EAGLE 625 VERMEIREN (udźwig 175kg)


 

Podnośnik transportowo-kąpielowy


Czynności higieniczne osób o ograniczonych możliwościach ruchowych mogą sprawiać opiekunom nie lada problem. Codzienne dźwiganie pacjenta jest niezwyklej uciążliwe, dlatego podnośnik transportowo-kąpielowy będzie bardzo pomocny. Wykorzystuje się go każdego dnia podczas podnoszenia osoby z łóżka, a następnie transportowania go do łazienki w celu dokonania czynności higienicznych. Podnośnik jest urządzeniem mobilnym. Porusza się na małych, choć wytrzymałych kołach. Jego obsługa jest bardzo prosta. Pacjent zostaje umieszczony na specjalnym nosidle doczepionym do ruchomej ramy z płynną regulacją rozstawu, co zapewnia jego maksymalną stabilność. Podnośniki transportowo-kąpielowe posiadają nosidło wykonane z materiału przepuszczającego wodę, który można moczyć. Kąpiel odbywa się więc wygodnie, a kółka wyposażone w blokadę zabezpieczają przed utratą stabilności urządzenia. Do wyboru, w zależności od modelu, są podnośniki z trzema rodzajami nosideł:

REGULAR – uniwersalne do zastosowania u większości pacjentów,
COMFORT – z zagłówkiem,
HYGIENIC – do stosowania w toalecie.

Konieczne jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru nosidła do konkretnego pacjenta. Przykładem dobrej jakości podnośnika jest Eagle 625, wyposażony w mocne siłowniki LINAK, które posłużą bardzo wiele lat. Są przeznaczone dla osób o wadze do 175 kg. Przed zakupem zawsze należy przeanalizować warunki mieszkaniowe użytkownika, aby swobodnie posługiwać się sprzętem rehabilitacyjnym.

 

 

Elektryczny podnośnik jezdny


Elektryczny podnośnik jezdny, nazywany inaczej podnośnikiem dla osób niepełnosprawnych, sprawdza się w przypadku pacjentów dotkniętych deficytem ruchu. Będzie to np. sztywność czy uszkodzenia stawów, deformacje lub amputacje kończyn, niewydolność krążenia bądź serca, przebyty paraliż czy udary, a także podeszły wiek pacjenta. Są one przeznaczone do użytkowania w pomieszczeniu sypialnianym, łazience czy w salonie, w zależności od potrzeb osób niepełnosprawnych. Zaprojektowane do użytkowania wyłącznie przez jedną osobę. Zwykle kupowane są zgodnie z wagą ciała użytkownika, jego konkretnym zapotrzebowaniem i niepełnosprawnością. Podnośnik jest na kółkach, dlatego stanowi urządzenie mobilne, które można używać do przenoszenia i transportu pacjenta z łóżka do łazienki czy do innych pomieszczeń. Umożliwia podnoszenia z łóżka, bez konieczności dźwigania przez opiekunów. Obsługiwane są za pomocą pilota zdalnego sterowania. Wszystko odbywa się automatycznie, dzięki czemu gwarantują łatwe i bezproblemowe działanie, nie obciążając osób trzecich, a pacjentom dając uczucie większej sprawczości i swoistej wolności.


 

Podnośnik rehabilitacyjny


Podnośnik rehabilitacyjny może być urządzeniem mobilnym bądź stacjonarnym. To pierwsze rozwiązanie stosowane jest dla większej mobilności pacjentów i umożliwia ich przenoszenie oraz transportowanie w każde miejsce domu, bez konieczności dźwigania. Podnośnik stacjonarny zaś, montowany jest do ściany lub podłogi w konkretnym miejscu i zwykle na stałe. Najczęściej znajduje zastosowanie w łazience i służy wówczas od usprawnienia czynności higienicznych osoby niepełnosprawnej. Może ona być przenoszona z wózka inwalidzkiego do wanny. Mycie może się też odbywać bezpośrednio na nosidle, ze względu na szybkoschnący, przepuszczający materiał. Jego czyszczenie i utrzymanie w czystości nie sprawia problemów. Co ważne, mobilne podnośniki rehabilitacyjne są składane, dlatego możliwe jest ich transportowanie i przewożenie. Montaż odbywa się zaś bez użycia narzędzi, szybko i sprawnie. Wszystkie wyposażone są w przycisk awaryjny, dlatego są bezpieczne i komfortowe.

 
podnośnik pacjenta ścienny

Podnośnik ścienny dla niepełnosprawnych


Podnośniki ścienne mają takie same działanie i zastosowanie, jak podnośniki mobilne, jednak pozbawione są kółek. Ich mocowanie odbywa się już na stałe do ściany bądź podłogi. Przed jego zakupem należy więc wcześniej ocenić, który sposób okaże się być bardziej praktyczny do danego pomieszczania mieszkalnego. Do wyboru są także dwa modele urządzenia, a więc jego wersja kąpielowa lub uniwersalna. Ta pierwsza ma zastosowanie w przypadku podnoszenia pacjenta z łóżka w celu transportu np. na wózek inwalidzki. Druga zaś – kąpielowa, sprawdza się tylko podczas kąpieli i na stałe montowana jest w łazience, zaraz obok prysznica czy wanny. Pacjent jest wówczas podnoszony z wózka inwalidzkiego, a wszelkie czynności higieniczne mogą się odbywać bezpośrednio na nosidle podwieszonym do ramy. Osoby z mniejszym deficytem ruchu, które mogą samodzielnie stanąć na własnych nogach, posługują się podnośnikiem wyłącznie w celu uniesienia z wózka i przemieszczania do wanny lub prysznica. Jest to więc bardzo wygodne rozwiązanie, znacznie ułatwiające wszystkie czynności higieniczne, tym bardziej, że urządzenie obsługiwane jest za pomocą pilota zdalnego sterowania. Przykładem takiego modelu jest Meva Lifter o udźwigu do 130 kg.  

Podnośnik do samochodu dla osoby niepełnosprawnej


Kolejnym ciekawy rozwiązaniem w dziedzinie pomocy osobom niepełnosprawnym w codziennym funkcjonowaniu, jest samochodowy podnośnik Carlift. Umożliwia łatwe i bezproblemowe przenoszenie pacjenta z wózku inwalidzkiego do samochodu, po stronie pasażera, w niektórych przypadkach także kierowcy. Jego montaż jest bardzo dyskretny, a samo ramię podnośnika może być odinstalowane i przewożone w bagażniku w razie tymczasowego niekorzystania z urządzenia. Podstawą jego montażu jest zaczep, który należy na początku zainstalować pomiędzy kokpitem a fotelem. Przymocowane do niego ramię podnośnika obsługiwane jest automatycznie, co znacznie ułatwia przeprowadzenie całej operacji przenoszenia osoby niepełnosprawnej. Wcześniej należy je jednak podłączyć kablem do akumulatora 12V. Ten podnośnik samochodowy także został wyposażony w wysokiej jakości siłowniki LINAK, gwarantujące wieloletnie, bezawaryjne działanie. Udźwig Carlift to 110 kg. Ważne jest, żeby cały proces przenoszenia pacjenta kontrolowany był przez opiekuna. 
 

Dofinansowanie podnośnika rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych


Podnośnik dla osoby niepełnosprawnej to zwykle koszt co najmniej 4-5 tys. złotych. Niektóre urządzenia są nawet droższe. Warto więc skorzystać z pomocy PFRON i uzyskać dofinansowanie na podnośnik rehabilitacyjny. Możliwe jest pozyskane nawet 95% wartości samego urządzenia, choć to będzie zależeć od wielu czynników, jak choćby dochodów osoby niepełnosprawnej. Chcąc skorzystać ze środków PFRON, należy złożyć wniosek we właściwym miejscu zamieszkania oddziale MOPS lub PCPR. Druki wniosków dostępne są za pośrednictwem strony internetowej. Niezbędne będzie także skompletowanie pozostałych dokumentów, jak orzeczenie o stopniu niepełnopoprawności, dokument potwierdzający wysokość stałego dochodu czy oferta podnośnika, jakim jest się zainteresowanym. PEFRON jest w stanie pokryć także koszty montażu urządzania, jednak warto mieć na uwadze, że najpierw trzeba samodzielnie ponieść wszystkie koszty, a dopiero później są one zwracane.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu