wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Finansowanie - schodołazy towarowe » Dotacje z urzędu pracy na założenie firmy i rozpoczęcie działalności
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy

Dotacje z urzędu pracy na założenie firmy i rozpoczęcie działalnościDofiansowanie z urzedu pracy na schodołaz
Dotacje z urzędu pracy przyznawane są zwykle osobom, które decydują się na otwarcie własnej działalności i spełniają określone warunki. To bezsprzecznie idealna okazja do nabycia maszyn, urządzeń czy sprzętów wyposażających nasze firmowe biura, ale także zakup na przykład schodołazów transportowych, jakie będą niezbędne firmom przeprowadzkowym lub kurierskim oraz serwisom sprzętu AGD. Czy masz więc szansę na pozyskanie takiej bezzwrotnej dotacji?
 

Idea dotacji z urzędu pracy


Dofinansowanie na schodołazy transportowe jest bezzwrotne. Jest to szczególna zaleta tego rodzaju dofinansowania, ponieważ ma ono na celu wsparcie przedsiębiorstwa, szczególnie w pierwszych latach jego działalności. Wtedy właśnie najtrudniej jest wybić się na konkurencyjnym rynku i zacząć zarabiać. Dotacje z urzędu pracy w zamyśle mają likwidować bezrobocie i przyczyniać się do aktywizacji zawodowej ludzi.

 

Komfort pracy ze schodołazami


Wyobraźmy sobie firmę przeprwadzkową lub kurierską, która ma w planie zajmować się dostarczaniem określonych towarów bezpośrednio do klientów. Aby móc bezproblemowo realizować swoje usługi, musi zaopatrzyć się choć w jeden schodołaz transportowy. Oczywiście, możliwe jest też realizowanie zleceń bez takiego wózka transportowego, jednak stanie się to uciążliwe, a także przyczyni się do generowania kosztów, ze względu na konieczne zwiększenie zatrudnienia. Jedna osoba jest w stanie wnieść sprzęt AGD do bloku mieszkalnego z pomocą schodołazu elektrycznego, jednak nie będzie mogła tego zrobić bez wspomnianego sprzętu. Potrzeba wówczas co najmniej dwóch pracowników, którzy podołają wniesieniu jednej pralki. Tym bardziej, że przepisy BHP jasno określają zasady bezpiecznej pracy z ciężarami, ustalając limity dźwigania po schodach do 25 kilogramów dla jednej osoby w pracy ciągłej i 30 kilogramów podczas pracy z przerwami.

 

Warunki otrzymania dotacji na schodołaz towarowy elektryczny


Osoba ubiegająca się o dotację z urzędu pracy jeszcze przed założeniem firmy musi być zarejestrowana w Urzędzie Pracy, jako osoba bezrobotna przez okres minimum 12 miesięcy. Dodatkowym atutem w toku ubiegania się o bezzwrotną pomoc finansową, może być wkład własny, choć nie jest on wymagany. Co ciekawe, nie muszą to być wyłącznie pieniądze, a na przykład urządzenia czy sprzęty pomocne do realizowania zadań firmy. Może być to więc także elektryczny wózek towarowy. Ponownie nie jest wymagane przygotowanie i dołączenie biznesplanu, jednak nie zdziwmy się, jeśli zostaniemy poproszeniu o skompletowanie dokumentów, jakie zdecydowanie będą go przypominać. Konieczne stanie się też poręczenie lub swego rodzaju weksel, w razie gdyby ten publiczny kapitał musiał być ponownie zwrócony. Wysokość i przeznaczenie dotacji Wysokość bezzwrotnej dotacji finansowania bywa różna i nie da się tego jednoznacznie określić. Można ją jednak przeznaczyć na wszelkie sprzęty i urządzenia niezbędne do prowadzenia naszej działalności. W przypadku firm przeprowadzkowych, serwisów Agd czy firm kurierskich z pewnością będą to wózki elektryczne, czyli tzw. schodołazy towarowe.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Finansowanie - schodołazy towarowe
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu