wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Czym są schodołazy?
Produkty:
Kontakt
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17

Czym są schodołazy?Schodołazy towarowe elektryczne oraz schodołazy dla osób niepełnosprawnych


Starsze budynki niewyposażone w windy potrafią stanowić bardzo istotną barierę architektoniczną. Transport towarów na po schodach piętro, urządzeń AGD czy po prostu próba dostania się osób niepełnosprawnych na wyższe kondygnacje budynków mogą wymagać sporego wysiłku fizycznego. Dodatkowo, korzystając tylko i wyłącznie z siły własnych mięśni narażamy się na niebezpieczeństwo. Nadmierny wysiłek obciąża kręgosłup, a nieporęczne gabaryty ładunku potrafią być przyczyną potknięcia lub upadku.

Współcześni producenci schodołazów towarowych elektrycznych dokładają wszelkich starań aby transport po schodach był jak najprostszy i w zgodzie ze wszelkimi zasadami BHP. Ze względu na potrzeby i wymagania, schodołazy dzielimy na schodołazy towarowe elektryczne oraz schodołazy dla osób niepełnosprawnych.

W naszym dziale FAQ znajdziesz ciekawe artykuły na temat oferowanego przez nas sprzętu.

Dwa rodzaje schodołazów – towarowe i osobowe
Schodołazy towarowe elektryczne dostosowane są do transportu ciężkiego sprzętu AGD, elektroniki oraz wszelkiego rodzaju przesyłek o różnych gabarytach. Doskonale sprawdzają się podczas organizacji mityngów, imprez okolicznościowych lub pracowniczych – czyli wszędzie tam, gdzie potrzeba dodatkowego sprzętu lub produktów na konkretny wieczór. Schodołazy towarowe dodatkowo pomogą sprawnie i szybko wnieść automatów do napojów, automatów do gier, kserokopiarek na wyższe kondygnacje. Co ciekawe, taka czynność nie wymaga już od pracownika tężyzny fizycznej – wnoszenie ciężarów po schodach z użyciem schodołazu to bułka z masłem i nie wymaga skomplikowanego i długiego treningu. 

Schodołazy elektryczne dla osób niepełnosprawnych mają na celu przede wszystkim ułatwienie życia osobom z niepełnosprawnością ruchową oraz ich opiekunom. W zależności od potrzeb, producenci używają konkretnych materiałów oraz rozwiązań technologicznych, by ich schodołazy były jak najbardziej użyteczne. W przypadku schodołazów dla osób niepełnosprawnych najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz komfort osoby transportowanej. W zależności od zapotrzebowania oraz warunków otoczenia producenci oddają do wyboru konsumentom schodołazy gąsienicowe, schodołazy gąsienicowe z rampami, kroczące z krzesełkami oraz kroczące z podpięciem do wózka.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu
Producenci schodołazów robią wszystko, by transport towarów po schodach przy użyciu urządzeń ich produkcji był przede wszystkim bezpieczny. Z tego powodu wraz z kolejnym modelem technika wykonania, projekt oraz użyte materiały wciąż ewoluują.  Elektroniczna ochrona przed przeciążeniem, negatywny elektromagnetyczny hamulec, rączki pokryte materiałem antypoślizgowym to ukłon w stronę bezpieczeństwa i poprawy komfortu pracy.

Schodołazy transportowe likwidują także dyskomfort związany ze zmęczeniem mięśni którego można doświadczyć pomiędzy piętrami na schodach. Teraz aby odpocząć na chwilę wystarczy zablokować urządzenie przy pomocy jednego przycisku, nie trzeba się już przejmować, że ładunek ześlizgnie się lub spadnie po schodach.


 

Transport ciężkich rzeczy po schodach – schodołazy towarowe elektryczne

Ręczne prace transportowe z użyciem schodołazów Wnoszenie lub znoszenie ciężkich rzeczy po schodach to udręka, z którą na co dzień muszą się zmagać pracownicy firm transportowych. Obecnie, wraz ze zwiększającą się popularnością schodołazów transportowych, chwilę wytchnienia zyskują pracownicy oraz pracodawcy. Ręczne prace transportowe z zastosowaniem profesjonalnego sprzętu wywierają wrażenie na klientach i zwiększają prestiż firmy. Schodołazy towarowe pośrednio przykładają się do większej ilości klientów, którzy z pewnością docenią jakość wykonanej usługi oraz sprawność i pozytywne nastawienie pracowników. W przypadku schodołazów elektrycznych towarowych producenci skupiają się przede wszystkim na jak najwyższej wytrzymałości sprzętu, zarówno konstrukcja jak i materiały przeprowadzone są do stosunkowo jak największych obciążeń. Ręczne prace transportowe są niezbędną czynnością w wielu gałęziach przemysłu i usług takich jak np. przemysł odlewniczy, hurtownia spożywcza, sklep elektroniczny, firma przeprowadzkowa, budowlanka, stolarstwo, przemysł meblarski, itd. W tych wypadkach i wielu innych, schodołazy towarowe elektryczne z powodzeniem pozwalają oszczędzi ogromne pokłady energii, pieniędzy oraz czasu. 

Schodołazy transportowe najczęściej wykorzystywane są przez firmy transportowe, firmy vendingowe. Przy ich użyciu takie codzienne czynności jak wnoszenie mebli po schodach, wnoszenie sprzętu AGD, transport automatów po schodach czy też transport ciężkich paczek nie stanowi już większego problemu. Użycie schodołazów przekłada się bezpośrednio na większy komfort pracowników i zadowolenie z pracy, a także, co powinno szczególnie zadowolić pracodawców - na zwiększoną wydajność i szybszy transport towaru po schodach.

 

Film jak działa schodołaz towarowy

Film jak działa schodołaz towarowyTransport osób niepełnosprawnych po schodach – schodołazy osobowe

Schodołazy osobowe

Osoby niepełnosprawne na co dzień muszą z licznymi trudnościami przeciwieństwami losu. Oprócz licznych barier społecznych istnieją także bariery architektoniczne. Wiekowe kamienice lub bloki nie wyposażone w windy oraz rampy na schodach niejednokrotnie były przyczyną alienacji osoby niepełnosprawnej ruchowo, która z biegiem czasu ograniczała stopniowo kontakt z ludźmi z powodu trudności ruchowych.
 

Schodołaz gąsienicowy do wózka

Schodołaz do wózków inwalidzkich, jego rama oraz wszystkie podzespoły wykonane są niezwykle starannie i z materiałów najwyższej jakości. Zazwyczaj całkowita masa urządzenia nie przekracza 50 kg, a dopuszczalny ciężar ładunku jaki możemy jego pomocy przetransportować, w zależności od modelu, to około 130 kg. Kółka montowane w schodołazu kręcą się samodzielnie, niezależnie od siebie, co pozwala na jego płynną pracę na schodach rozstawionych pod różnym kątem nachylenia.  

 

Schodołazy gąsienicowe dla osób niepełnosprawnych

Schodołazy osobowe, czyli schodołazy dla niepełnosprawnych,  wydają się być niezbędnym wyposażeniem każdej osoby niepełnosprawnej mieszkającej na wyższych kondygnacjach bez dostosowanej windy.

 

Schodołaz gąsienicowy z rampami

Schodołazy dla niepełnosprawnych z gąsienicami to rozwiązanie bardzo praktyczne i szybkie. Gąsienice bez problemu poradzą sobie ze stopniami nawet bardziej oddalonymi od siebie, niż standardowe stopnie. Poziom nachylenia nie może przekraczać jednak 35 stopni. Schodołaz gąsienicowy do wózka pozwala na bardzo szybki montaż. Jest to ukłon przede wszystkim w stronę komfortu osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Osoba niepełnosprawna nie musi nawet schodzić z wózka, aby pokonać kolejne stopnie. Schodołaz gąsienicowy z rampami to jeszcze większa wygoda. Rampy pozwolą na jeszcze skuteczniejsze pokonanie dotychczasowych barier architektonicznych. W większości przypadków schodołazy gąsienicowe dają się bez problemu złożyć i są mobilne, łatwe w transporcie. Bez problemu zmieszczą się do bagażnika samochodu.

 

Schodołazy kroczące dla osób niepełnosprawnych

Schodołazy kroczące są sprzętem wysokiej jakości, doskanale przystosowanym do potrzeb konsumentów. Schodołazy kroczące pozwalają na pokonanie stopni o nawet większym nachylenie niż stopnie, które zdolne są pokona schodołazy gąsienicowe – to sposób na niezawodny transport wózka inwalidzkiego po schodach. Schodołazy kroczące współcześnie to urządzenia niezwykle mobilne. Producenci już od dawna standardowo projektują je myślą o ich transporcie w bagażniku samochodu. Schodołazy kroczące są zatem sprzętem, który łatwo się składa, łatwo obsługuje, oraz przenosi. Ważą niewiele i są wykonane z najwyższej jakości materiałów, co znacznie ułatwia wnoszenie osób niepełnosprawnych po schodach w każdej dowolnej lokalizacji.

 

Schodołazy kroczący krzesełkowy 

Schodołaz do wózka inwalidzkiego sprawia, że osoba niepełnosprawna nie musi nawet schodzić ze swojego wózka inwalidzkiego. To przede wszystkim urządzenie wygodne i uniwersalne, bez problemu wpasuje się w gusta każdej osoby wnoszonej lub znoszonej po schodach. Problemu nie będzie stanowić dopasowanie krzesełka, ponieważ będzie on o tym samym krzesełkiem, które jest używane przez osobę niepełnosprawną na co dzień. Schodołaz dla niepełnosprawnych krzesełkowy nie wymaga wózka inwalidzkiego. Osobę niepełnosprawną można albo szybko przenieść na urządzenie lub posadzić na wózek inwalidzki dopiero po pokonaniu przeszkody w postaci schodów. Rozwiązanie takie jest szeroko stosowane we wszelkich budynkach użyteczności publicznej, gdzie transport wózka inwalidzkiego po schodach niejednokrotnie stanowił problem. Transport ciężkich rzeczy po schodach potrafi stanowić nie lada wyzwanie. Dostarczenia artykułów na wyższe kondygnacje budynku może być zarówno wyczerpujące fizycznie i także kontuzjogenne. Podobne zagrożenia obejmują transport wózka inwalidzkiego po schodach. Na szczęście istnieje sposób, aby znacznie ułatwić sobie tą czynność  by osiągnąć takie same efekty znacznie krótszym czasie i przy mniejszym nakładzie energii.

 

Film jak działa schodołaz osobowy

Film jak działa schodołaz osobowy


UWAGA: widniejące zdjęcia, opisy, filmy na całym sklepie są własnością właściciela strony. Zabrania się ich kopiowania lub udostępniania bez jego zgody
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIES
Są zawsze włączone, ponieważ umożliwiają podstawowe działanie strony. Są to między innymi pliki cookie pozwalające pamiętać użytkownika w ciągu jednej sesji lub, zależnie od wybranych opcji, z sesji na sesję. Ich zadaniem jest umożliwienie działania koszyka i procesu realizacji zamówienia, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów z zabezpieczeniami i w przestrzeganiu przepisów.
Pliki cookie funkcjonalne pomagają nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
Pliki analityczne cookie pomagają właścicielowi sklepu zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzi w interakcję ze sklepem, poprzez anonimowe zbieranie i raportowanie informacji. Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony.
Pliki cookie reklamowe służą do promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń. W tym celu możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Celem jest aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach naszego sklepu internetowego.
ZATWIERDZAM
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
USTAWIENIA
ZGADZAM SIĘ
XTo jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.