wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie » Czym zastąpić zepsutą windę dla niepełnosprawnych?
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17

Czym zastąpić zepsutą windę dla niepełnosprawnych?Likwidowanie barier architektonicznych zawsze wiąże się z zakupem specjalistycznych urządzeń, które będą transportować osobę niepełnosprawną po schodach.W tym zakresie istnieje szereg rozwiązań, a odbiorcy nierzadko zastanawiają się czy powinni zakupić schodołazy transportowe czy może windy lub platformy schodowe. Zanim dokonamy zakupu, warto dokładnie przeanalizować to zagadnienie. schodołazy dla osób niepełnosprawnych


 

Niedziałająca winda dla niepełnosprawnych


Windy dla niepełnosprawnych są często nabywane przez osoby ograniczone ruchowo. Nierzadko montowane są na klatkach schodowych lub w budynkach publicznych, ale także w domach prywatnych. Nie można odmówić im funkcjonalności, aczkolwiek wydaje się, że nie wygrywają łatwością użytkowania i mobilnością ze schodołazami transportowymi. Windy są awaryjne. Ich główną wadą jest konieczność dokonywania regularnych kontroli. Obejmowane są także okresowymi przeglądami UDT, a to nie tylko koszty, ale dodatkowo również strata czasu. Schodołazy transportowe zaś nie są obwarowane warunkiem serwisowania, chyba że zajdzie taka potrzeba. Doświadczenie mówi jednak, że niezwykle rzadko ulegają jakimkolwiek awariom. Warto mieć na uwadze, że windy dla niepełnosprawnych muszą być prawidłowo użytkowane, aby mogły być bezawaryjne. Należy na przykład systematycznie czyścić szynę jezdną wilgotną szmatką, a trudno, aby osoba ograniczona ruchowo miała o tym nieustannie pamiętać.


 

Niedziałająca platforma przyschodowa dla niepełnosprawnych


Platformy przyschodowe nie należą do urządzeń mobilnych. Są już niemal na stałe przytwierdzone do określonego miejsca i w ten sposób mogą być użytkowane wyłącznie na jednej kondygnacji schodów. Schodołazy osobowe zaś nadają się do transportu, składają się, a ich lekka konstrukcja gwarantuje możliwość użycia schodołazu w wielu różnych budynkach, w zależności od potrzeb, ponieważ przemieszczają się razem z nami. Co ważne, schodołazy ładuje się z gniazdka elektrycznego w momencie gdy są rozładowane. Warto tutaj zaznaczyć, że platformy przyschodowe muszą być nieustannie podłączone do zasilania, ponieważ ich rozładowanie będzie wymagało wezwania pomocy serwisowej. To częsty błąd, jaki popełniają nieświadomi użytkownicy wind i platform dla niepełnosprawnych. Na korzyść schodołazów transportowych przemawia również ich cena, ponieważ ich zakup będzie kosztował ok 15 tysięcy złotych, podczas gdy platformy i windy przekraczają kwotę 20, a nawet 30 tysięcy złotych. W tej perspektywie, na schodołaz na pewno łatwiej będzie pozyskać dofinansowanie z PFRON.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu