wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » SPRZĘT DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Produkty:
Kontakt
  • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

    Prolifter
    Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

    Firma Arial Piotr Karwalski
    NIP: 8361812775
    REGON: 100760535

    ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
    96-100 Skierniewice
    woj. łódzkie
  • E-mail: biuro@prolifter.pl
  • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
    729 888 698
    Piotr (rehabilitacja):
    663 221 727
    Bartosz (schodołazy):
    697 301 691
  • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17

SPRZĘT DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH



Sprzęt pomocniczy dla niepełnosprawnych

Pomocniczy sprzęt dla osób niepełnosprawnych wspomaga ich codzienne funkcjonowanie oraz sprawia, że mogą bez problemu pokonywać liczne bariery architektoniczne, jakie stają na ich drodze. Jest to już dziś bardzo nowoczesny sprzęt w postaci podnośników jezdnych, które pomagają w przenoszeniu pacjenta z miejsca na miejsce, wózków kąpielowych, jakich zadaniem jest pomoc podczas dokonywania wszelkich czynności higienicznych. To również łóżka sterowane pilotem, które umożliwiają dobranie najodpowiedniejszej pozycji sprzyjającej rehabilitacji chorego. Dużym zainteresowaniem cieszą się też podnośniki sufitowe, które mogą być rozbudowywane o szyny modułowe, dzięki którym pacjent będzie się swobodnie przemieszczał nie tylko pomiędzy łóżkiem i wózkiem inwalidzkim, ale też innymi pomieszczeniami, np. łazienką. Pionizatory rehabilitacyjne dbają o dobranie tej najbardziej naturalnej dla pacjenta postawy – pionowej. Niemałym ułatwieniem w pokonywaniu schodów są też windy elektryczne. Będą bardzo przydatne zwłaszcza seniorom mieszkającym w piętrowych budynkach.


 
SCHODOŁAZ

Schodołazy

Schodołazy dla osób niepełnosprawnych znacznie ułatwiają pokonywanie barier architektonicznych, które wciąż jeszcze znajdują się w przestrzeni miejskiej lub nawet domowej. Na rynku można spotkać bardzo wiele różnorodnych schodołazów, oferowanych w zależności od potrzeb, jak schodołaz gąsienicowy, schodołaz gąsienicowy z rampami, schodołaz kroczący krzesełkowy lub schodołaz kroczący z podpięciem do wózka. Najbardziej uniwersalnym jest schodołaz z podpięciem do wózka, ponieważ nie wymaga wymiany czy zakupu nowego wózka, a daje szansę użytkowania dotychczasowego pojazdu. Wszystkie schodołazy napędzane są elektrycznie, a ich pełne naładowanie umożliwia transport po schodach prostych lub zabiegowych. Schodołazy kroczące będą działały nieco wolniej, niż ich gąsienicowe odpowiedniki. Zawsze należy więc dostosować ich zakup do rodzaju schodów i pomieszczeń, w jakich będą użytkowane. Schodołazy są proste w obsłudze i nie wymagają pomocy w sterowaniu więcej, niż jednej osoby. Charakteryzują się szerokim przeznaczeniem.
 

ZASTOSOWANIE SCHODOŁAZÓW OSOBOWYCH
 
DOFINANSOWANIE PFRON SCHODOŁAZY OSOBOWE



 
WINDA SCHODOWA

Windy schodowe

Windy schodowe doskonale sprawdzają się w domach wolnostojących, piętrowych. Umożliwiają łatwe i bezproblemowe przemieszczanie się po schodach przez osoby niepełnosprawne czy seniorów. Będą też idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrafią poruszać się samodzielnie, jednak mają trudność z wchodzeniem na piętro, ze względu na różnorodne dolegliwości i schorzenia. Poruszają się po torze krzywoliniowym, a dzięki swej praktycznej instalacji, nie przeszkadzają w użytkowaniu schodów innym domownikom. Z łatwością pokonują nawet strome schody. Przemieszczają kolejne stopnie za pomocą napędu elektrycznego. Można je przywołać pilotem, a jeśli chwilowo nikt z nich nie korzysta, to pozostają w stanie spoczynku, czyli złożone. Krzesełka przyschodowe są bezpieczne i zapewniają oczekiwany komfort poprzez choćby łagodny start i zatrzymanie. Zaawansowane modele charakteryzują się dodatkowymi udogodnieniami, jak choćby czujniki rozpoznawania przeszkód. Dzięki temu są w stanie zatrzymać się w porę przed przeszkodą.
 

ZASTOSOWANIE WIND SCHODOWYCH
 
DOFINANSOWANIE DO WINDY SCHODOWEJ



 
PODNOŚNIK JEZDNY PACJENTA

Podnośniki jezdne pacjenta

Przenoszenie pacjentów leżących z wózka inwalidzkiego na łóżko lub odwrotnie, może być nieco utrudnione. Stosowanie manualnych, a więc siłowych rozwiązań nadwyręża kręgosłup opiekunów i powoduje urazy oraz kontuzje. Dlatego tak ważne stają się podnośniki jezdne. Sprawdzają się we wszelkich placówkach medycznych, domach seniorów, gdzie mogą być użytkowane przez większe grono osób. Nierzadko kupowane są także do domów prywatnych, ponieważ znacznie ułatwiają opiekę nad osobą niepełnosprawną. Ich konstrukcja jest lekka i wytrzymała. Mają bardzo duży udźwig – nawet ponad 180 kg. Dzięki ogumionym, cichobieżnym kółkom, pacjent ma szansę przemieszczać się pomiędzy pokojami. Są też używane do łazienek, jak podnośniki transportowo-kąpielowe. Wyposażone są w wieszak, na którym można podwiesić specjalną podwieszkę lub kosz transportowy. Co najważniejsze jednak, sterowane są elektrycznie. Dla bezpieczeństwa zamontowano także awaryjny system obsługi manualnej. Pojemny akumulator sprawia, że podnośnik wykona kilkadziesiąt operacji podnoszenia i opuszczania, bez konieczności ciągłego podłączenia do prądu.
 

ZASTOSOWANIE PODNOŚNIKA JEZDNEGO PACJENTA
 
DOFINANSOWANIE DO PODNOŚNIKA JEZDNEGO PACJENTA



 
PODNOŚNIK DO WANNY

Podnośniki do wanny


Podnośniki wannowe to urządzenia przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, które wspomagają wykonywanie czynności higienicznych każdego dnia. Zostały stworzone także dla seniorów lub chorujących na różne dolegliwości. Charakteryzują się dużym ułatwieniem podczas obsługi, ze względu na sterowanie za pomocą napędu elektrycznego. Jego opuszczanie lub podnoszenie, a tym samym sterowanie pozycją samego pacjenta, odbywa się za pośrednictwem pilota zdalnego sterowania. Pacjenci bardzo chwalą sobie ten rodzaj podnośników wannowych, ponieważ mogą nawet samodzielnie czy z pomocą zaledwie jednego opiekuna, wykonać wszelkie czynności higieniczne. Stąd znajdują one zastosowanie zarówno w domach prywatnych, jak i we wszelkich placówkach medycznych, klinikach czy w domach seniorów. Ich montaż jest bardzo prosty, ponieważ instalowane są za pomocą przyssawek do dna wanny, dzięki czemu nie przesuwają się i gwarantują pełną stabilność użytkownikowi. Nie należą do drogich urządzeń, a potrafią doskonale wspomóc codzienne funkcjonowanie.

ZASTOSOWANIE PODNOŚNIKA DO WANNY
 
DOFINANSOWANIE PFRON PODNOŚNIK DO WANNY



 
PODNOŚNIK SUFITOWY OSOBOWY

Podnośniki sufitowe osobowe


Podnośniki sufitowe to zaawansowane rozwiązanie, za pośrednictwem którego osoba niepełnosprawna może się swobodnie przemieszczać po danym pomieszczeniu. Nie muszą więc być instalowane wyłącznie np. w łazience, ale wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne. Najczęściej jest to jednak sposób na transport chorego pomiędzy łóżkiem, a krzesłem. Rozwiązanie to wymaga instalacji systemu szyn sufitowych, które są modułowe, a więc da się je rozbudowywać. Podnośnik sufitowy wyposażony jest w wygodne siedzisko z komfortowego materiału. Pozwala to na zajęcie pożądanej pozycji przez pacjenta. Urządzenia te są bardzo uniwersale. Umożliwiają udźwig np. 200 kg i więcej. Pełne naładowanie baterii sprawia, że z podnośnika można korzystać nieprzerwanie przez wiele godzin, co uzależnione jest indywidualnym rodzajem eksploatacji. Pacjenci mogą także liczyć na pełne bezpieczeństwo urządzenia, ponieważ istnieje możliwość opuszczania awaryjnego. Dużym plusem jest szansa nabycia podnośnika poprzez dotację z funduszu PFRON.
 

ZASTOSOWANIE PODNOŚNIKA SUFITOWEGO OSOBOWEGO
 
DOFINANSOWANIE DO PODNOŚNIKA SUFITOWEGO OSOBOWEGO



 
PIONIZATOR

Pionizatory rehabilitacyjne

Pionizatory rehabilitacyjne są niezastąpionym urządzeniem, które rehabilituje osoby niepełnosprawne czy pacjentów po urazach. Sprzyjają też w powrocie do zdrowia. Umożliwiają bezproblemowe uniesienie osoby z wózka inwalidzkiego do pozycji pionowej, która jest najbardziej naturalną dla funkcjonowania wielu narządów wewnętrznych. Pionizatory dają także szansę transferu pacjenta np. z łóżka do toalety w pozycji wyprostowanej. Pionizator jest w pełni bezpieczny i komfortowy, czego przykładem jest choćby wygodne nosidło. Ma on za zadanie spełniać rolę uprzęży, dzięki czemu nie oddziałuje negatywnie na osobę pionizowaną, np. z powodu zbyt silnego ucisku. Na uwagę zasługują także specjalne siłowniki Linak, które są bezawaryjne i stanowią niezawodne wyposażenie konkretnych modeli. Urządzenia te są w całkowicie elektryczne, co zwalnia opiekunów z konieczności siłowego unoszenia pacjenta. Sprawdzają się w wielu sytuacjach, aby sprostać wymaganiom rehabilitacyjnym. Można z nich korzystać zarówno w domach prywatnych, jak i szpitalach czy w klinikach.
 


 
ELEKTRYCZNE ŁÓŻKO REHABILITACYJNE

Elektryczne łóżka rehabilitacyjne

Łóżka rehabilitacyjne, elektryczne to najwygodniejsze łóżka wspomagające rekonwalescencję oraz wygodę osób niepełnosprawnych czy cierpiących na inne dolegliwości. Ich największą zaletą jest możliwość elektrycznego obsługiwania. Do tego celu posiadają pilota, za pomocą którego można je opuszczać czy obniżać, a nawet sterować określonymi segmentami leża z odległości. To wygodne, ponieważ sam chory może decydować o pozycji, jaką wybierze i nie potrzebuje pomocy opiekunów, którzy wspieraliby go tylko swoją siłą. Charakteryzują się płynną regulacją poszczególnych segmentów, dzięki czemu chory ma możliwość sterowania częścią udową, biodrową, łydkami bądź wezgłowiem. Łóżka cieszą się długą żywotnością i bezawaryjnością, ze względu na doskonałej jakości siłowniki Linak. Bardzo ładnie się prezentują, ponieważ posiadają obudowę skrzynkową w kolorze drewna bukowego. Przypominają więc łóżka domowe, aniżeli tradycyjne, szpitalne. Zostały tak skonstruowane, aby były bezpieczne dla chorego.
 

ZASTOSOWANIE ELEKTRYCZNEGO ŁÓŻKA REHABILITACYJNEGO
 
DOFINANSOWANIE DO ELEKTRYCZNEGO ŁÓŻKA REHABILITACYJNEGO



 
PLATFORMA DO TRANSFERU CHOREGO

Platformy do transferu chorego

Pacjenci niepełnosprawni czy seniorzy potrzebują nieustannego wsparcia opiekunów. Przemieszczanie się z wózka na łóżko czy odwrotnie wymaga pomocy, dlatego też dobrym rozwiązaniem stanie się platforma służąca do transferu pacjenta. Jest bardzo łatwa w użytkowaniu. Wymaga wyłącznie stabilnego ułożenia stóp na podeście oraz pewnego chwytu, a jej obracana podstawa pozwala na szybki transfer osoby w inne miejsce. Wszystko odbywa się na stojąco, czyli w pozycji najbardziej wygodnej i naturalnej dla pacjenta. Platforma posiada wiele zalet. Jest kompaktowa i nadaje się do transportu. Waży zaledwie ok 7,5 kg. Płyta posiada koła do transportu, a rękojeść wykonana została w kolorze pomarańczowym, z miękkiego w dotyku materiału. Podpórka do kolan zapewnia stabilizację pacjentowi, asekuruje go podczas wstawania i obrotu. Platforma jest wyrobem medycznym, który oferowany jest w atrakcyjnej cenie, a co ważne, może być używany przez kilka osób, stąd tak często kupowany jest do szpitali, klinik czy domów seniorów.



 
WÓZEK DO KĄPIELI PACJENTA

Wózki kąpielowe (wózkowanny)

Wózki kąpielowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie mieszkają i przebywają osoby niepełnosprawne czy seniorzy. Nierzadko nabywane są też do prywatnych domów, gdzie ułatwiają wykonywanie codziennych czynności higienicznych w łazience. Łóżkowanny mają szeroką funkcjonalność, ponieważ nie tylko umożliwiają transfer chorego z pokoju do łazienki, ale jeszcze wykorzystuje się je do kąpieli pod prysznicem. Ze względu na swój nieprzemakalny materiał, mogą mieć kontakt z wodą. Wózki kąpielowe posiadają spust wody zamykany korkiem, przez co woda zbierająca się na jego powierzchni, na bieżąco trafia do odpływu. Łóżkowanny zostały wyposażone w kółka i uchwyty, za pośrednictwem których opiekun pcha wózek w żądane miejsce. Dodatkowym udogodnieniem są wysuwane poręcze pokryte powłoką żywiczną, dzięki czemu nie tracą na swojej żywotność nawet przez długie lata mimo nieustannego kontaktu z wodą. Wózek jest też podnoszony i opuszczany hydraulicznie, co wykonuje się za pomocą pedałów. Posiada więc szereg zalet, które wspomogą opiekę nad pacjentem.
 
 



 
WÓZEK SANITARNY

Wózki sanitarne

Wózki toaletowo-prysznicowe znajdują zastosowanie w domach seniora, szpitalach czy innych placówkach, w których przebywają osoby niepełnosprawne bądź seniorzy wymagający opieki. Wspomagają personel, ale także bezpośrednio pacjentów, podczas codziennych czynności higienicznych. Służą jako przenośna, mobilna toaleta. Korzysta się z nich także w sytuacjach transportu pacjenta pod prysznic i to tam mogą być również użytkowane. U profesjonalnych sprzedawców dostępnych jest kilka różnych modeli wózków sanitarnych. Różnią się one od siebie choćby wielkością kół, dlatego niektóre z nich swoim wyglądem przypominają wózki inwalidzkie. Są to urządzenia bardzo wygodne, ponieważ posiadają np. regulację wysokości siedziska czy sprężyny gazowe, jakie pozwalają na pochylenie oparcia. Te wszystkie rozwiązania ułatwiają później czyszczenie wózka, gdyż wykonane są z materiałów wodoodpornych, które łatwiej jest utrzymać w higienicznej czystości. Charakteryzują się niewielką wagą i odporną konstrukcją oraz są łatwe w manewrowaniu.
  DOFINANSOWANIE DO WÓZKA SANITARNEGO



 
WÓZEK INWALIDZKI ELEKTRYCZNY

Wózki inwalidzkie elektryczne

Elektryczne wózki inwalidzkie to już dziś niemal standard. Coraz więcej osób korzysta z tego typu urządzeń, ze względu na dużą wygodę oraz komfort przemieszczania. Przede wszystkim osoby niepełnosprawne nie muszą już korzystać z siły własnych rąk, aby przemierzyć jakiś odcinek drogi. Wózek napędzany jest elektrycznie i dzięki nowoczesnym silnikom, prezentuje bardzo dobrą dynamikę jazdy. W nowoczesnych pojazdach można też mówić o większej prędkości oraz dłuższym czasie użytkowania na baterii. Wózki inwalidzkie elektryczne, w zależności od modelu, są przystosowane do poruszania się zarówno po płaskim, jak i wyboistym terenie. Mogą więc służyć właścicielom w pomieszczeniach domowych oraz jako pojazdy przemierzające drogę do pracy czy na spacer. Wyposażone są w szereg udogodnień, jak pasy bezpieczeństwa, oświetlenie do jazdy po drogach, amortyzowane kółka przeciwwywrotne itp. Na uwagę zasługuje też wygodne siedzisko, które jest tak wyprofilowane, aby zabezpieczać przed wysuwaniem. Regulowane podłokietniki, oparcie czy kąt siedzenia to już dodatkowe cechy wyróżniające poszczególne modele.

ZASTOSOWANIE WÓZKA INWALIDZKIEGO ELEKTRYCZNEGO
 
DOFINANSOWANIE PFRON DO WÓZKA INWALIDZKIEGO ELEKTRYCZNEGO



 
SKUTER INWALIDZKI ELEKTRYCZNY

Skutery inwalidzkie elektryczne

Niepełnosprawność ruchowa tp problem z przemieszczaniem się nie tylko osób niepełnosprawnych, ale także seniorów czy cierpiących na różne dolegliwości zwyrodnieniowe itp. schorzenia. Skutery elektryczne stanowią bardzo dogodny sposób poprawy ich jakości życia. Dzięki tym pojazdom mogą się swobodnie i samodzielnie poruszać poza domem. Pomagają skutecznie niwelować bariery architektoniczne i poprawiać komfort życia. Skutery inwalidzkie osiągają prędkość nawet 15 km/h, pokonując imponujący zasięg nawet 60 km. Zapewniają dużą wydajność oraz długą żywotność. Mają dobrą przyczepność oraz swobodnie przemieszczają się pomiędzy przeszkodami. Co ważne, gwarantują oczekiwany komfort jazdy także ze względu na ich wyposażenie. Posiadają wygodny, przesuwany i obracany fotel, dzięki czemu osoba niepełnosprawna ruchowo łatwo przybierze żądaną pozycję za kierownicą. Są wyposażone w oświetlenie, a niektóre z nich także w wyświetlacz LCD na bieżąco informujący o niezbędnych parametrach jazdy. W razie potrzeby, skutery inwalidzkie oferują też możliwość pchania.
 

ZASTOSOWANIE SKUTERA INWALIDZKIEGO ELEKTRYCZNEGO
 
DOFINANSOWANIE PFRON DO SKUTERA INWALIDZKIEGO ELEKTRYCZNEGO



 
PRZYSTAWKA DO WÓZKA INWALIDZKIEGO

Przystawki do wózków

Przystawki do wózków do sposób na unowocześnienie tradycyjnego wózka inwalidzkiego. Nie trzeba więc kupować nowego i nierzadko drogiego wózka elektrycznego, aby posiadać wspomaganie jazdy. Jest to szczególnie ważne dla osób, które posiadają tradycyjne wózki inwalidzkie, dostosowane do swoich indywidualnych potrzeb i wymagań. Tego rodzaju przystawki dzielą się na przednie oraz tylne. Przystawka do wózka typu Titan Donkey polecana jest osobom, które cenią sobie aktywność fizyczną i lubią oddawać się długim wycieczkom na świeżym powietrzu. Może być używana na wyboistej drodze i nierównym terenie, stąd z pewnością zastąpi każdy tradycyjny wózek, który miałby tam wielką trudność. Wózek wyposażony w przystawkę może osiągać prędkość nawet do 24 km/h i oferować zasięg aż 40 km. Ładowanie baterii jest zaś szybkie i bezproblemowe, aby móc ponownie cieszyć się z napędu elektrycznego każdego dnia. Przystawki wyposażone są w hamulce tarczowe z blokadą, oświetlenie Led, a niektóre modele mają nawet trzy biegi. Z pewnością więc warte są uwagi.

ZASTOSOWANIE PRZYSTAWKI DO WÓZKA
 
DOFINANSOWANIE DO PRZYSTAWKI ELEKTRYCZNEJ



 
ROWER TRÓJKOŁOWY REHABILITACYJNY

Rowery trójkołowe rehabilitacyjne

Rowery trójkołowe to bardzo dogodny sposób podróżowania i zarazem możliwość utrzymania aktywności fizycznej. Produkowane są w różnych wersjach, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. To bardzo stylowe pojazdy, dzięki którym osoby z niepełnosprawnością nie muszą rezygnować z wielu aktywności. Polecane są szczególnie tym, którzy chcą zadbać o własną sylwetkę czy mają nadzieję pozbyć się zbędnych kilogramów. Dostępne w ofercie rowery trójkołowe mogą posiadać napęd elektryczny, jaki będzie wspomagał jazdę na rowerze. Bateria zamontowana jest wówczas z tyłu, pod koszem, a więc nie będzie przeszkadzać w transporcie bagażu. Jej żywotność zależna jest od rodzaju napędu oraz nawierzchni, po której się przemieszcza. Rowery trójkołowe można kupować na życzenie użytkowników. Dostosowywane są wówczas do ich potrzeb i możliwości fizycznych. Wachlarz wyboru jest bardzo szeroki i dotyczy np. rodzaju uchwytów, siodełka czy kierownicy. Można je doposażyć także w stabilizację pleców czy miednicy. Istnieje także szansa dokupienia innych elementów, jak kosz na zakupy czy uchwyt do napoju.

DOFINANSOWANIE PFRON DO ROWERU TRÓJKOŁOWEGO REHABILITACYJNEGO
 



 
NAJAZD ALUMINIOWY

Najazdy aluminiowe

Najazdy aluminiowe to mobilne, lekkie elementy, które umożliwiają przemieszczanie się wózkiem inwalidzkim w miejscach, w których spotyka się jeszcze liczne bariery architektoniczne. Pomogą więc w pokonywaniu kilku schodków, progów, a także umożliwiają transport wózka inwalidzkiego w samochodzie. Spełnią swoje zadanie także do wnoszenia ciężkich ładunków do pojazdów dostawczych. Najazdy to rozkładane szyny, nierzadko teleskopowe, dostępne w kilku rozmiarach. Ich maksymalne obciążenie nie przekracza 300 kg. Przenośne rampy wykonane są z antypoślizgowych materiałów. Gwarantują skuteczne pokonanie stromizm. Ułatwiają podjazd wózka inwalidzkiego nawet do wysokości sześciu stopni. Co ważne, dostępne są także z dofinansowaniem z funduszu PFRON, choć ich cena nie jest wysoka. Najazdy to rozwiązanie uniwersalne, ponieważ można bez przeszkód dostosowywać rozstaw szyn, w zależności od wielkości wózka inwalidzkiego. Przed zakupem zawsze należy skorzystać z doradztwa specjalisty, który pomoże wybrać najbardziej dogodne rampy.

ZASTOSOWANIE NAJAZDY ALUMINIOWE
 
DOFINANSOWANIE PFRON DO NAJAZDÓW ALUMINIOWYCH



 
SPRZĘT FITNESS DO REHABILITACJI

Sprzęt fitness do rehabilitacji

Sprzęt fitness do rehabilitacji domowej stanowi formę bezpiecznej aktywności fizycznej po urazach. Jest bardzo przydatny do poprawy kondycji fizycznej, ponieważ nie stanowi obciążenia dla osób mających problemy z narządem ruchu. Najlepszym tego przykładem jest rower rehabilitacyjny pionowy lub poziomy, będący jego alternatywą. Wysmukla nogi, wzmacnia mięśnie ud i łydek, ramion, a także spala tłuszcz z najbardziej kluczowych partii ciała. Nie jest przy tym zbyt dużym obciążeniem dla stawów, dlatego może być stosowany codzienne, jako niezbędna dawka aktywności fizycznej. Bardziej wymagający pacjenci mogą zaś korzystać z orbitreka magnetycznego, który doskonale wpływa na kondycję, układ krążeniowo-oddechowy i potrafi bardzo skutecznie spalać tłuszcz. Domowa bieżnia rehabilitacyjna zaś, umożliwia spacery bez wychodzenia z domu. Są one niezwykle łagodną formą aktywności, a przy tym efektywną. Dobrym wyborem będzie też wioślarz, który wzmacnia plecy oraz mięśnie nóg. Wszystkie te sprzęty stanowią niezbędne wyposażenie, które wpływa na poprawę sylwetki oraz zdrowia psychicznego.
DOFINANSOWANIE PFRON SPRZĘTU FITNESS DO REHABILITACJI

Przejdź do strony głównej
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIES
Są zawsze włączone, ponieważ umożliwiają podstawowe działanie strony. Są to między innymi pliki cookie pozwalające pamiętać użytkownika w ciągu jednej sesji lub, zależnie od wybranych opcji, z sesji na sesję. Ich zadaniem jest umożliwienie działania koszyka i procesu realizacji zamówienia, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów z zabezpieczeniami i w przestrzeganiu przepisów.
Pliki cookie funkcjonalne pomagają nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
Pliki analityczne cookie pomagają właścicielowi sklepu zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzi w interakcję ze sklepem, poprzez anonimowe zbieranie i raportowanie informacji. Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony.
Pliki cookie reklamowe służą do promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń. W tym celu możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Celem jest aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach naszego sklepu internetowego.
ZATWIERDZAM
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
USTAWIENIA
ZGADZAM SIĘ
XTo jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.