wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » DOFINANSOWANIE NA BATERIE DO SKUTERA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Produkty:
Polecamy

DOFINANSOWANIE NA BATERIE DO SKUTERA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCHSkutery elektryczne dla osób niepełnosprawnych to sprzęt, który coraz częściej pojawia się w naszej przestrzeni miejskiej. Jest to bardzo dobry znak, ponieważ osoby z uszkodzonym narządem ruchu mają szansę stać się bardziej samodzielne, decydować o sobie i cieszyć się pełnią życia. Nabywają więc różne skutery elektryczne. Niektórzy decydują się na zakup skuterów nowych, dzięki dofinansowaniom lub korzystając ze środków własnych. Inni zaś stawiają na sprzęt już używany, ale taki, który przeszedł generalny przegląd i był serwisowany. W każdym przypadku jednym z najważniejszych elementów będzie bateria do skutera. Powinna być sprawna lub nowa, nawet jeśli urządzenie jest używane.

 
Akumulator do skutera inwalidzkiego 36ah Akumulator do skutera dla niepełnosprawnych 45ah akumulator do skutera inwalidzkiego 60ah

Akumulator żelowy 12V, 36Ah odpowiednik akumulatora 33Ah

Akumulator żelowy 12V, 45Ah odpowiednik akumulatora 44Ah

Akumulator żelowy 12V, 60Ah odpowiednik akumulatora 55Ah

 
 
Akumulator do skutera dla niepełnosprawnych 75ah baterie do skutera inwalidzkiego elektrycznego 88ah

Akumulator żelowy 12V, 75Ah odpowiednik akumulatora 60Ah

Akumulator żelowy 12V, 88Ah odpowiednik akumulatora 80Ah 

Skąd wziąć środki na zakup akumulatorów do skutera elektrycznego?


Zgodnie z ustawą, dofinansowaniem z państwowego funduszu PFRON może być objęty serwis wózka inwalidzkiego lub skutera elektrycznego. Co to oznacza? Nie tylko można pozyskać środki na jego zakup, ale także na utrzymanie takiego pojazdu w pełnej sprawności. Dotyczy to skuterów już użytkowanych przez daną osobę lub dopiero co zakupionych np. z własnych funduszy. Najważniejszym dokumentem będzie wniosek uzasadniający, dlaczego wnioskodawcy potrzebne jest dofinansowanie. Konieczne jest więc przekonanie o potrzebie korzystania z danego skutera elektrycznego. Chodzi tu o pełne uzasadnienie, że taki pojazd likwiduje wszelkie bariery architektoniczne i wspomaga codzienne funkcjonowanie osoby niepełnosprawnej.


 

Na co może być udzielone dofinansowanie z PFRON?


Dotacja będzie dotyczyć serwisu skutera elektrycznego lub pomocy w utrzymaniu jego sprawności technicznej. Mowa tu o możliwości zakupu zarówno części zamiennych, jak i właśnie baterii do skutera. Dofinansowaniem objęte są też ewentualne koszty naprawy awarii lub remontu. Skuter powinien być w pełni sprawny. Po zakupie używanego sprzętu warto więc wymienić baterię na nową, bo to właśnie ona będzie decydować o ciągłości jego pracy, a więc o komforcie poruszania się na skuterze. Jego zadaniem jest ułatwić transport i komunikację osobom niepełnosprawnym po mieście, ale także w jego okolicach. Sprawny akumulator to więc podstawa jego działania i szansa na pokonywanie długich, nawet kilkunastokilometrowych odcinków drogi. Nowa bateria jest osprzętem podstawowym i niezbędnym.


 

Jak pozyskać dofinansowanie na baterię do elektrycznego skutera inwalidzkiego?


Z dofinansowania mogą skorzystać osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności lub z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz posiadające skuter elektryczny. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 3500 zł na jeden akumulator. Przy zakupie dwóch akumulatorów, osoba niepełnosprawna ma szansę otrzymać 2000 zł. Na zakup jednej baterii można wydać nie więcej, niż 1000 zł. Wszystkie niezbędne dokumenty należy złożyć w oddziale PCPR właściwemu miejscu zamieszkania lub przesłać drogą elektroniczną. Możliwa jest refundacja kosztów poniesionych do 180 dni przed dniem złożenia wniosku. Udział własny wnioskodawcy nie jest wymagany.
 

Tu znajdziesz: nowe skutery dla niepełnosprawnych

Tu znajdziesz: używane skutery inwalidzkie


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu