wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Czy wanna z drzwiami jest szczelna?
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy

Czy wanna z drzwiami jest szczelna?Wielu klientów z pewnością wciąż jeszcze nie zapoznało się z produktami firmy Polimat. Jest to polska marka z wieloletnią tradycją. Cieszy się uznaniem zadowolonych użytkowników wanien oraz brodzików. Projektanci firmy wyszli naprzeciw oczekiwaniom także osobom, które z różnych przyczyn nie mogą korzystać z wanien. Posiadają prysznic, ale nie jest to tak relaksujące i komfortowe, jak wanna. Dlatego też warto jest przybliżyć, czym jest wanna z drzwiami i jak ważną rolę może spełniać?

 
dofinansowanie pfron wanny z wejściem


 

Wanna z wejściem – na czym to polega?

Wanna otwierana jest wyposażona w drzwiczki, które usytuowane są na jednej z jej ścianek. Oznacza to, że użytkownik dostaje się do wnętrza wanny bez konieczności unoszenia wysoko nóg i balansowania, a tylko poprzez uczynienie kroku wprzód. To bardzo wygodne szczególnie dla tych, którzy borykają się z bolesnością stawów, ograniczonymi możliwościami poruszania się czy schorzeniami kręgosłupa. Wanna z drzwiczkami dedykowana jest również osobom starszym, które nie są już tak elastyczne i trudno jest im się swobodnie poruszać. Zwykle musiały więc korzystać z prysznica lub odwoływać się do pomocy opiekuna, który je podprowadzi i pomoże wejść do wnętrza wanny. Wanna z otwieranymi drzwiami bezpowrotnie oddala te problemy, zapewniają większą sprawczość osobom z trudnościami ruchowymi.

 

Wanna otwierana – czy jest bezpieczna?

Wanna z drzwiczkami jest bardzo bezpieczna, ponieważ nie wymaga wykonywania żadnych precyzyjnych ruchów. Drzwiczki łatwo się uchylają na dużą szerokość tak, aby użytkownik mógł z łatwością wejść do środka. Po ich szczelnym zamknięciu można napuścić wody i zacząć oddawać się relaksującej kąpieli w ciepłej wodzie. Osoby starsze lub niepełnosprawne mogą wreszcie wdrożyć w swoją rehabilitację kąpiele lecznicze, które zalecane są przez lekarzy. Jeśli zaś chodzi o bezpieczeństwo, to wanny są jednym z przodujących produktów na rynku, które mogą je zaoferować w szerokim zakresie.

 

Wanna z drzwiczkami – komfort użytkowania

Nie sposób jest odmówić wannom z drzwiczkami komfortu użytkowania, ponieważ są wygodne, pojemne i posiadają gładką powierzchnię. Wykonane zostały z trwałego i solidnego akrylu, który nie rysuje się i przez długie lata pozostaje śnieżnobiały. Co ważne, nie traci na swojej jakości nawet przy częstym czyszczeniu. Osoby starsze mogą także liczyć na dodatkowe akcesoria, które usprawnią ich kąpiel. W standardzie znajduje się ławka, którą można też zdemontować, jeśli akurat nie jest potrzebna. Istnieje też możliwość doposażenia wanny w uchwyty czy obudowę akrylową.

 
wanna z wejściem 140x70cm
wanna z wejściem 150x75cm
wanna z wejściem 160x75cm
wanna z wejściem 170x75cm
wanna z wejściem 180x80cm
wanna z wejściem 140x70cm wanna z wejściem 150x75cm wanna z wejściem 160x75cm wanna z wejściem 170x75cm wanna z wejściem 180x80cm
Drzwiczki wejściowe mogą być po LEWEJ LUB PRAWEJ stronie.


 

Wanna z otwieranymi drzwiami – czy warto?

Producent zapewnia aż 15-letnią gwarancję dla wanien z drzwiczkami. Oznacza to, że są one bezawaryjne, nie rozszczelnią się, nie rysują i są w pełni bezpieczne. Nie ma obaw, że podczas użytkowania zaleje się łazienka lub stłucze się oszklenie. Jeśli będą one użytkowane zgodnie z zaleceniami producenta, to będą służyć przez długie lata. Polimat oferuje wanny z drzwiami w różnych wariantach wymiarowych. Konieczne jest więc ich dopasowanie dokładnie do potrzeb indywidualnego kupującego. Wszystkie są jednak nie tylko pojemne, ponieważ mieści się w nich 140-150 litrów wody, ale także przestronne. Muszą przecież oferować pełen komfort i swobodę ruchów.

 

Czy wanny z otwieranymi drzwiczkami są tanie?

Nie są to produkty, które charakteryzują się bardzo wysoką ceną. Jest ona z pewnością współmierna do swojej jakości. Tym bardziej, że wanna kupowana jest na długie lata i cechuje się oczekiwaną bezawaryjnością. Wanny z drzwiczkami są też objęte dofinansowaniem, ponieważ wpisują się w program likwidowania barier architektonicznych. Osoby niepełnosprawne oraz seniorzy mogą więc ubiegać się o dotację tego rodzaju produktów. Istnieje szansa otrzymania nawet 95% wartości wanny. Konieczne jest jednak spełnienie wszystkich niezbędnych warunków. Wanny z drzwiczkami to z pewnością jedne z tych sprzętów, które powinny się znaleźć w każdym domu, jakie zamieszkuje osoba z ograniczonymi możliwościami ruchowymi.

 
wanny z drzwiami dla seniorów
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu