wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Ile kosztują wanny z drzwiczkami?
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy

Ile kosztują wanny z drzwiczkami?wanny z drzwiczkami
 
Wanny z drzwiczkami to nowatorskie urządzenia sanitarne, które ułatwiają wykonywanie czynności higienicznych osobom starszym lub niepełnosprawnym. Użytkownicy ci nie muszą balansować ciałem i utrzymywać równowagi, aby wejść do środka wanny. Trudne wydaje się być także wychodzenie z niej po kąpieli,a w przypadku korzystania z wanien z drzwiami, nie ma z tym problemu. Czy są one jednak dostępne i można je nabyć w atrakcyjnej cenie?

 

MODELE WANIEN Z DRZWIAMI

MODELE: 140x70cm 150x75cm 160x75cm 170x75cm 180x80cm
Długość: 140cm 150cm 160cm 170cm 180cm
Szerokość: 70cm 75cm 75cm 75cm 80cm
Pojemność: około 140l około 140l około 150l około 160l około 180l
Wys. całkowita: 58cm 62cm 58cm 62cm 58cm
Głębokość: 46cm 47cm 47cm 47cm 47cm
Materiał: akryl
Rodzaj dna: gładkie
Średnica odpływu: 50mm
Kształt: prostokąt
Gwarancja: 10 lat
 

Wanny z drzwiczkami – zastosowanie

Coraz więcej klientów decyduje się na zakup wanien wyposażonych w drzwiczki. Nie są to tylko klienci prywatni, ale wanny takie trafiają też do placówek medycznych, domów opieki, a więc wszędzie tam, gdzie mieszkają osoby z ograniczeniem narządu ruchu. To bardzo ważne, aby ułatwić im codzienne funkcjonowanie, stąd rozwiązanie to staje się coraz powszechniejsze i naprawdę doskonale spełnia swoją funkcję.

 

Co wyróżnia wanny otwierane?

Jak sama nazwa wskazuje, są to wanny otwierane. Wyposażone są w przeszklone drzwiczki, które otwiera się bardzo szeroko, aby użytkownik mógł swobodnie wejść do środka. Dopiero po ich szczelnym zamknięciu możliwe jest napuszczenie wody. Nie ma przy tym żadnych obaw, że woda zacznie się wylewać ze środka. Drzwiczki są niezwykle szczelne, a producent zapewnia aż 15-letnią gwarancję na okres użytkowania wanny. Co ważne, są one ponadto trwałe i solidnie wykonane. Materiał, z jakiego powstają to włókno szklane i mieszanka żywic. Takie połączenie zapewnia doskonałe utwardzenie tym bardziej, że składa się aż z trzech warstw. Wierzch wanny pokryty jest wysokiej jakości akrylem sanitarnym, który jest gładki i nie rysuje się nawet podczas czyszczenia. Wanna bardzo długie lata zachowuje swój pierwotny wygląd i charakter. Można więc być pewnym jej doskonałej jakości wykonania, co zawdzięczamy współpracy pomiędzy wieloma specjalistami firmy Polimat.

 

Wanny z drzwiczkami – ceny

Koszt zakupu wanny otwieranej jest bardzo różny. Ceny wahają się w zależności od ich wymiarów, pojemności, a także dodatkowych akcesoriów. Najtańszy model można już nabyć od 5600 zł. Jeśli zaś pokusić się o rozbudowanie swojej wanny, to koszty staną się wyższe. I tak za obudowę akrylową przednią należy zapłacić ok. 1500 zł. Obudowa boczna to zaś koszt 400 zł. Istnieje możliwość doposażenia wanny również o uchwyty, dzięki którym można się podtrzymać podczas kąpieli. Uchwyt nie należy do drogich, bo jest to koszt zaledwie ok. 160 zł. Wartym przemyślenia będzie również zakup syfonu typu klik-klak w cenie do 120 zł. W standardowym zestawie znajduje się zaś już ławka, którą można samodzielnie wyjmować, jeśli akurat nie jest potrzebna.

 

Dofinansowanie na zakup wanny z drzwiczkami

Wanna otwierana oferowana jest w dostępnej cenie. Jeśli jednak jesteś osobą niepełnosprawną, dla której taki zakup jest niezbędny, to możesz skorzystać z dofinansowania. Dotyczy ono wszystkich modeli, bez względu na wymiar czy dodatkowe akcesoria. Warto doposażyć swoją wannę o pomocne opcje, ponieważ taki koszt także podlega dotacji z PFRON. Jeśli zaś przy okazji montażu wanny konieczny był niewielki remont, np. położenie kafli w miejscu, gdzie miała być ona usytuowana, to także jest to koszt, który podlega dofinansowaniu. Wielu klientów decyduje się więc na rozbudowanie wanny otwieranej o inne akcesoria. W celu ubiegania się o dotację należy złożyć stosowny wniosek wraz z niezbędnymi dokumentami przez internet lub w takich instytucjach, jak PCPR czy MOPR, odpowiednich do miejsca zamieszkania osoby wnioskującej.

 

Czy warto kupić wannę z drzwiami?

Nie ma wątpliwości, że wanna otwierana znacznie ułatwi codzienne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym czy seniorom. Jej projekt usprawnia wchodzenie do środka wanny i zażywanie kąpieli. Jest to najlepsze z możliwych rozwiązań, ponieważ nie wyłącza osoby chorej z normalnego życia. Co ważne, użytkowanie wanny nie wymaga pomocy dodatkowych osób. Wanny są ponadto trwałe i solidne. Z pewnością będą służyły przez długie lata. Są więc zakupem, który odwdzięczy się swoją funkcjonalnością i komfortem.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu