wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Jak przenosić pacjenta?
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17

Jak przenosić pacjenta?Bezpieczny transport pacjenta pomiędzy łóżkiem, wózkiem inwalidzkim, a nawet do łazienki czy toalety, to nie lada wyzwanie. Wymaga użycia siły rąk ludzkich i nierzadko nadwyręża opiekunów, czyniąc ich pracę trudną i wymagającą. Rozwiązaniem są z pewnością nowoczesne urządzenia rehabilitacyjne i sprzęty przystosowane do unoszenia czy transferu pacjenta. Warto się z nimi zapoznać oraz nabyć je w atrakcyjnych cenach, w profesjonalnych sklepach.


 

Transfer pacjenta po domu


Przenoszenie pacjenta z łóżka na wózek inwalidzki staje się łatwiejsze z użyciem obrotowej platformy jezdnej. Jest ona użytkowana głównie przez osoby, które potrafią uzyskać pozycję stojącą, a więc nie cierpią na porażenie kończyn lub kręgosłupa. Jej efektywne użytkowanie wymaga samodzielnego podparcia kolanami o specjalne podpórki, które pozwalają odciążyć kręgosłup i zdjąć z niego siłę zbędnego ciężaru. Platforma obraca się wokół osi, dzięki czemu pacjent może się przesiąść na wózek lub inny mebel. To bardzo wygodne rozwiązanie, a sama platforma wykonana jest z mocnego aluminium. Posiada koła ułatwiające przemieszczanie, a pomarańczowa rękojeść jest widoczna nawet dla tych, który borykają się z problemami wzroku.


 

Przenoszenie pacjenta z łóżka na wózek, z wózka na łózko


Zupełnie innym rozwiązaniem jest podnośnik transportowo-kąpielowy wyposażony w niezawodny siłownik Linak. Gwarantuje aż 150 kg udźwigu. Posiada wygodną podwieszkę. Obsługa tego urządzenia odbywa się za pomocą pilota zdalnego sterowania, a więc nie wymaga żadnej wiedzy. Pacjent jednak zawsze potrzebuje do obsługi urządzenia pomocy opiekuna. Zawieszka z zagłówkiem wykonana jest z trwałego, ale i wodoodpornego materiału. Podnośnik może być więc używany także do kąpieli, np. pod prysznicem. Zawieszka szybko schnie i łatwo jest ją utrzymać w higienicznej czystości.

 

Podnośnik osobowy ścienny - transfer z wózka na toaletę, transfer z wózka do wanny


Nieco mniej mobilną alternatywą jest podnośnik ścienny pacjenta, który montowany jest w łazience lub w pomieszczeniu sypialnianym. Przeznaczony jest dla pacjentów o wadze do 130 kg, którzy mają problemy z samodzielnym poruszaniem się, np. po urazach kręgosłupa lub będących w trakcie rekonwalescencji. To kolejny sprzęt, który obsługiwany jest za pomocą pilota. W trakcie zakupu istnieje możliwość wyboru kilku dodatkowych opcji, jak np. nabycia drugiej podwieszki czy słupka wolnostojącego, jeśli nie będzie on instalowany do ściany. Dlatego warto skonsultować swój wybór z profesjonalnym doradcą.


 

Łatwe siadanie w wannie - winda do wanny


Osoby niepełnosprawne lub seniorzy również mogą się cieszyć kąpielą w wannie. Umożliwia to podnośnik wannowy, który działa elektrycznie. Pasuje do większości wanien i co ważne, nie jest montowany na stałe do jej powierzchni. Posiada mocne przyssawki, które stabilnie go ustawią zapewniając swobodną kąpiel. Podnośnik można składać i rozkładać, co nie wymaga użycia dużej siły. Pełne naładowanie baterii pozwala na wykonanie aż 25 podnoszeń, a więc jest to sprzęt niezwykle wydajny i łatwy w użytkowaniu.
 
 

Przesiadanie osoby niepełnosprawnej z wózka do auta


Dla osoby niepełnosprawnej wsiadanie i wysiadanie z samochodu nie należy do łatwych czynności. Dużą pomocą może się okazać specjalny podnośnik do adaptacji samochodu. Jego montaż nie wpływa na swobodne korzystanie z fotela także przez innych użytkowników samochodu. Wystarczy instalacja systemu montażu ramienia, który jest wyjmowany i użytkowany tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne. W innym wypadku można go przewozić w bagażniku pojazdu. Podnośnik sterowany jest elektrycznie.
 
 

Przenoszenie pacjenta pomiędzy pomieszczeniami - z pokoju do łazienki, z łóżka na wózek


Na rynku dostępne są także podnośniki sufitowe, które mogą być dowolnie rozbudowywane. Zapewniają transport pacjenta za pomocą szyn sufitowych. Sprawdzają się do użytku w placówkach medycznych, szpitalach czy w domach opieki, ale są instalowane też w prywatnych mieszkaniach. Udźwig tego sprzętu waha się w zależności od modelu od 200 do 275 kg. Opatentowany system haków jest bezpieczny i bardzo komfortowy.
 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu