wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Elektryczne krzesła transportowe
Produkty:
Polecamy

Elektryczne krzesła transportoweElektryczne krzesła ratunkowe to alternatywa do krzesełek ręcznych, które są bardziej wymagające w obsłudze. Tego rodzaju krzesła ratunkowe używane są powszechnie podczas akcji ratunkowych czy do transportu medycznego. Eliminują konieczność dźwigania pacjentów przez ratowników, a więc siłowego przemieszczania się z osobą chorą, niepełnosprawnym czy seniorem.

 
KRZESŁO TRANSPORTOWE TITAN PERSON
KRZESŁO TRANSPORTOWE TITAN PERSON MINI
KRZESŁO TRANSPORTOWE TITAN PERSON KRZESŁO TRANSPORTOWE TITAN PERSON MINI
 
 
KRZESŁO TRANSPORTOWE LG EWAKU 130kg
KRZESŁO TRANSPORTOWE LG EWAKU 160kg
KRZESŁO TRANSPORTOWE LG EWAKU 130kg KRZESŁO TRANSPORTOWE LG EWAKU 160kg 

Elektryczne krzesła ewakuacyjne – charakterystyka

Krzesełka transportowe napędzane są elektrycznie. To te modele cieszą się dziś największą popularnością. Wyposażone są w silnik, który umożliwia przemieszczenia się wraz z pacjentem po schodach w górę i w dół. Największa ich funkcjonalność objawia się podczas użytkowania po schodach. Przede wszystkim ograniczają liczbę opiekunów towarzyszących wówczas choremu. Wystarczy jeden ratownik, który z pomocą krzesełka elektrycznego samodzielnie przetransportuje osobę niepełnosprawną czy potrzebującą pomocy po schodach. Nie byłoby to możliwe w tradycyjny sposób, przy użyciu standardowych rozwiązań. Podczas transportu chorego najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego każdy pojazd wyposażony jest choćby w pasy. Sterowanie krzesełkiem jest ułatwione, dzięki jego specjalnemu wyważeniu, które usprawnia dobranie stabilnej pozycji podczas pokonywania schodów za pośrednictwem systemu gąsienic.


 

Elektryczne krzesła do transportowe  - cena

Ich ceny wahają się w zależności od wyposażenia oraz modelu. Zawsze warto jest nabyć sprzęt, który dostosowany jest do potrzeb pacjentów. Jeśli więc krzesełko transportowe będzie użytkowane tylko przez jedną osobę, to łatwiej jest zindywidualizować jego wyposażenie. Podczas gdy ma się stać częścią np. osprzętu pojazdów ratunkowych, to będą one bardziej uniwersalne. Najtańsze urządzenia można już nabyć w cenie ok 10 tys zł. brutto, a bardziej zaawansowane sprzęty kosztują ponad 16 tys. zł i więcej.


 

Dla kogo elektryczne krzesełka ewakuacje?

Urządzenia te znajdą swoje zastosowanie w wielu miejscach, począwszy od domów prywatnych, a skończywszy na specjalistycznych placówkach i szpitalach. Niezmiernie ważną rolę pełnią w pojazdach zajmujących się transportem medycznym. Pomagają szybko i sprawnie znieść czy wnieść chorego po schodach. Jest to też bardzo komfortowe rozwiązanie dla samych chorych, którzy mogą liczyć na bezpieczeństwo i pełen komfort. Wiele zamówień płynie także ze straży pożarnej, ponieważ w trudnych sytuacjach, pojazdy te potrafią spełnić swoją rolę.


 

Krzesła elektryczne transportowe  – parametry techniczne

Krzesełka ewakuacyjne napędzane elektrycznie mogą się swobodnie składać, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca, w czasie, gdy nie są akurat użytkowane. Łatwo zmieści się je więc w bagażniku czy w schowku samochodowym lub w szafie, jeśli stanowią alternatywę do wózka inwalidzkiego w prywatym domu. Specjalna, aluminiowa konstrukcja jest na tyle lekka, by ułatwić użytkowanie pojazdu. Jest to też wytrzymały sprzęt, który będzie służyć przez wiele lat. Przy niskim ciężarze własnym oraz niewielkiej konstrukcji, krzesełko charakteryzuje się imponującym udźwigiem nawet 160 kg. Koniecznie należy też wspomnieć o zasięgu urządzenia. Po pełnym naładowaniu baterii potrafi ono pokonać nawet 1200 schodów, co jest równoważne 70 piętrom. Niektóre z nich mają zasięg 2500 stopni. Prędkość pokonywania stopni równa jest 1,7 sekundy na stopień.


FILM
ELEKTRYCZNE KRZESŁO TRANSPORTOWE TITAN PERSON ELEKTRYCZNE KRZESŁO TRANSPORTOWE LG EWAKU


 

Czy warto kupić krzesełka elektryczne transportowe?

Nie ma wątpliwości, że elektryczne krzesełka do ewakuacji są bardzo dobrym rozwiązaniem w sytuacji transportu chorych. Polecane są służbom ratowniczym, ale mogą być z powodzeniem użytkowane także w domach prywatnych. Przydadzą się podczas transportu seniorów po schodach czy osób, które cierpią na różne dolegliwości narządu ruchu. Będą wówczas służyć jako wózek do pokonywania schodów, a nierzadko też są alternatywą do windy, której brakuje w budynku. Charakteryzują się ponadto bardzo ładną prezencją i doskonałą jakością wykonania. Istnieje możliwość dokupienia także specjalnej, dedykowanej szafki do przechowywania krzesełka.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu