wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Elektryczne łóżko bariatryczne do opieki długoterminowej
Produkty:
Polecamy
Podnośnik do adaptacji samochodu CARLIFT

Podnośnik do adaptacji samochodu CARLIFT

15 990,00 zł brutto13 000,00 zł netto

Elektryczne łóżko bariatryczne do opieki długoterminowejElektryczne łóżko bariatryczne do opieki długoterminowej Osoby leżące, które cierpią na różne dolegliwości czy odbywają rekonwalescencję, wymagają specjalnej opieki i troski. To z myślą o nich powstaje wysokiej jakości sprzęt medyczny do użytku domowego lub szpitalnego. Przykładem bardzo nowatorskich rozwiązań mogą być łóżka elektryczne, które sterowane są pilotem. Są niezastąpione do opieki długoterminowej. Można je dowolnie doposażać. Co ważne, istnieje szansa ich dofinansowania z PFRON. Łóżko Interval ma bardzo wiele zalet, ale przede wszystkim jest sterowane elektrycznie, za pomocą pilota. Opieka nad pacjentem leżącym będzie więc znacznie bardziej komfortowa i wykluczy konieczność jego siłowego dźwigania lub podnoszenia.
  

Łóżko bariatryczne dla osoby otyłej


Standardowe łóżka elektryczne posiadają stabilną i mocną konstrukcję, której udźwig obliczony jest do 120 kg. Osoby otyłe potrzebują więc specjalnych rozwiązań. Z pomocą przychodzi tu łóżko bariatryczne Interval 2XXL. Mogą z nich swobodnie korzystać osoby o wadze nawet do 240 kg. Posiadają konstrukcję krzyżakową, wzmocnioną. Dostępne jest w dwóch odsłonach: trzysegmentowe i czterosegmentowe. Bardzo ładnie się prezentuje i nie przypomina typowego łóżka szpitalnego. Całość zabudowy wykonana z płyty oraz drewna. Opcją jest zaś wybór metalowych barierek. Standardowa odsłona łóżka posiada płaski materac gąbkowy z poliestru. Najczęściej wykorzystuje się go jako podkład pod materace przeciwodleżynowe. Dodatkowo płatną opcją wyboru jest materac zmiennociśnieniowy - bąbelkowy do I stopnia zagrożenia odleżynami w skali czterostopniowej EPUAP.


 

Łóżko bariatryczne elektryczne


Interval 2XXL to łóżko przeznaczone dla osób otyłych, potrzebujących wsparcia pielęgnacyjnego. Elektryczna obsługa łóżka stanowi też pomoc dla tych, których opiekują się takim pacjentem leżącym. Łóżko można w dowolny sposób regulować i wszystko odbywa się elektrycznie, za pomocą pilota. Dotyczy to wysokości leża, kąta nachylenia oparcia. Możliwa jest też regulacja części udowej podnóżka czy części łydkowej. Proces regulacji odbywa się bardzo płynnie. Zastosowano tu siłowniki LINAK. Wysięgniki i barierki stanowią podstawowe wyposażenie lóżka. Leże zostało wykonane z kształtek plastikowych.


 

Dofinansowanie PFRON na łóżko bariatryczne


Łóżko bariatryczne to koszt kilku tysięcy złotych. PFRON daje jednak możliwość dofinansowania tego zakupu. Można uzyskać dofinansowanie do 95% wartości brutto łóżka. Z dotacji skorzystają tylko osoby o przyznanym stopniu niepełnosprawności, które w ciągu ostatnich 5 lat nie występowały z wnioskiem o dotację z PFRON. Wypełniony wniosek wraz z niezbędnymi dokumentami należy złożyć do oddziału PCPR lub MOPS właściwemu miejscu zamieszkania wnioskodawcy. Konieczna będzie też faktura proforma na zakup konkretnego modelu łóżka. Dotacje są przyznawane zgodnie z zapotrzebowaniem, ale brane są pod uwagę także dochody osoby niepełnosprawnej liczącej na wsparcie finansowe dla jego zakupu.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu