wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » DOFINANSOWANIE WANNY Z DRZWIAMI
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17

DOFINANSOWANIE WANNY Z DRZWIAMIwanny dla osób niepełnosprawnych
Dofinansowanie łazienki, która ma zostać przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Osoby z ograniczeniami ruchowymi, a także seniorzy zapoznają się z ułatwieniami, jakie oferuje dla nich rynek. Producenci natomiast zaczynają dostrzegać te potrzeby produkując nowoczesne rozwiązania, które byłyby w stanie pokonywać bariery architektoniczne. Z takim wyzwaniem zmierzyli się także konstruktorzy Polimat, oferujący sprawdzone i zaawansowane wanny z drzwiami. Czy istnieje możliwość uzyskania dotacji na tego rodzaju wyposażenie łazienkowe?
Powiązane: DOFINANSOWANIE PFRON NA REMONT ŁAZIENKI


 

Dofinansowanie wanna z wejściem

Wanny, o jakich mowa, w ścianie bocznej posiadają drzwi, które można z łatwością otworzyć. Są na tyle szerokie, aby usprawnić osobom z trudnościami mobilnymi, wejście do środka. To z pewnością innowacyjne rozwiązanie, które ma na celu zwiększenie jakości życia i codziennego funkcjonowania osobom niepełnosprawnym bądź seniorom. Drzwiczki są przeszklone, co dodatkowo nadaje wyjątkowej estetyki tego rodzaju wannom. Idealnie wkomponują się więc w przestrzenie łazienkowe, kreując przyjemny, relaksujący klimat. Wanny z wejściem zapewniają komfortową oraz bezpieczną kąpiel. Znajdują swoje miejsce w prywatnych domach mieszkalnych, ale także w placówkach medycznych, klinikach czy domach seniorów. ,

 

Dofinansowanie pfron wanna dla seniora

Uzyskanie dofinansowania z programów państwowych, np. PFRON, jest obwarowane różnymi warunkami. Konieczne jest przede wszystkim posiadanie dokumentu orzekającego o niepełnosprawności, wydanego przez komisję lekarską. Ważne będzie także kryterium zarobkowe, stąd nie każdy otrzyma wsparcie, ale istnieją na to duże szanse. Nie bez znaczenia jest tu także pula oferowanych na ten program środków oraz sama ilość złożonych wniosków. Tym bardziej, że można liczyć na dofinansowanie nawet do wysokości 95% kosztów danego przedsięwzięcia. Kwota przyznanych środków nigdy nie jest taka sama w poszczególnych województwach czy gminach. Może się różnić także w zależności od indywidualnych zarobków i statusu majątkowego osoby wnioskującej. Warto mieć także na uwadze, że wnioskodawca, który nie jest właścicielem lokalu, w którym ma się znaleźć wanna, otrzymuje niższą dotację, która może wynosić do 80% poniesionych za zakup czy modernizację kosztów.

 

Dofinansowanie – wanna z drzwiami dla niepełnosprawnych

Dotacja na zakup wanny z drzwiami wpisuje się w program likwidowania barier architektonicznych, stąd można się ubiegać o zwrot kosztów na taką inwestycję. Wszelkich niezbędnych informacji dotyczących dofinansowania udzielają takie instytucje, jak MOPS, MOPR lub PCPR. To właśnie tam należy także złożyć wniosek wraz z niezbędnymi dokumentami. Można go też dostarczyć za pośrednictwem internetu na stronie PFRON. Warto mieć na uwadze, że do dokumentacji należy też dołączyć kosztorys wanny, czyli projekt lub folder przewidywanego zakupu z dokładną wyceną wszystkich kosztów, także opcji dodatkowych, jakie przewidujemy. Minimalny czas niezbędny na rozpatrzenie wniosku to okres jednego miesiąca. W praktyce może się on jednak skrócić lub wydłużyć.


Informacje: O zastosowaniu wanny z drzwiami 

MODELE WANIEN Z DRZWIAMI

MODELE: 140x70cm 150x75cm 160x75cm 170x75cm 180x80cm
Długość: 140cm 150cm 160cm 170cm 180cm
Szerokość: 70cm 75cm 75cm 75cm 80cm
Pojemność: około 140l około 140l około 150l około 160l około 180l
Wys. całkowita: 58cm 62cm 58cm 62cm 58cm
Głębokość: 46cm 47cm 47cm 47cm 47cm
Materiał: akryl
Rodzaj dna: gładkie
Średnica odpływu: 50mm
Kształt: prostokąt
Gwarancja: 10 lat

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu