wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » ELEKTRYCZNE SKUTERY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Produkty:
Kontakt
  • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

    Prolifter
    Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

    Firma Arial Piotr Karwalski
    NIP: 8361812775
    REGON: 100760535

    ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
    96-100 Skierniewice
    woj. łódzkie
  • E-mail: biuro@prolifter.pl
  • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
    729 888 698
    Piotr (rehabilitacja):
    663 221 727
    Bartosz (schodołazy):
    697 301 691
  • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy
HitWózko wanna HYDRAULICZNA Winncare

Wózko wanna HYDRAULICZNA Winncare

10 490,00 zł brutto9 712,96 zł netto

ELEKTRYCZNE SKUTERY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH



Skutery inwalidzkie to alternatywa dla wózków inwalidzkich, jednak posiadają więcej zalet. Osoby niepełnosprawne mogą je użytkować w każdym terenie i rozwijać większe prędkości. Dają poczucie komfortu i bezpieczeństwa, ponieważ są stabilniejsze. Przeznaczane są nie tylko dla osób z niepełnosprawnością, ale proponowane są także przy wielu chorobach dotyczących narządu ruchu, po udarach bądź wylewach oraz w wieku podeszłym. Należą do chętnie wybieranych, gdyż oferują swobodę i nieograniczone możliwości przemieszczania się. Na rynku dostępnych jest kilka modeli skuterów.
 
 
czterokołowy skuter inwalidzki

Skutery inwalidzkie czterokołowe


Czterokołowe skutery inwalidzkie są jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej stabilnych opcji. Pojazdy z trzema kołami mogą nie dać takiego poczucia komfortu, jak stabilny i łatwy w prowadzeniu skuter z czterema kołami. Doskonale sprawdza się na wszystkich, choćby najbardziej wymagających powierzchniach. Radzi sobie z grząską oraz błotną nawierzchnią. Zapewnia możliwość łatwiejszego zajmowania pozycji na siedzeniu, co jest istotne dla tych osób, które mają duże problemy w poruszaniu się. Większość oferowanych skuterów posiada czety stabilne koła.




 

Skutery inwalidzkie trójkołowe


Inwalidzkie skutery trójkołowe nie są tak popularne, jak czterokołowe, jednak swoim wyglądem zbliżone są do innych pojazdów poruszających się na drogach. Mimo iż nie są tak stabilne, jak te wyposażone w cztery koła, to poruszanie się za ich pomocą nie sprawia użytkownikom żadnego problemu. Charakteryzują się nieco większym promieniem skrętu, dlatego bywają zwrotniejsze. Wybór pomiędzy skuterem z trzema lub czterema kołami jest więc uzależniony od indywidualnych preferencji, możliwości ruchowych oraz dodatkowych czynników, jak stopień i rodzaj niepełnosprawności, waga, styl jazdy czy wyposażenie pojazdu itp.
trojkolowy skuter dla seniora



 

Skutery inwalidzkie jednoosobowe


Skuter inwalidzki z założenia przeznaczony jest do użytku jednoosobowego, choć na ryku dostępne są także pojazdy dwuosobowe. Zawsze jednak należy je użytkować zgodnie z przeznaczeniem, ze względu na zachowanie zasad bezpieczeństwa. Wszystkie pojazdy, które poruszają się w ruchu ulicznym zostały wyposażone w ledowe światła, kierunkowskazy, hamulce oraz sygnalizację dźwiękową. Dla większej wygody użytkowania posiadają amortyzatory, które ograniczają odczuwanie twardości podłoża. Podczas korzystania z dróg publicznych, konieczna jest także regulacja prędkości czy automatyczny hamulec bezpieczeństwa. Niektóre ze skuterów mogą być doposażone w dodatkowe akcesoria, jak np. uchwyt na kule inwalidzkie. Warto pamiętać, że elektryczne skutery inwalidzkie to pojazdy, którymi nie można się poruszać po ścieżkach rowerowych, ze względu na prawo o ruchu drogowym dopuszczające do korzystania ze ścieżek tylko jednoślady.

 

Skutery inwalidzkie dwuosobowe


Skutery dla dwóch osób to pojazdy luksusowe, które są wyposażone w dwa rzędy siedzeń usytuowanych obok siebie lub fotel za fotelem. Ta pierwsza opcja jest znacznie wygodniejsza, ponieważ pozwala na przyjemną jazdę np. dwóch seniorów. Taka forma przemieszczania się daje osobom w podeszłym wieku czy z niepełnosprawnościami większą satysfakcję, stanowi formę rozrywki i udanego spędzania czasu w towarzystwie. Minusem tego typu pojazdu jest jego duży rozmiar oraz waga, dlatego należy z nich korzystać w miejscach do tego przeznaczonych. Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, skutery inwalidzkie traktowane są tak samo, jak elektryczne wózki inwalidzkie, więc muszą się poruszać po drogach publicznych, jednak z zastrzeżeniem, że posiadają światła i sygnalizację dźwiękową. Osiągają one maksymalną prędkość ok 6 km (w zależności od modelu). Ich zasięg to nawet 45 km przy jednym ładowaniu baterii. Warto mieć świadomość, że skutery dwuosobowe mogą być wyposażone nawet w cztery baterie, ze względu na to, że wykorzystują większą moc.
dwu osobowy skuter dla niepełnosprawnych



 

skuter składany podróżny

Skuter dla niepełnosprawnych składany, podróżny


Małe skutery inwalidzkie przeznaczone są do użytku zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Są lekkie i dają możliwość składania, aby mogły być łatwo przewożone w bagażniku pojazdu. Ich waga to zaledwie 55 kg i potrafią osiągnąć prędkość 6 km/h przy zasięgu do 18 km. Są więc bardzo funkcjonalne, a do tego komfortowe. Odchylane podłokietniki, nachylana kolumna kierownicy czy obracany fotel – te wszystkie elementy zapewniają nie tylko wygodne wsiadanie i zsiadanie, ale także zajęcie odpowiedniej pozycji podczas jazdy. W wyposażeniu znajduje się też koszyk na zakupy lub podręczny bagaż. Przykładem takiego skutera jest Venus 4 Sport znanej i cenionej marki Vermeiren. Na uwagę zasługuje również bardzo kompaktowy skuter podróżny Alya Vermeiren o udźwigu 115 kg. Jest to pojazd idealny na krótkie dystanse. Sprawdza się jako skuter podróżny, który zabieramy ze sobą do pociągu, autobusu czy tramwaju. Gwarantuje szybkie i wygodne przemieszczanie się w różnych warunkach. Jego największą zaletą jest możliwość szybkiego składania i rozkładania, ponieważ operacja ta zajmuje co najwyżej jedną minutę. Jego waga to tylko 20 kg, więc nie sprawi żadnego problemu podczas przenoszenia pojazdu z miejsca na miejsce oraz umieszczania w bagażniku czy w luku samolotu. Jest przeznaczony dla seniorów i osób z problemami ruchowymi.




 

Skutery inwalidzkie otwarte


Otwarte skutery inwalidzkie to pojazdy, które nie posiadają kabiny. To zdecydowania większość tego typu pojazdów oferowanych na rynku. Inne rodzaje dostępne są zwykle na zamówienie, ponieważ charakteryzują się bardzo dużą ceną. Otwarty skuter elektryczny to nie lada ułatwienie dla osoby niepełnosprawnej czy osób w podeszłym wieku. Umożliwiają wygodne i bezpieczne przemieszczanie się do sklepu bądź na wycieczkę. W pełni naładowana bateria pozwala pokonać dystans od 15 do nawet 60 km/h. Ładowanie zaś odbywa się szybko i bezproblemowo. Główną zaletą skuterów inwalidzkich jest wygodny, obracany fotel wyposażony w podłokietniki i zagłówek. Można w nim także regulować kąt oparcia oraz wysokość, aby dobrać najbardziej dogodną pozycję do jazdy. Obracany fotel zaś zapewnia łatwe zajmowanie miejsca. Nieco droższe modele gwarantują również szereg dodatkowych usprawnień, jak choćby panel LCD, który informuje nas o stanie naładowania baterii, temperaturze powietrza, osiągniętej prędkości czy nawet sygnalizuje ewentualne awarie.


 

Skuter dla niepełnosprawnych z kabiną


Skutery dla niepełnosprawnych wyposażone w kabinę to prawdziwy luksu, dlatego rzadko można spotkać tego typu pojazdy na drogach publicznych. Zwykle wykonywane są na zamówienie, ponieważ charakteryzują się naprawdę wysoką ceną. Zakres ich użytkowania jest bardzo szeroki. Przede wszystkim, można się nim swobodnie poruszać o każdej porze roku, bez względu na pogodę Stanowią więc rodzaj małego pojazdu gwarantującego wygodę oraz bezpieczeństwo. Odznaczają się stylową kabiną i wygodnym siedziskiem. Mogą posiadać wyjmowane drzwi dla wygody użytkowania. W wyposażeniu znajdują się także kierunkowskazy, światła Led, wycieraczki przedniej szyby oraz wiele innych dodatkowych akcesoriów, które dostosowywane są do potrzeb konkretnego klienta.

 

Elektryczny skuter dla seniora


Seniorzy coraz częściej decydują się na zakup skutera elektrycznego, ze względu na znaczną poprawę jakości życia i funkcjonowania. Tego rodzaju pojazd gwarantuje swobodne poruszania się, stabilną i bezpieczną jazdę, a także daje poczucie niezależności podczas podróży do sklepu czy na towarzyskie spotkanie. Są więc doskonałym narzędziem usprawniającym codzienne poruszanie się osób z upośledzonym narządem ruchu, po udarach, zawałach czy w podeszłym wieku. Kupując skuter inwalidzki dla osoby starszej, warto zwrócić uwagę na prędkość, jaki będzie osiągać oraz dystans, który przebędzie na jednym naładowaniu baterii. Istotny jest także komfort jazdy, a przede wszystkim obracany fotel, który znacznie ułatwia wsiadanie i zsiadanie ze skutera. Należy także uwzględnić poziom niepełnopoprawności danej osoby, a nawet skonsultować się z fizjoterapeutą, który pomoże w wyborze odpowiedniego pojazdu. Jest to szczególnie istotne w przypadku niedowładów poszczególnych kończyn.
skuter inwalidzki zabudowany



 

Używane skutery dla osób niepełnosprawnych


Nie ma potrzeby kupowania nowego skutera inwalidzkiego, ponieważ używany i w pełni sprawny skuter elektryczny nabędziemy u profesjonalnych sprzedawców. Trzeba się jednak upewnić czy pojazd ten miał wymienioną baterię oraz był serwisowany. Nowy akumulator to konieczność, w przypadku zakupu używanego sprzętu. Tylko wtedy skuter będzie mógł osiągać oczekiwane prędkości i zapewnić pełny komfort jazdy. Są to urządzenia, które produkowane są z wysokiej jakości podzespołów, trwałych i stabilnych, jak choćby aluminiowe felgi, solidne stelaże czy twarde koła. Poruszanie się używanym skuterem np. po kamienistej nawierzchni nie będzie stanowić niedogodności, jeśli pojazd był serwisowany, a podstawowe podzespoły zostały wymienione. Będzie znacznie tańszy i posłuży kolejne lata.


 
Dofinansowanie do skutera inwalidzkiego

Dużym udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych jest możliwość dofinansowania skutera inwalidzkiego ze środków PFRON. Na zakup skutera inwalidzkiego można otrzymać dodatkowe środki w kwocie do 7500 zł przy min. wkładzie własnym 25%. Wszystkich formalności można dopełnić bez wychodzenia z domu, za pomocą strony internetowej. Instytucje pomocowe, jak MOPR oraz PCPR zajmują się przyjmowaniem wniosków i pełnej dokumentacji. Konieczne będzie np. zaświadczenie o stopniu niepełnosprawności, dochodach oraz oferta skutera inwalidzkiego, który zamierzamy nabyć. Warto skorzystać z tej możliwości, ponieważ likwidowanie barier architektonicznych oraz wspomaganie osób niepełnosprawnych, stanowi jeden z podstawowych zadań państwa.

Przejdź do strony głównej
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIES
Są zawsze włączone, ponieważ umożliwiają podstawowe działanie strony. Są to między innymi pliki cookie pozwalające pamiętać użytkownika w ciągu jednej sesji lub, zależnie od wybranych opcji, z sesji na sesję. Ich zadaniem jest umożliwienie działania koszyka i procesu realizacji zamówienia, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów z zabezpieczeniami i w przestrzeganiu przepisów.
Pliki cookie funkcjonalne pomagają nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
Pliki analityczne cookie pomagają właścicielowi sklepu zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzi w interakcję ze sklepem, poprzez anonimowe zbieranie i raportowanie informacji. Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony.
Pliki cookie reklamowe służą do promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń. W tym celu możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Celem jest aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach naszego sklepu internetowego.
ZATWIERDZAM
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
USTAWIENIA
ZGADZAM SIĘ
XTo jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.