wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Bezpieczny transfer osoby niepełnosprawnej
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy
HitWózko wanna HYDRAULICZNA Winncare

Wózko wanna HYDRAULICZNA Winncare

10 490,00 zł brutto9 712,96 zł netto

Bezpieczny transfer osoby niepełnosprawnejWszyscy, którzy opiekują się osobami niepełnosprawnymi, mają z nimi kontakt i pragną ich dobra zdają sobie sprawę, że bezpieczny transfer pacjentów możliwy jest tylko dzięki specjalnym sprzętom pomocniczym lub rehabilitacyjnym. Przykładem są tu właśnie różnego rodzaju podnośniki. Z pewnością będą wygodniejsze i bardziej komfortowe w obsłudze, jeśli posiadają sterowanie elektryczne, ponieważ nie obciążają mięśni ludzkich.
 
platforma do transferu pacjenta

Transfer po płaskim podłożu


Platforma do transferu chorego to sposób na wygodne przemieszanie pacjenta w pozycji stojącej, z łóżka na krzesło itp. Odbywa się on wyłącznie po płaskiej powierzchni. Pacjent umieszcza stopy na platformie, a następnie wstaje podpierając się rękoma oraz kolanami o rękojeść. Płyta jest obracana w każdą ze stron, co znacznie ułatwia jej manewrowanie. Koła umożliwiają też transport. Jest to sprzęt głównie dla osób starszych, po zabiegach rehabilitacyjnych, z urazami kręgosłupa, ale mobilnych, którzy nie są dotknięci paraliżem kończyn.
 

 

 

Transfer z łóżka na wózek lub przeciwnieKolejnym rozwiązaniem umożliwiającym transfer pacjentów np. pomiędzy łóżkiem a wózkiem inwalidzkim jest podnośnik transportowo-kąpielowy. Przeznaczony jest głównie dla pacjentów leżących, z paraliżem kończynowym, sztywnością stawów czy niewydolnością układu sercowego. Nie będą oni w stanie samodzielnie wstać, stąd stabilny podnośnik z nosidłem może się okazać jedyną ich pomocą. Potrafi udźwignąć osoby ważące nawet do 150 kg.
 
podnośnik rehabilitacyjnyTransfer do wanny lub na toaletę


Na rynku dostępne są także podnośniki ścienne typu Meva Lifter do mocowania w pokoju lub w łazience. Ich wielką zaletą jest elektryczne działanie. Steruje się nimi za pomocą pilota, stąd dają duży komfort użytkowania. Jeśli podnośnik będzie zamontowany w łazience, to na pewno wspomoże codzienne mycie pacjenta i wszelkie inne czynności higieniczne. Nosidło wykonane jest z wodoodpornych materiałów, dlatego łatwo utrzymać je w czystości.
 
transfer pacjenta do wanny na toaletę
 

 

 
siadanie w wannie - winda do wanny

Siadanie w wannie - winda do wanny


Osoby niepełnosprawne lub seniorzy mogą także bez przeszkód korzystać z kąpieli w wannie, jeśli tylko wyposażą się w specjalny podnośnik wannowy. Dzietz Kanjo umożliwia opuszczanie i podnoszenie osoby chorej w wannie, zgodnie z potrzebami. Co ważne, podnośnik nie wymaga instalacji hydraulicznej. Nie jest też na stałe montowany do podłogi wanny. Jest to urządzenie autonomiczne i zupełnie niezależne, które można swobodnie składać i rozkładać, a co za tym idzie, zabierać ze sobą. Najważniejsze jednak, że jest bezpieczny dla użytkownika. Został wykonany z antypoślizgowych materiałów i pokryty przyjazną dla skóry powłoką. Stabilnie przytwierdza się do spodu wanny za pomocą mocnych przyssawek. Jego działanie opiera się o wbudowany akumulator, który po pełnym naładowaniu baterii (w ok. 3 godziny) wystarcza do wykonania nawet 25 podnoszeń.
 

 
transfer do samochodu chorego

Transfer do samochoduPodnośnik pacjenta może być też użytkowany w samochodzie. Musi to być jednak sprzęt dedykowany. Służy do transportu osoby z wózka inwalidzkiego na fotel samochodowy i odwrotnie. Jego częścią podstawową jest stalowe ramię, którego nie trzeba na stałe montować do samochodu. Wystarczy tylko prosta instalacja zaczepu, na którym każdorazowo i w razie potrzeby zamocuje się podnośnik. Jest on zdejmowany, a po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca. Można go więc schować w bagażniku auta.
 


 

Swobodny transfer pomiędzy pomieszczeniami - podnośnik sufitowy


Zupełnie innym rodzajem podnośnika jest podnośnik sufitowy dla niepełnosprawnych Luna. Dla jego najlepszej użyteczności konieczny jest montaż systemu prowadnic. Udźwig waha się od 200 do 275 kg. Sterowanie podnośnikiem odbywa się za pomocą zasilania elektrycznego, poprzez pilota. Jest to więc w pełni nowoczesny system transferu pacjenta pomiędzy wszystkimi pomieszczeniami, ponieważ można go dowolnie rozbudowywać, aż do zainstalowania w całym domu. Doskonale sprawdza się jako podstawowe narzędzie ułatwiające funkcjonowanie osób niepełnosprawnych zarówno w prywatnych mieszkaniach, jak i we wszelkich placówkach opieki zdrowotnej.
transfer pomiędzy pomieszczeniami - podnośnik sufitowy
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu