wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Co to jest wózek kąpielowy?
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy

Co to jest wózek kąpielowy?Wózki kąpielowe, czyli łóżkowanny są na szeroką skalę wykorzystywane do pielęgnacji pacjentów leżących, osób niepełnosprawnych lub seniorów. Znajdują więc swoje zastosowanie w szpitalach, klinikach, domach opieki, jak i w prywatnych domach. Są nie lada ułatwieniem dla opiekunów i podnoszą komfort pielęgnacji pacjentów, stąd warto je nabyć. Wózki kąpielowe obsługiwane są za pomocą pilota zdalnego sterowania, więc gwarantują wysoką jakość użytkowania. Wyróżniają się także swoim przejrzystym wzornictwem, które idealnie wkomponowuje się w każdą przestrzeń. Z pewnością sprawdzą się do codziennego użytkowania.

 
WÓZEK KĄPIELOWY HYDRAULICZNY
WÓZEK KĄPIELOWY ELEKTRYCZNY
WÓZEK KĄPIELOWY HYDRAULICZNY WÓZEK KĄPIELOWY ELEKTRYCZNY


 

Wózki transportowo-kąpielowe


Łóżkowanna ma szerokie zastosowanie. Jest używana do kąpieli pacjentów oraz ich transportu. Wózek transportowo-kąpielowy jest nierzadko używany pod prysznicem, ponieważ został wykonany z materiałów, które mogą mieć swobodny kontakt z wodą. Łatwo jest go utrzymać w czystości, dlatego bywa używany przez większą liczbę osób. Co ważne, wózek z pewnością posłuży pacjentom przez długi czas, gdyż jest pokryty antykorozyjną żywicą epoksydową. Sama konstrukcja jest zaś stalowa, a więc stabilna. Udźwig niektórych modeli wózka może sięgać nawet 175 kg, przy jego wadze własnej 115 kg. Mowa zatem o bardzo wytrzymałym i masywnym sprzęcie, który przystosowany jest do nie lada wyzwań.

 

Wózek do transportu i mycia pacjenta


Mycie pacjenta odbywa się szybko i sprawnie, bez nadwyrężania zdolności ruchowych osoby chorej, jak i siły mięśni opiekuna. Posiada możliwość elektrycznego unoszenia mytej powierzchni do ponad 103 cm na gładkim i równym podeście. Szansa regulowania wysokości leża sprawia, że użytkowanie tego sprzętu jest bardzo efektywne. Standardowe wyposażenie wózka to kółka, które lekko toczą się po powierzchni. Jest ono przy tym sterowne i nie stawia oporu osobie prowadzącej. Centralny system hamulców zapobiega toczeniu się wózka w trakcie użytkowania. Łatwość pchania urządzenia zapewniają też dobrze usytuowane i wygodne uchwyty, zamocowane u wezgłowia i od strony nóg.

ZASTOSOWANIE: WÓZKA KĄPIELOWEGO

 

Wózek do mycia w pozycji leżącej


Jednym z największych atutów urządzenia jest możliwość pielęgnacji pacjenta i przeprowadzania wszelkich czynności higienicznych w pozycji leżącej. Podczas mycia, wózko-wanna pochyla się o 10 stopni, ale nie zmienia to pozycji chorego. Przeprowadzanie czynności higienicznych jest bardzo łatwe, ponieważ mata nadaje się do kontaktu z wodą. Ta jest też odprowadzana z powierzchni leża specjalnie umiejscowionymi drenami. Znajduje się tu również wąż. Spust wody zamykany jest korkiem, więc można samodzielnie decydować o tym, jak wiele wody będzie niezbędnej do wykonania czynność higienicznych. Warto zwrócić też uwagę na profilowane poręcze pokryte powłoką żywiczną, które są wysuwane. Pozwala to pacjentom na większą swobodę ruchów, a opiekunom daje pełny dostęp do pacjenta. Podczas transportu powinno się je z powrotem zasunąć, aby zagwarantować bezpieczny transfer.
 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu