wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Gdzie można kupić rower trójkołowy?
Produkty:
Polecamy

Gdzie można kupić rower trójkołowy?Rowery trójkołowe zyskują słuszną popularność, ponieważ są wygodne, wspomagają kondycję fizyczną i mogą być użytkowane przez wszystkich, bez względu na wiek, płeć czy problemy zdrowotne. Są ulubionym środkiem transportu zarówno zdrowych, jak i osób niepełnosprawnych, a także seniorów, który chwalą sobie łatwość poruszania się takim specyficznym „jednośladem”. Rowery trójkołowe praktycznie nie mają żadnych minusów, być może poza jednym, czyli rozmiarem, a szczególnie szerokością. Ta ich cecha czasem utrudnia chowanie roweru w pomieszczeniach czy poruszanie się po bardzo wąskich lub zatłoczonych ścieżkach.


 

Rower trójkołowy AQUA Vermeiren (dla dziewczynek 3-7lat) Rower trójkołowy SAFARI Vermeiren (dla chłopców 3-7lat)

Rower trójkołowy AQUA Vermeiren (dla dziewczynek 3-7lat)

Rower trójkołowy SAFARI Vermeiren (dla chłopców 3-7lat)

 

Rower trójkołowy HAPPY Vermeiren (dla dziewczynek 8-13lat)

Rower trójkołowy SPORTY Vermeiren (dla chłopców 8-13lat)

Rower trójkołowy HAPPY Vermeiren (dla dziewczynek 8-13lat)

Rower trójkołowy SPORTY Vermeiren (dla chłopców 8-13lat)

 

Rower trójkołowy FREEDOM Vermeiren (dla młodzieży 14+)

Rower trójkołowy LAGOON Vermeiren (dla dorosłych)

Rower trójkołowy FREEDOM Vermeiren (dla młodzieży 14+)

Rower trójkołowy LAGOON Vermeiren (dla dorosłych)

 

Elektryczny rower trójkołowy FREEDOM-E Vermeiren (dla młodzieży 14+)

Elektryczny rower trójkołowy LAGOON-E Vermeiren (dla dorosłych)

Elektryczny rower trójkołowy FREEDOM-E Vermeiren (dla młodzieży 14+)

Elektryczny rower trójkołowy LAGOON-E Vermeiren (dla dorosłych)


 

Sklepy oferujące rower trójkołowy


Odkąd wzrosła popularność rowerów trójkołowych, są one dostępne nie tylko w sklepach medycznych, ale też w profesjonalnych sklepach rowerowych. W razie chęci zakupu rehabilitacyjnego roweru trójkowego, warto jednak zapytać o radę specjalisty, który zajmuje się także sprzedażą sprzętu rehabilitacyjnego, ponieważ może zaproponować liczne udogodnienia, rabaty, a nawet doradzić jak zakupić rower z dofinansowaniem.


  

Cena roweru trójkołowego


Tak, jak trudno jest polecić najlepszy rower trójkołowy, tak samo ciężko jest określić jedną cenę za tego typu pojazd. Wszystko uzależnione jest od konkretnych potrzeb użytkownika i jego możliwości finansowych. Rehabilitacyjne rowery trójkołowe zawsze dopasowuje się do wymagań osób niepełnoprawnych, które mogą mieć bardzo specyficzne trudności w poruszaniu. Nierzadko użytkują rower trójkołowy jako swoisty pojazd zastępczy dla wózka inwalidzkiego ułatwiający lokomocję. Dzięki niemu mogą się sprawniej i szybciej poruszać, pokonywać dłuższe dystanse i nie obciążać mięśni. Dużym ułatwieniem jest dla nich wówczas napęd elektryczny. Takie rowery trójkołowe będę więc znacznie droższe od tych, które opierają się na tradycyjnych rozwiązaniach i wymagają użycia mięśni nóg lub alternatywnie rąk w celu pokonania zamierzonego dystansu.

Rower trójkołowy bez napędu elektrycznego można nabyć już w dość niskiej cenie od ok. 2000 zł. Będzie on jednak ubogi w wyposażeniu i nieprzystosowany do specyficznych trudności użytkownika. Na rynku dostępne są także trójkołowe rowery dziecięce w cenie ok. 1900 zł.

Za kwotę 2500 zł nabędziemy np. wysokiej jakości rower trójkołowy rehabilitacyjny Lagoon firmy Vermeiren przeznaczony dla dorosłych. Taka cena zakłada jednak podstawową wersję wyposażenia, a więc bez oświetlenia, metalowego kosza bagażowego z tyłu czy lusterek. Jest to również wersja pojazdu z tzw. ostrym kołem, co wymusza konieczność ciągłego pedałowania, jeśli chce się utrzymać pojazd w ruchu. W wyższej cenie można wyposażyć rower w inny rodzaj napędu, np. torpedo czy wolne koło.

Rower trójkołowy rehabilitacyjny Lagoon-E firmy Vermeiren wyposażany w napęd elektryczny to koszt ok. 8600 zł. Taka opcja daje szansę na pokonanie znacznie dłuższych dystansów z zachowaniem siły własnej. Rower posiada możliwość włączenia dodatkowego przyśpieszenia, jeśli chcemy np. wjechać na wzniesienie. Łatwe sterowanie i demontowana bateria to już dodatkowe cechy roweru, które czynią go wygodnym w obsłudze. W standardzie znajduje się zaś koszyk przedni, brak jest kosza tylnego. Nierzadko warto więc dopłacić i doposażyć w ten sposób rower do własnych potrzeb, gdyż będzie służył dłużej i stanie się bardziej funkcjonalnym środkiem lokomocji. 

Dofinansowanie – rower trójkołowy


Szansą na pozyskanie tak wygodnego pojazdu, jakimi jest trójkołowy rower elektryczny, może być dofinansowanie z PFRON nawet do 80% wartości pojazdu. Warunkiem koniecznym jest jednak udokumentowanie stopnia niepełnosprawności, przedstawienie faktury zakupu „trójkołowca” oraz wypełnienie stosownych wniosków w instytucji właściwej miejscu zamieszkania osoby ubiegającej się o środki finansowe. Warto mieć na uwadze, że dotację do sprzętu otrzymają jedynie te osoby, które udowodnią, iż trójkołowy rower elektryczny istotnie wpłynie na zlikwidowanie barier architektonicznych i jest znacznym ułatwieniem codziennego funkcjonowania.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu